Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Sme tu! We are here!

Kde a kedy ?

Otvorenie výstavy sa uskutoční za prítomnosti riaditeľa Židovského komunitného múzea v Bratislave Maroša Borského 8. septembra 2015 o 16:00 h v zasadacej miestnosti RKC v Prievidzi na Záhradníckej 19. Výstava sa koná pri príležitosti Európskeho dňa židovskej kultúry a dedičstva, ktorý pripadá na 7. septembra.

Počas trvania výstavy sa uskutočnia dve prednášky - prvá už v deň otvorenia výstavy 8. 9. 2015. Lektorom bude Maroš Borský s témou „Židovská kultúra na Slovensku dnes“. Na druhé stretnutie 17. 9. 2015 prijal pozvanie miestny historik a archivár SNM – Múzeum BojniceErik Kližan, ktorý predstaví „Dejiny Židov na hornej Nitre“. Mladšiu generáciu chceme k židovskej kultúre prilákať prostredníctvom koncertu tradičnej židovskej hudby – hudobnej skupiny Preβburger Klezmer Band. Ich koncertné vystúpenie sa uskutoční dňa 25. 9. 2015počas festivalu Ešte dúšok leta, ktorý je venovaný Svetovému dňu cestovného ruchu.

Vzdelávacími prednáškami a prezentáciou fotografickej výstavy Sme tu! chceme inšpirovať návštevníkov k vzájomnej úcte a tolerancii, a napomáhať tak porozumeniu, búrať mýtus uzavretosti a tajomnosti  židov a odstraňovať nevedomosť, predsudky, nenávisť.

Popis

Fotografická výstava „Sme tu! We are here!“ venovaná životu bratislavskej židovskej komunity po Novembri ´89.