Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Malý pán

Kde a kedy ?

Orig. názov: Malý pán (ČR)

Žáner: bábkový film

Web stránka: http://malypan.sk/

Dĺžka: 83 min

Réžia: Radek Beran

Hrajú: Saša Rašilov nejml., Valérie Zawadská, Zuzana Bydžovská, Klára Sedláčková-Oltová, Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Miloslav Mejzlík, Vanda Hybnerová, Miroslav Krobot

Popis

V dutine malého vŕšku býval Malý Pán. Bývalo sa mu tam celkom dobre, až sa mu raz v noci prisnil sen. V tom sne sa mu snívalo o Zubatom domčeku, ktorý mal nad dverami nápis – TU NÁJDEŠ, ČO TI CHÝBA. Keď sa ráno Malý Pán prebudil, nemohol sa zbaviť pocitu, že mu zrazu skutočne čosi chýba. Jeho pokoj bol fuč. Neostávalo mu iné, než sa vydať na cestu a hľadať domček zo sna, v ktorom snáď nájde, čo mu chýba. 

Jeho pokoj bol fuč. Neostávalo mu iné, než sa vydať na cestu a hľadať domček zo sna, v ktorom snáď nájde, čo mu chýba. Veď sa mu to snívalo. No nie?

Cesta nie je jednoduchá, musí splniť mnoho neľahkých úloh, prekonať strach a hlavne ísť stále vpred. To boli veci veľmi ťažké pre Malého Pána. Mal rád svoj pokoj a pohodlie. Cestou ukázal dobré srdce, keď pomohol niekomu v núdzi, dobrý úsudok, keď bolo treba zamyslieť sa a splniť zložitú hádanku, nemalú odvahu, keď sa postavil
nebezpečným bytostiam, ktoré ešte nikdy nevidel. Dozvedel sa veľa vecí nielen o lese, vzdialenejších krajoch za lesom, ale hlavne o sebe samom.

Keď sa nakoniec ohliadol, uvedomil si, že tá namáhavá cesta bola aj veľká sranda a že sa často smial. To už bol ale pri strome Odpovedačovi, kde si prečítal odpoveď na svoju otázku… to by ste chceli vedieť, čo to vlastne je, čo?