Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Flamenco Experience 6

Kde a kedy ?

Vstupné 20€/15€ v predpredaji v Art point
Pri zrode zoskupenia Flamenco Experience Sextet stál slovenský flamencový gitarista svetového formátu Morenito de Triana (Stanislav Kohútek). S bubeníkom a perkusionistom Michaelom Cábom a hráčom na klávesové nástroje Václavom Greifom hrával už dávnejšie, k spolupráci však prizval aj jedného z najlepších jazzových hráčov na kontrabase v Strednej Európe Tomáša Lišku. „Chodieval ku mne na súkromné hodiny, lebo chcel nájsť spôsob, ako skombinovať flamenco s kontrabasom. Už vtedy sme si vraveli, že by bolo skvelé, ak by sme niekedy spolupracovali.“ Mladučkého srb-ského akordeonistu Nicolu Zarica spoznal na rómskom festivale vo Viedni a španielsku flamenco tanečnicu Virginiu  Delgado v Prahe. 

MORENITO DE TRIANA / slovenská republika 
gitara 
Spojením umelcov z rôznych kútov Európy dosiahol, že vznikol unikátny projekt svetového formá¬tu. Samotný Morenito de Triana v ňom zužitkoval svoje dlhoročné skúsenosti a celoživotnú lásku k flamencu. Šesť rokov žil a pôsobil v Španielsku, účinkoval v skupinách Andalucia a Los Caminos, neskôr založil vlastnú flamenco formáciu Lagrima. V roku 2005 vystúpil na koncerte Gipsy Kings v Bratislave, spolu so skupinou Remedios vytvoril hudbu k muzikálu Don Quijote. Svoje gitarové umenie predviedol na mnohých koncertoch v Španielsku, Francúzsku, Taliansku, Japonsku, Kos¬tarike, Nemecku, Rusku, Turecku alebo Peru.

TOMÁŠ LIŠKA / česká republika 
kontrabas 
Tomáš Liška patrí medzi najrešpektovanejších jazzových hráčov na kontrabase v Českej republike, 
jeho albumy Invisible World, Milokraj (spolu s Martou Topferovou) a Berecheros Oddyssey sa objavili v nomináciách na ceny Anděl v kategóriách world music a jazz nad blues. V súčasnosti spolupracuje aj so Stevenom Walshom (USA), Cyrilom Oswaldom (NL), Lenkou Dusilovou alebo Yvonne Sanchez.

VÁCLAV GREIF / česká republika 
klávesy 
Jedinečný sound zoskupeniu Flamenco Experience Sextet dodáva Václav Greif, jediný flamenco klavirista v celej Českej republike. Dlhodobo sa venuje aj kubánskej hudbe, viedol seminár im¬provizácie na konzervatóriu v Plzni, pôsobil ako korepetítor v tamojšom divadle J.K.Tyla, aranžoval hudbu k niekoľkým divadelným predstaveniam. Pravidelne vystupuje s mnohými miestnymi aj zahraničnými flamenco umelcami, je tiež členom hudobných zoskupení rôznych žánrov.

NIKOLA ZARIC / srbská republika 
akordeón 
Balkánsku živočíšnosť do zoskupenia priniesol len 22-ročný Srb narodený vo Viedni Nicola Zaric. Akordeón patrí do jeho života už od siedmich rokov, absolvent Konzervatória Franza Schuberta má na konte účinkovanie v projektoch Vila Madalena, Vienna Balkan Groove či Vienna Salon Or¬chestra.

MICHAEL CÁBA / česká republika 
perskusie 
Za bicími a perkusívnymi nástrojmi sedí Michael Cába s bohatými skúsenosťami zo spolupráce s Los Remedios, Flamenco Element, Arsa y Toma a Compania flamenca de Virginia Delgado. Okrem fla¬menco cajónu sa špecializuje na afrokubánske nástroje ako konga, bonga, bubny batá a timbales, veľmi blízko má aj k jazzu.

Popis

Tanečné a koncertné predstavenie