Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Jesenné variácie: Dve tváre jesene

Kde a kedy ?

Keď jeseň ukazuje svoju slnečnú tvár, je radosť vyjsť si kamkoľvek do prírody. Les, park či záhradu vtedy vnímame intenzívnejšie než v ostatných ročných obdobiach, pretože práve na jeseň má príroda najviac možností, ako na seba upozorniť. Pohladí nás poletujúcim listom, trafí padajúcim plodom alebo očarí pestrými farbami. Farieb, listov a plodov ponúka toľko, že si z nich v rozumnom množstve môžeme bezoztychu vybrať, čo sa nám zapáči bez toho, aby sme brali obživu divo žijúcim zvieratkám. Žiadna idylka však netrvá večne!

Keď sa zem zahalí do závoja hmly a zo zamračenej oblohy ju bude vytrvalo polievať dážď, krajšiu podobu jesene si ľahko pripomenieme v teple a suchu domova pri tvorbe rozmanitých výtvorov z nazbieraných darov prírody. Vďaka nim bude jasná i oblačná jeseň zábavná, poučná a najmä tvorivá aj v Hornonitrianskom múzeu v Prievidzi. TohtoročnéJesenné variácie pomôžu záujemcom z radov školských kolektívov viacerými zmyslami rozpoznať, aký list ich pohladil a aký plod trafil pri prechádzke farbami hýriacou prírodou i zistiť, ako jednoducho sa dajú s trochou fantázie využiť na skrášlenie sychravých dní a rozjasnenie mrakmi zatemnených domácností.

 

Cieľová skupina: žiaci všetkých ročníkov základných škôl

Dĺžka podujatia: 60 minút

Optimálny počet žiakov v skupine: do 25

Vstupné: 1 kultúrny poukaz alebo 1€

 

Účasť na podujatí je potrebné nahlásiť najmenej dva dni vopred na telefónnom čísle 046 / 542 30 54, mailovej adrese info@muzeumpd.sk alebo osobne v sídle múzea na Košovskej ceste 9 v Prievidzi.

 

Popis

Porovnanie slnečnej a zachmúrenej jesennej prírody zavŕšené tvorivou dielňou.