Utorok, 22. október, 2019 | Meniny má Sergej

Vážení čitatelia, prevádzku služby sme sa rozhodli ukončiť.
Ďakujeme za záujem a ponúkame vám čítanie na titulnej stránke www.myregiony.sk.

Sgrafitová výzdoba sídliska Píly

Kde a kedy ?

Sgrafitová výzdoba sídliska Píly

Termín: od 16.2.2017, 16:00 do 5.5.2017, 17:00 
v čase otváracích hodín múzea

Výstava približuje charakteristickú umeleckú výzdobu najstaršieho prievidzského sídliska vytvorenú poprednými regionálnymi umelcami v priebehu 50. rokov minulého storočia. Jednotlivé diela vytvorené pôvodne renesančnou technikou sgrafito sú na nej prezentované prostredníctvom fotografií vyhotovených členmi fotoklubu Junior pri Centre voľného času Spektrum v Prievidzi pod vedením zakladateľky a dlhoročnej nestorky fotoklubu Magdalény Malichovej.

Podujatie formou fyzicky vystavených fotografií spolu s ďalšími, ktoré sú sprístupnené digitálne, predstavuje asi dve tretiny nástenných diel od veľkých figurálnych motívov cez ornamentálnu výzdobu až po domové znamenia, ktoré obyvateľom i návštevám pomáhali pri orientácii. V priestoroch Hornonitrianskeho múzea v Prievidzi na Košovskej ceste 9 sa s nimi záujemcovia budú môcť bližšie zoznámiť od 16. februára do 5. mája 2017.

K výstave budú v jej priebehu organizované aj sprievodné podujatia pre školy i verejnosť. Viac informácií o nich už čoskoro prinesie osobitná propagácia.

Popis