Štvrtok, 14. december, 2017 | Meniny má Branislava, Bronislava
Pridajte si svoje mesto

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Sen svätojánskej noci

Kde a kedy ?

Svadobnú komédiu Williama Shakespeara si môžete prísť pozrieť v piatok, 18. septembra 2015 o 19.00 h do Domu kultúry Prievidza

Vstupné: 19,00 € a vstupenky sú už v predaji v pokladni Domu kultúry Prievidza!

Preklad: Ľubomír FELDEK
Dramaturgia: Andrea DOMEOVÁ
Kostýmy: Peter ČANECKÝ
Scéna: František LIPTÁK
Choreografia: Šárka ONDRIŠOVÁ
Réžia: Ondrej SPIŠÁK

Popis

Kultúrne a spoločenské stredisko v Prievidzi vám v septembri prináša azda najpopulárnejšiu komédiu Williama Shakespeara – Sen svätojánskej noci, v podaní hercov Divadla Astorka Korzo ´90

Príďte a užijete si skvelú zábavu, výborné herecké obsadenie, vtipné scény, ale aj humorné situácie. Originálne režijno-výtvarné riešenie Františka Liptáka a Petra Čaneckého vás privedie do orientálneho prostredia hotela či na čarovné miesta tajomného lesa, kde žijú elfovia a víly. 

Režisérom je uznávaný a aj v zahraničí oceňovaný Ondrej Spišák, ktorý za invenčné režijné poňatie svadobnej komédie získal Výročnú cenu Literárneho fondu v roku 2012. Jeho režijná invencia prepája výnimočnú javiskovú imagináciu s netradičnými hereckými postupmi a vizuálnymi nápadmi.

Za zmienku stojí aj vynikajúce herecké obsadenie: Vlado ČERNÝ, Zuzana PORUBJAKOVÁ / Ágnes JÓKAI a. h., Róbert JAKAB, Juraj KEMKA, Rebeka POLÁKOVÁ, Zuzana KONEČNÁ, Anna ŠIŠKOVÁ, Boris FARKAŠ, Lukáš LATINÁK, Marián LABUDA ml., Matej LANDL, Marián MIEZGA, Ady HAJDU a Peter ŠIMUN, Marta SLÁDEČKOVÁ, Miroslav NOGA, ktorí získali Prémie Litfondu za mimoriadne herecké výkony za rok 2012!