Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Whiskyho cestovateľské kino: Vietnam

Kde a kedy ?

Obrovské metropoly Saigon a Hanoi, tradičné horské kmene v oblasti Sapa, osamelé pláže bez náznakov turizmu, reštaurácie kde sa podávajú psy a mačky, odľahlé vidiecke oblasti plantáží kávy a korenia, ale aj americké zverstvá počas vietnamskej vojny. O tom bude reč na najnovšom pokračovaní Whiskyho cestovateľského kina.

Spevák kapely Slobodná Európa Whisky sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta svoje mnohé zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na cestách Whisky navštívil viac ako 60 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scené riami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 20 000 km. Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu (ktorú navštívil 13 krát), Nepál, Venezuelu, Laos, Indonéziu, Kamerun, Vietnam, Borneo, Srí Lanku, Peru, Andamanské ostrovy, Sumatru, Austráliu, Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Albánsko, Chile, Maroko, Ladakh, Kosovo, Togianské ostrovy, Sikkim a mnohé ďalšie. Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií...

Spevák Miloslav „Whisky" Láber osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky. Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov.

Popis

Vietnam od čínskych hraníc na severe až po kambodžské na juhu.