Štvrtok, 13. december, 2018 | Meniny má Lucia

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Jeden svet 2017

Kde a kedy ?

Filmový festival Jeden svet

Pozývame vás na jubilejný 10. ročník filmového festivalu Jeden svet v Prievidzi. Aký program sme pre vás pripravili? Predstavíme vám ho cez našich hostí.

pondelok sa s novinárkou Petrou Procházkovou budeme rozprávať o vojnových reportážach, situácii v Afganistane či pomoci BERKATu. 

Témou druhého dňa bude snáď najpálčivejší fenomén dnešnej spoločnosti. Hosťom bude aktivista Ján Benčík, ktorý monitoruje vyjadrenia pravicových extrémistov na internete. 

V šesťmiliónovom Libanone žije až 1,5 milióna sýrskych utečencov. Program vo festivalovú stredu dopĺňame tromi filmami, ktoré zachytávajú rôzne aspekty života utečencov.

Vo štvrtok vás pozývame na autorský deň filmára Erika Baláža z Arolla Film.

Do piatkového programu sa zmestili aj dva zaujímavé filmy: Nemusíš s láskou, stačí s citom o sexualite ľudí s mentálnym hendikepom a roadmovie Okhwan na ceste za slobodou.

Sobotu doobeda zvlášť pozývame na premietanie detských divákov, pre ktorých máme pripravené štyri kratšie dabované dokumenty Jeden svet deťom. No a poobede sa tešíme na pomyselný zlatý kliniec programu: rozprávanie dobrodruha Pavla Barabáša, ktorý vyrastal v Prievidzi, o stave našej planéty. 

Tešíme sa na stretnutie 13. až 18. marca v Dome kultúry v Prievidzi! Kompletný program a viac informácií nájdete na našej stránke www.jedensvet.prievidza.net

Regionálny filmový festival Jeden svet v Prievidzi organizuje občianske združenie Berkat a výťažok z festivalu je darovaný na účely verejnej zbierky Berkat pomáha, konkrétne na transplantácie očných rohoviek nevidiacim v Afganistane a na pomoc komunite v horskej dedinke Agouti v Maroku.

Festival Jeden svet na Slovensku organizuje občianske združenie Človek v ohrození. Človek v ohrození je nezisková organizácia, ktorá sa venuje humanitárnej a rozvojovej pomoci, podpore ľudských práv a vzdelávacím a informačným aktivitám. Generálnym partnerom festivalu Jeden svet je Nadácia Slovenskej sporiteľne.

Popis