Streda, 27. marec, 2019 | Meniny má Alena

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Riešime za vás

Odfláknutá robota

Aktuálny stav podnetu: V riešení Tento stav trvá: 3 roky a 10 mesiacov
Autor podnetu: Slavomír Molnár
Rieši: SPP
Lokalita: Prievidza
Ulica: Snežienková 42
Dátum nahlásenia: 13.5.2015
Dátum poslednej aktivity: 21.9.2015

Po poruche plynu a náprave poruchy na našej ulici zanechali opravári riadne odfláknutú prácu. Zle zaliali jamu asfaltom. Hneď o niekoľko dní sa poklop prepadol o dobrých 10 až 15 cm aj s asfaltom. Jama je na zákrute medzi ulicami Snežienková a Fialková. Je dosť nebezpečná pre cyklistov ale aj pre šoférov. Môžu to prísť plynári opraviť? Keď budeme takto flákať všetci robotu tak neviem ako dopadneme..

Ako sa tento podnet riešil:

13.05.2015
Redakcia
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 13.05.2015 (2 hodiny a 56 minút od nahlásenia)

Ďakujeme za podnet, oslovíme kompetentných.

22.05.2015
Zainteresovaná strana
Autor: Milan Vanga, hovorca SPP Distribúcia
Dátum reakcie: 22.05.2015 (8 dní a 18 hodín od nahlásenia)

V mieste prepadnutej vozovky križovatky Snežienková a Fialková v Prievidzi naša spoločnosť odstraňovala únik plynu v marci 2008. Únik bol lokalizovaný na podzemnej armatúre plynovodu, ktorej poklop je umiestnený na povrchu vozovky a je viditeľný v prepadnutom mieste. Od tohto obdobia v tomto mieste nebol evidovaný únik plynu a neboli realizované žiadne zemné práca zo strany našej spoločnosti, ktoré by mohli byť dôvodom prepadnutej vozovky.

Je potrebné pripomenúť, že mesto Prievidza si každú ukončenú rozkopávku/narušenie cestnej komunikácie našou spoločnosťou vždy po oprave oficiálne prebralo. Naša spoločnosť si môže uplatniť reklamáciu u zmluvného dodávateľa, ktorý realizoval obnovu povrchov vozoviek iba v období 2-5 rokov (podľa jednotlivých prípadov). Z mesta Prievidza doteraz neevidujeme žiadnu sťažnosť, alebo reklamáciu na kvalitu opravy cestných komunikácií po oprave plynárenských zariadení našou spoločnosťou. Napriek tomu uvedený prípad dôkladne prešetríme a pokúsime sa nájsť riešenie tohto nepriaznivého stavu.

25.05.2015
Redakcia
Autor: Redakcia
Dátum reakcie: 25.05.2015 (11 dní a 18 hodín od nahlásenia)

Obrátime sa ešte na Mestksý úrad v Prievidzi

28.05.2015
Zainteresovaná strana
Autor: Milan Vanga, hovorca SPP Distribúcia a.s.
Dátum reakcie: 28.05.2015 (14 dní a 23 hodín od nahlásenia)

Nové stanovisko z SPP Distribúcia:

V križovatke ulíc Snežienková a Fialková v Prievidzi naša spoločnosť odstraňovala únik plynu naposledy v marci 2008. Únik bol vtedy lokalizovaný na podzemnej armatúre plynovodu, ktorej poklop je umiestnený na povrchu vozovky. Poklop je viditeľný aj v aktuálne prepadnutom mieste. Od r. 2008 v tomto mieste neevidujeme únik plynu a neboli realizované žiadne zemné práce ani iné činnosti zo strany našej spoločnosti, ktoré by mohli byť dôvodom prepadnutia vozovky.

Je potrebné pripomenúť, že mesto Prievidza si každú ukončenú rozkopávku/narušenie cestnej komunikácie našou spoločnosťou vždy po oprave oficiálne prebralo. Z mesta Prievidza doteraz neevidujeme žiadnu sťažnosť, alebo reklamáciu na kvalitu opravy cestných komunikácií po oprave plynárenských zariadení našou spoločnosťou. Napriek tomu sme uvedený prípad dôkladne prešetrili a na mieste sme zisťovali možný únik plynu alebo iný problém, ktorý by mohol byť dôvodom na rekonštrukciu podzemnej armatúry plynovodu. Únik plynu ani iný problém v súvislosti s funkcionalitou armatúry sme však nezistili, a preto zo strany našej spoločnosti nie je žiadny dôvod do funkčného plynárenského zariadenia akýmkoľvek spôsobom zasahovať. Nakoľko naša spoločnosť nie je správcom predmetnej komunikácie, nemá žiadne kompetencie hodnotiť jej stav, ani nijako do vozovky svojvoľne zasahovať.

28.08.2015
Zainteresovaná strana
Autor: Michal Ďureje, hovorca Prievidze
Dátum reakcie: 28.08.2015 (3 mesice a 14 dní od nahlásenia)

Predmetná rozkopávka nie je v záruke a bude zaradená do zoznamu opráv prostredníctvom správcu miestnych komunikácii TSMPD s.r.o. v nasledujúcom období.

28.08.2015
Zainteresovaná strana
Autor: Michal Ďureje, hovorca Prievidze
Dátum reakcie: 28.08.2015 (3 mesice a 14 dní od nahlásenia)

Predmetná rozkopávka nie je v záruke a bude zaradená do zoznamu opráv prostredníctvom správcu miestnych komunikácii TSMPD s.r.o. v nasledujúcom období.

Pošlite podnet a budeme ho za vás riešiť! Kontakt na nás riesime@nasaprievidza.sk
Odfláknutá robota

Miesto hláseného podnetu