Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Na cestách po Vietname a Novom Zélande

Kde a kedy ?

Reálie Nového Zélandu i Vietnamu priblíži výstava reportážnych fotografií pod názvom Na cestách s Nikolou a Petrom, ktorú pripravilo Regionálne kultúrne centrum v Prievidzi. Snímky Petra Mečiara a Nikoly Boďovej si bude môcť verejnosť pozrieť v Galérii RegionArt pri Regionálnom kultúrnom centra od 21. júla do 21. augusta.

„Fotografie z Nového Zélandu od Mečiara vznikli viac-menej náhode, Prievidžan sa rozišiel s priateľkou a kúpil si letenku na opačný koniec sveta. V sprievode dvoch ľudí, veľrýb a s chuťou avokáda v ústach precestoval celý Nový Zéland od najsevernejšieho po najjužnejší maják na ostrove. Okolo dvetisíc kilometrov Vietnamom od severu na juh prešli Boďová s manželom Patrikom na tradičných dopravných prostriedkoch bez zbytočného vybaľovania. Túto destináciu si vybrali preto, že nie je až tak komerčná ako Thajsko a preplnená turistami," priblížila Katarína Súkeníková z Regionálneho kultúrneho centra v Prievidzi.

Pôvodne vyučený elektrikár Peter Mečiar žije a pracuje v Prievidzi ako reklamný a svadobný fotograf. Venuje sa tiež rodinným fotografiám a portrétom, prostredníctvom ktorých sa snaží zachytiť spomienky, emócie a rôzne životné obdobia rodiny.

Nikola Boďová žije v Hornej Vsi a už ako malá inklinovala k výtvarnému umeniu. Vyštudovala estetiku na Ústave literárnej a umeleckej komunikácie Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre a absolvovala ročný kurz fotografie v Anglicku. Od roku 2013 sa venuje tvorbe ilustračných a reklamných fotografií.

Vernisáž výstavy sa uskutoční v utorok 21. júla o 18. hodine. Ako hudobný hosť vystúpi prievidzský poet a hudobník Tono Mello.

Popis

Peter Mečiar a Nikola Boďová sa svojou fotografickou tvorbou predstavujú na spoločnej výstave