Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

The Hope

Kde a kedy ?

Benefičné performance pre detský domov Handlová
pod záštitou Prof. PhDr. Pavla Mešťana, DrSc - riaditeľa Múzea židovskej kultúry SNM Bratislava

19.3.2016 v DK HANDLOVÁ o 17.00 hod

námet a hudobné naštudovanie: Lukáš Kunst Lederer
scénár a réžia: Marek Škrabák
choreografia: Dominika Sándorová
hudba: Michael Jackson
arr.: Peter Gábor, ml.

účinkujúci:
Mirka Partlová, Brigita Szelidová a Barbora Dvorská

detský zbor The H O P E (žiaci zo ZUŠ Handlová a deti z detského domova Handlová)

orchester Visegrad orchestral & choir studio

odborný garant projektu: Prof. MgA. Blanka Juhaňáková, ArtD.

Projekt sa koná v spolupráci s:
DK Handlová
ZUŠ Handlová
MSKC Žiar nad Hronom
ZUŠ Žiar nad Hronom

7€ dospelí, 5€ študenti, dôchodci a zt'p

Popis

The HOPE je benefičné predstavenie o dobrých skutkoch, ale aj pomoci v núdzi 

PRIEVIDZA, 15.februára – The HOPE performance, pilotné  vystúpenie Visegrad orchestral & choir studio, ktoré tvoria mladí umelci a hudobníci, sa predstaví už 19. marca 2016 v DK Handlová. Ústredným motívom tohto predstavenia je problém národnostných menšín, holokaustu a imigrácie, ktorá sa stala jednou z najdiskutovanejších tém súčasnosti. Aké sú problémy dnešného sveta? Jednoduchá otázka, avšak správna odpoveď, na ktorej by sa zhodla väčšina, pravdepodobne neexistuje. Každý vidí problém v niečom inom. Pre niekoho je to mesačná výplata, z ktorej nie je možné uhradiť všetky výdavky, pre iného zas množstvo neúplných či rozhádaných rodín. Média, ktoré v súčasnosti propagujú problematiku imigrantov, vo viacerých ľuďoch vyvolávajú sporné otázky. Ako by sme zareagovali my, keby rozhodnutie bolo v našich rukách? Poskytli by sme ľuďom bez domova pomoc a finančnú podporu? Uvažujeme vôbec o možnosti, že by sme na ich mieste stáli my? Predstavenie The HOPE vám pravdepodobne nepodá jasnú odpoveď, no dozaista vás prinúti na malú chvíľu sa zamyslieť. 

The HOPE performance, v ktorom zaznejú známe skladby Michaela Jacksona, bude predstavené v dvoch mestách – 19.marca 2016 v Dome kultúry v Handlovej a 20.marca 2016 v Dome kultúry v Žiare nad Hronom. Bolo iniciované dvoma mladými  umelcami z Bratislavy – Marekom Škrabákom a Lukášom Kunst Ledererom, ktorí oslovili žiakov Základnej umeleckej školy v Handlovej so spoluprácou. Okrem nich sa projektu zúčastnia aj deti z detského domova spolu so živým orchestrom a kapelou Visegrad orchestral & choir studio. V hlavných úlohách sa predstavia Mirka Partlová, Brigita Szelidová a Barbora Dvorská.

Autor projektu vybral sedem pilierových piesní, ktoré symbolizujú počet útokov na Paríž v roku 2015. Predstavenie bude doplnené osobnými výpoveďami a profesionálnymi komentármi, ktoré divákom dopomôžu lepšie sa orientovať v danej tematike. 

Lístky je možné zakúpiť si v predpredaji osobne v Dome kultúry v Handlovej alebo v Žiari nad Hronom či prostredníctvom www.dk.handlova.sk. Výťažok z peňazí poputuje pre detský domov v Handlovej.

(Dominik Petriska)