Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Obec Ráztočno

OBECNÝ ÚRAD, Morovnianska 464/1, Ráztočno

Popis

V súčasnosti má obec Ráztočno 1 238 obyvateľov. Kultúrny život v obci je bohatý , konajú sa rôzne kultúrne podujatia pre dospelých, deti a mládež. Zabezpečujú sa spoločenské akcie, výročia štátnych sviatkov, významných dní a reprezentačných akcií (reprezentačný ples obce, stretnutia rodákov).

V obci sa rieši aj otázka služieb. Svoje služby ponúkajú predajňa potravín, kvetinárstva, pošta a pohostinstvá. Obyvatelia majú možnosť využiť aj priestory kultúrneho domu a obecného klubu na rôzne rodinné oslavy a kary, taktiež Fitnes centrum pod obecným úradom.

Pozornosť sa venuje aj výchove a vzdelávaniu detí a mládeže, ktoré zabezpečuje Základná škola s materskou školou, s vlastnou družinou a školskou jedálňou. Škola ponúka širokú krúžkovú činnosť (biatlon, stolný tenis a streľba zo vzduchovky).

Každoročne sa v obci koná Beh SNP s medzinárodnou účasťou. K populárnym športom v Ráztočne patrí najmä futbal. V obci sa nachádza pekný futbalový štadión s kvalitným trávnikom a šatňami. Príroda poskytuje vhodné podmienky na rozvoj turistiky. Lyžiarske vleky a miestne klzisko ponúkajú možnosť pestovania zimných športov.

V súčasnosti je v popredí záujmu riešenie bytovej otázky. Pripravené sú už stavené pozemky pre individuálnu bytovú výstavbu a bytový súbor v podkroví obecného úradu.

Aktuálne hráme

Obec Ráztočno na mape

Otvoriť mapu v novom väčšom okne