Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

X. Slovenské filmobranie

Kde a kedy ?

Prvý večer sa bude niesť v znamení Pocty hercovi Tomášovi Žilinčíkovi a filmu Zabudnite na Mozarta, spod režisérskej taktovky Miloslava Luthera. Nenechajte si ujsť strhujúce pátranie po príčinách predčasnej smrti hudobného génia.

Druhý večer bude venovať Súčasnému slovenskému filmu – Sloboda pod nákladom. Jedná sa o podmanivý dokument o tatranských horských nosičoch. 

Počas tretieho večera pod názvom Hudobný dokument vás čaká dokument o troch slávnych slovenských džezmenoch, ktorí emigrovali do USA pod názvom Para nad riekou v réžii Filipa Remunda a Roberta Kirchhoffa. 

Posledný večer podujatia nesie titul Stretnutie s osobnosťou. Večer strávime s historikom a spisovateľom Pavlom Dvořákom. Tešiť sa môžete na filmový dokument, prednášku, besedu a autogramiádu so známym autorom. 

Organizátori počas 10. výročia Slovenského filmobrania  mysleli aj na menších divákov, pre ktorých pripravili štyri rozprávky so začiatkom premietania o 16.00 h. 
 

18. 10. 2016     Kráľ drozdia brada
19. 10. 2016     Pehavý Max a strašidlá
20. 10. 2016      Soľ nad zlato 
21. 10. 2016      Mahuliena zlatá panna 

Digitalizáciu kinosály Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi finančne podporil Audiovizuálny fond. 

Podujatie organizujú Slovenský filmový ústav, Asociácia slovenských filmových klubov, Filmový klub FK '93 Prievidza a Kultúrne a spoločenské stredisko Prievidza.

Popis

Originálny festival výborných slovenských filmov.