Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Bojnický Kračún 2016

Kde a kedy ?

Do mesta Bojnice prinesie Vianoce Kračún

KRAČÚN  - viete, čo znamená toto slovo? Označuje sa ním slovanský sviatok zimného slnovratu a u niektorých Slovanov dodnes znamená Vianoce.

Práve tento sviatok sa rozhodli osláviť nadšenci z občianskeho združenia Naše Bojnice. V piatok 16. a sobotu 17. decembra 2016 vás všetkých pozývajú pod bojnické lipky na 3. ročník podujatia BOJNICKÝ KRAČÚN.

Nebude to len taká obyčajná akcia, ale tak trochu magické stretnutie všetkých ľudí dobrej vôle v období pred Vianocami. Okrem remeselných trhov a rôznych tradičných dobrôt, ktoré rozvoňajú priestor už od 11-stej hodiny, sa môžete tešiť na zaujímavý kultúrny program. Predstavia sa v ňom folklórne skupiny Hájiček, Pohoda, Katea, Beťári, kapela spod Budína, malí koledníci z materskej škôlky, deti z hudobnej školy, tanečná skupina Xoana, ohňová show. Pre deti je pripravené bábkové divadlo, zdobenie vianočného stromčeka, drevené kolotoče, vozenie na živých poníkoch, adventné fotenie, pre všetkých tombola o zaujímavé ceny. Súčasťou podujatia bude aj zapaľovanie Kračúnskych magických ohňov v spojení s bylinkami. Prídite nasať tú správnu vianočnú atmostéru na Hurbanovo námestie do Bojníc, ktorá pohladí vaše duše a zohreje vaše srdcia. Bude to stáť za to.

Popis