Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Diel(ň)a slávnych

Kde a kedy ?

Každý piatok od 9:00 do 11:00 v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi

Vstupné 2 € / možnosť platiť kultúrnymi poukazmi

 

 

Tvorivé dielne slávnych

Rôznorodý program pre deti, počas ktorého sa nielen dobre zabavia, ale sa aj niečo naučia, pripravilo na leto Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi.

Aj vy patríte k tým, čo nevydržia nečinne vysedávať pre televízorom či počítačom? Musíte stále niečo vymýšľať a hlavne tvoriť? Na Záhradníckej 19 v Prievidzi ste na správnej adrese. Netreba žiadny špeciálny talent, stačí mať šikovné ruky a hlavne chuť niečo vlastnoručne vyrobiť.

Počas piatkových dopoludní sa deti zoznámia s Pablom Picassom, Marcom Chagallom, Sherlockom Holmesom, Svätoplukom, bratmi Wrightovcami, Coco Chanel,  Jurajom Jánošikom i Charlesom Darwinom.

Ako? V ateliéri modernej maľby sa premenia na umelcov, naučia sa maľovať na sklo, zahrajú sa na detektívov a  zistia, čo všetko sa dá upliesť.  V auguste vyrobia svoje vlastné lietadlá, naučia sa šiť, vyšívať a tancovať zbojnícky tanec. Prázdniny zakončí evolučná teória v praxi.

Prázdniny a námaha? V žiadnom prípade! Presvedčí vás o tom hudobná škola Yamaha, vďaka ktorej sa deti naučia akú hudbu počúvali osobnosti našich dielničiek. A bude to nielen o notách a nôtach.

Tvorivé dielne z dielne slávnych sa budú konať vždy v piatok od 9.00 h do 11.00 h, prvé z nich budú už 8. júla. Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. FPU je hlavným partnerom projektu.

 

JÚL

8.Pablo Picassoateliér modernej maľby
15.Marc Chagallmaľba na sklo
22.Sherlock Holmespolicajná akadémia
29.Svätopluk I.pletenie nielen z troch prútov

 

 

 

AUGUST

5.bratia Wrightovcivýroba modelov lietadiel
12.Coco Chanelšitie a vyšívanie
19.Juraj Jánošíkškola ľudového tanca, obrazy z hrachu
26.Charles Darwinmodelovanie zvierat z hliny
 

Popis