Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Knihovník musí poznať svojich čitateľov, hovorí Eva Kucharovičová (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Neveríte? Prídte a uveríte

Pani Kucharovičová je v prvom rade dobrosrdečný, spravodlivý, dobrý človek. Až tak dobrý, že nechce nikomu "uškodiť"... ani ľuďom, ktorí bezdôvodne škodia a ubližujú jej . Radšej v tichosti odíde. Takíto ľudia sa niekedy len veľmi ťažko dokážu sami brániť, keď im napr. novozvolený starosta siahne na prácu. (ten novozvolený starosta, vlastne jeho manželka, má chorý pocit, že dostal moc a môže sa kedykoľvek a akokoľvek zahrávať s ľudskými osudmi).

Ale niekto sa týchto dobrých a spravodlivých ľudí predsa musí zastať, niekto musí povedať pravdu, niekto musí povedať že " cisár je nahý", či nie?
Nedá mi, aby som nenapísal o tom, o čom si šepká celá naša obec. O tom, ako sa správa a ako funguje takzvané vedenie OcÚ v Nedožeroch-Brezanoch.
Starosta obce bez svojej manželky neurobí ani krok vo svojej novej funkcii a myslím si, že ani v živote. To ona, aj keď nemá žiadne zákonné právo (OcÚ s ňou nemá žiadny pracovno-právny vzťah !), chodí pravidelne na úrad, zadáva úlohy zamestnancom, vyvoláva napätie, zamestnancov bezdôvodne šikanuje a každú, aj neverbálnu kritiku, alebo odpor rieši hrozbou výpovede, alebo výpoveďou pod nátlakom, prípadne pritvrdením v šikane. Samozrejme, cestou svojho manžela-starostu, ktorý ju na slovo počúva.
Odvolanie p. Kucharovičovej bolo iba jedno z mnohých porušení zákona tohto chorého "vedenia".
Na otázku občana na zastupiteľstve ( prečo ste odvolali p. Kucharovičovú?) nemohla (z logických dôvodov) odpovedať manželka starostu. Starosta, keďže bol nútený odpovedať sám, povedal to, čo mu práve napadlo: ,,generačná výmena".

Sám seba sa pýtam: ,,V akej spoločnosti to žijeme? Naozaj v demokratickej? Alebo vo feudálnej, či dokonca otrokárskej?" Neveríte? Prídte sa pozrieť. Niektorým občanom je asi jedno, čo sa na OcÚ deje, iní len krútia hlavou a ostatní asi majú strach.....
Nová vláda má v programe o.i. aj nekompromisne stíhať a odstraňovať korupčné a nedemokratické správanie - a to v prvom rade vo verejnej správe.
Veľmi sa na to teším, naozaj. Verím, že niekto naozaj kompetentný príde do našej krásnej obce a urobí čo urobiť treba.Len aby to netrvalo pridlho, pretože postupne môžu poctiví a morálne čistí ľudia, akou je aj pani Kucharovičová, prísť nielen o zamestnanie, ale aj o zdravie.
 


Už ste čítali?