Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Štvrtok? Jedine koncert! Talent Transport

Kde a kedy ?

Sála RKC v Prievidzi  17.12.2015, 18:00 

Vstupné: 5 € / 3 € študenti, seniori, ZŤP

Popis

Talent Transport tvorí trio skúsených muzikantov z rôznych kútov Slovenska (Vladislav Slnko Šarišský - klavír, spev, Marián Slávka - bicie, Filip Hittrich - basgitara). Každý z nich má za sebou viacročné pôsobenie v niekoľkých známych a úspešných hudobných projektoch ako Hrana, Jana Kirschner, IMT Smile či Sounds Like This. Ich hudba nie je na prvé počutie - od začiatku v nej cítiť, že kompozície presahujú žánrové hranice medzi jazzom, art rockom, popom, ale aj súčasnou vážnou hudbou, a vyžadujú si pozorného, vnímavého poslucháča. 

"Hráme skrátka fusion," vysvetľuje Šarišský, ktorý je jedným z najzaujímavejších zjavov slovenskej vážnej aj populárnej hudobnej scény.

Múdri ľudia v minulosti tvrdili, že hudba je jedna zo vzácnych možností ako preniknúť do nevedomia človeka. Spolupráca tohto mladého tria vás presvedčí o pravdivosti tohto starodávneho tvrdenia.

Každým jedným úderom, frázou a melódiou vám ukážu, že stále existujú ľudia, ktorí hudbe obetovali svoje životy a ona sa im za to náležite odmenila. Tiež je celkom možné, že počas absorbovania ich hudobných osláv, útrap a lások sa dozviete niečo nové aj o sebe samom.