Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Prievidza Music Volume 1

Kde a kedy ?

V Prievidzi a okolí pôsobí veľké množstvo skvelých hudobníkov a hudobných kapiel. Všetci aktívne hrávajú na festivaloch či v kluboch a mnohí majú vlastnú tvorbu na vysokej úrovni. Avšak problémom ostáva, že nemajú dostatok financií na nahratie v nahrávacom štúdiu či na vydanie vlastných profilových albumov.

 

Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja a hlavný partner Fond na podporu umenia podporili zaujímavý projekt - vydanie kompilačného CD albumu pod názvom Prievidza Music Volume 1, ktoré uvádza tvorbu siedmych mladých nadaných hudobných skupín z regiónu horná Nitra prezentujúcich vlastnú tvorbu v žánroch pop, rock, džez, folk a iných. Sú to Anička Bartová a Ján Trojan, Gremmy, Zabudnutí, One Reason, Aprílové počasie, Wotepity a Kreins.

 

Kompilačné CD podporuje tvorivý potenciál našich mladých ľudí. Jeho existencia im dodáva energiu do ďalšej tvorivej činnosti. Ukázalo sa, že ich práca má konkrétne výsledky a zmysel.

Preto podporujeme všetky tieto aktivity a ľudí, ktorí sa na nich podieľajú. Koncert spojený s krstom CD Prievidza Music Volume 1 sa uskutoční 17. 6. 2016 o 18:00 v sále RKC v Prievidzi (Záhradnícka 19).

 

Vydané kompilačné hudobné CD je jednou z ciest, ako môžu kapely, zaradené na tomto výbere, využiť na svoju ďalšiu propagáciu, ako aj na propagáciu mesta Prievidza a celého regiónu. CD je aj príkladom pre ďalších mladých hudobníkov a muzikantov, ako využiť svoj voľný čas zmysluplne a zároveň mať z toho radosť.

Popis

Koncert spojený s krstom CD