Streda, 16. január, 2019 | Meniny má Kristína

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Off road v Čavoji

Kde a kedy ?

Nadšenci terénnych áut sa môžu tešiť aj na rôzne atrakcie, novinkou bude najvyššie  položený zmrzlinový stánok na hornej Nitre, ktorý bude vo výške 818 metrov nad morom.

Offroadový festival si na hornej Nitre získal veľké množstvo priaznivcov, ktorí sa do dejiska podujatia môžu dostať po horskej ceste od Čavoja i Chvojnice. Zvuky motorových vozidiel sa dolinou budú ozývať od piatka 31. júla až do nedele 2. augusta, pretekať budú vozidlá 4 krát 4.

„Novinkou tohto ročníka je najvyššie položený zmrzlinový stánok v regióne, ktorý bude vo výške 818 metrov nad morom. Túto raritu by mali oceniť najmä najmenší diváci, pre ktorých máme pripravenú aj nafukovaciu žirafu,“ pozval organizátor podujatia Branislav Zábojník.

V prvý deň off roadu sa uskutoční jazda zručnosti, ktorá preverí aj tých najzdatnejších pretekárov. V sobotu bude podujatie pokračovať trophy jazdením, ktoré je na Slovensku a v zahraničí známe.

„Každý rok si nejeden jazdec vyláme zuby na prevodovke, ale aj dobije blatníky svojho vozidla,“ približuje priebeh ostatných ročníkov.

V posledný súťažný deň bude na programe trial, akciu ukončí slávnostné dekorovanie najlepších jazdcov.  „Veríme, že latku kvality, ktorú sme nasadili dostatočne vysoko, opäť prekonáme,“ uzavrel organizátor.

Popis

V posledný júlový víkend sa na Obšiari v Čavoji uskutoční deviaty ročník tradičného motoristického podujatia.