Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Narodeninový víkend

Kde a kedy ?

2.10. 16:30h: VÝTVARNÁ PRIEVIDZA /4 - vernisáž  /vstup voľný

4. ročník výstavy z aktuálnej tvorby výtvarníkov mesta Prievidza, už tradične pod záštitou primátorky mesta JUDr. Kataríny Macháčkovej. Výstavou oslávime 3. výročie otvorenia Art point a uvedieme do života kalendár prievidzských umelcov na rok 2016.

 

2.10. 19.h: DAN BÁRTA a ILLUSTRATOSPHERE  - jedinečný koncert k 15-tému výročiu Illustretospehre a k 3-tiemu výročiu Art point.

Unikátne spojenie charizmatického Dana Bártu a skupiny Illustratosphere chystajú pre fanúšikov narodeninovú párty na Slovensku! Oceňovaný hudobník spolu s kapelou Illustratosphere oslávia 15 - te výročie spoločnej tvorby. Na turné s výstižným názvom „PRVÝ FIFTÝN 2015“ čaká priaznivcov veľkolepá hudobná oslava výnimočného speváka a jeho vynikajúcich hudobníkov.  Nenechajte si ujsť najväčšie klenoty spolupráce Dan Bárta & Illustratosphere.

3.10. 17.h: TIC-TAC - divadelné predstavenie pre deti /vstup voľný

Rozprávka o nerozlučných kamarátoch, ktorí prinášajú deťom Strom času a zavedú ich do sveta hodinových ručičiek, štyroch ročných období, striedania dňa a noci, dní v týždni, mesiacov v roku a stravovania. Povestný zvuk hodiniek, žiara slnka a kolotoč prírody možno všetko zmení na cukríkové divadlo. ;)

Scenár, réžia: Peter Palik

Účinkujú: herci Divadla NAtraKY

Trvanie: 40 min.

3.10.20.h: ZVA 12-28 BAND - koncert  / vstupné 5€/3€ v predpredaji

V lete 2015 uplynulo 25 rokov od vzniku a prvého koncertu kapely. Aktuálnu zostavu kapely tvorí personálne stabilizovaný tým okolo zakladateľa, lídra, originálneho autora skladieb, gitaristu a speváka Norberta Červenáka. Už štvrťstoročie sa mu o basový kontrapunkt stará brat Laco Červenák, desať rokov mu rytmicky kryje chrbát hráč na bicie nástroje Peter Krško a už päť rokov do kapelného kotla intenzívne prikladá aj huslista Stanislav Fakan.

Svojou interpretáciou a tvorbou sa kapela výrazne vymyká z typického stredoeurópskeho blues-rockového klišé. Najmä v posledných rokoch existencie kapely kulminuje ich pôvodná tvorba, v rokoch 2005 – 2010 vydali ZVA 12-28 Band tri autorské albumy: Hrubá múka (2005), Za fúzy ma poťahaj (2007) a Z ruky zobať (2010). Každý z nich bol ovplyvnený okrem typickej bluesovej modality i slovenským folklórom. Texty Norberta Červenáka sú inšpirované príhodami, radosťami i strasťami bežného života, umocnené typickým zvolenským jazykovým koloritom. Okrem štúdiových albumov vydali v roku 2002 i úspešný Live in Stará Pekárna a v roku 2012 dokumentárne DVD Live in Kazačok. V roku 2015 vydáva ZVA 12-28 BAND svoj v poradí štvrtý rýdzo autorský album Šibenica frajerka.

4.10. 14.-20.hHISTORICKÉ KAFÉ - poprava a poprávka...  /vstup voľný

Dobové prestieranie, obsluha v dobových odevoch, na              poprávku medovina (0,4dl)1,10€, pivo Bernard (0,5l) 1€, a kompletná ponuka nápojov a občerstvenia...

17.h POPRAVA SO SKUPINOU TORMEN - hudobno-divadelné predstavenie

Tormen v latinčine znamená Mučiareň. Spolu s barokovou hudbou zažijete historickú popravu s humornými textami, čo z drastických scén robia skvelú zábavu.

Popis

Art point chystá veľkolepú oslavu tretieho výročia vzniku