Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Deň mobility v Prievidzi

Kde a kedy ?

22. septembra 2015 bude MHD zadarmo pre cestujúcich, ktorí sa preukážu vlastným vodičským preukazom.

Deň mobility v Prievidzi je súčasťou Európskeho týždňa mobility, ktorý sa koná každoročne v závere septembra už tradične po celej Európe. Ide teda o celoeurópsku iniciatívu. V tomto roku Ministerstvo životného prostredia SR spolu so Slovenskou agentúrou životného prostredia organizuje Európsky týždeň mobility v dňoch 16. - 22. september 2015.  

Okrem bezplatnej MHD počas jedného dňa, sa konajú ďalšie podporné akcie, ktorými chce samospráva mesta Prievidza upozorniť na alternatívne možnosti v oblasti dopravy.

Mesto Prievidza podporilo 2. medzinárodný zraz vozidiel na eklektický pohon a počas Baníckeho jarmoku spropaguje alternatívne formy pohonu. Eko paráda, ktorou sa organizátori snažia o prekonanie rekordu v počte elektromobilov v kolóne, vyštartuje z Bojníc do Prievidze a navštívi Banícky jarmok. V sobotu 19. septembra 2015, približne o 14:10 eko Paráda z Bojnickej cesty odbočí na Ulicu S. Chalupku, prejde cez jarmok, otočí sa na kruhovom objazde pri Okružnej ulici a vráti sa späť na Bojnickú cestu. V rámci Baníckeho jarmoku bude v sobotu o 16:30 na hlavnom pódiu zaradená aj krátka prezentácia elektromobilov na námestí J. C. Hronského. 

Počas Európskeho týždňa mobility sú v Prievidzi pripravené sprievodné akcie zamerané aj na dopravnú výchovu v základnej a materskej škole. Autoškola EKO UNIVERS bude vyučovať dopravnú výchovu žiakom základných škôl. „Momentálne zabezpečujeme dopravnú výchovu aj s názornou ukážkou na dvoch základných školách a to na ZŠ Ul. S. Chalupku  a na ZŠ Mariánska. V rámci dopravnej výchovy je pre deti pripravené dopravné ihrisko kde si môžu vyskúšať ako je to byť súčasťou cestnej premávky,“ vysvetľuje riaditeľ autoškoly František Králik. Aktivity v dopravnej výchove budú realizované aj v materskej škole na Nábr. sv. Cyrila.

Popis

Metropola hornej Nitry sa opäť zapojí do Európskeho týždňa mobility aj niekoľkými sprievodnými akciami.