Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Decibely lásky

Kde a kedy ?

Réžia: Miloslav Halík  

Hrajú: Alžběta Bartošová, Aneta Vrzalová, Filip Cíl, Iva Janžurová, Lucie Vondráčková, Marika Šoposká, Otec a syn Rudolfové Hrušínští, Pavel Horváth, Petra Svoboda, Roman Vojtek

Žáner: hudobná romantika

Dĺžka: 85 minút

 

Popis

Film je tiež akýmsi holdom tvorbe Michala Davida, ktorého hity sa stali neoddeliteľnou súčasťou mnohých filmov, sprevádza ich divákov aj v súčasnosti a jeho protagonisti sa preto aj tu objavia.

Akýmsi sprievodcom deja je Ruda Hovorka (Rudolf Hrušínský najml.), štyridsiatnik, pracujúci na Plzenskom magistráte na útvare technických služieb, kde má na starosti upratovanie mesta, popri tom je príležitostným diskdžokejom so zameraním na hudbu 80. rokov. Jeho otec Láďa Hovorka (Rudolf Hrušínský) je šarmantný dôchodca, ktorý je správcom v sanatóriách (rehabilitačné centrum pre liečbu pohyb. aparátu). Rudová dcéra Jitka (Marika Šoposká) je zdravotnou sestrou v miestnej nemocnici, kde je zhodou okolností lekárkou bývalá partnerka Rudy, Lenka (Lucie Vondráčková). Vzťah Jitky k otcovi je poznamenaný dlhým odlúčením v čase jej detstva a dospievania, ktoré bolo zavinené okolnosťami, za ktorých Ruda v minulosti "pykal" za chybu svojho kamaráta a ktoré zapríčinili jeho odlúčenie od rodiny. Z rovnakého dôvodu je poznamenaný aj jeho vzťah k otcovi.