Utorok, 17. september, 2019 | Meniny má Olympia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Telocvičňu a toalety v škole rekonštruujú už viac ako rok. Firma práce nedokončila (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

TENTO PRÍPAD UŽ VYŠETRUJE AJ NAKA !!!

Predpokladám, že podobný prípad, ako sa stal v ZŠ Nováky (viď. článok...) za bývalého vedenia mesta - keď bol primátorom DANIEL DANIŠ a prednostom MsÚ MILAN O. (od 19.12. 2017 JE DOKONCA TRESTNE STÍHANÝ ZA ZLOČIN UBLÍŽENIA NA ZDRAVÍ A PREČIN VÝTRŽNÍCTVA !!!) - SA EŠTE ŽIADNEJ ZŠ na Slovensku nestal...

Alebo niekto poznáte podobný šokujúci prípad, kde by firma NEDOKONČILA REKONŠTRUKČNÉ PRÁCE TOALIET PRE ŽIAKOV VIAC AKO 14 MESIACOV PO ZMLUVNE DOHODNUTOM TERMÍNE??? A ROVNAKO TO BOLO AJ S TELOCVIČŇOU...

Takže šéfredaktor ANDREJ LUPRICH napísal naozaj šokujúce skutočnosti o ZŠ v Novákoch, a to v článku - ŽIACI ZÁKLADNEJ ŠKOLY V NOVÁKOCH ZAČALI ĎALŠÍ ŠKOLSKÝ ROK BEZ TELOCVIČNE A BEZ SOCIÁLNYCH ZARIADENÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Staronový primátor Dušan Šimka (bol už zvolený za primátora po 7 krát, teda s výnimkou r. 2014 - 2018...) sa v uvedenom článku vyjadril, ŽE DO DNEŠNÉHO DŇA NIE SÚ PRÁCE HOTOVÉ, NIČ NIE JE ODOVZDANÉ! A MESTO PRITOM FIRME PENIAZE VYPLATILO. PRETO PODAL PRIMÁTOR DUŠAN ŠIMKA NA STAVEBNÚ FIRMU TRESTNÉ OZNÁMENIE.

Šéfredaktor Andrej Luprich v článku tiež uvádza aj ďalšie šokujúce skutočnosti - a to, ŽE BÝVALÝ PRIMÁTOR mesta NOVÁKY DANIEL DANIŠ MU ODMIETOL ODPOVEDAŤ NA legitímne OTÁZKY !!!!!!!

Ako sme mohli vidieť aj v reportážach verejnoprávnej TV - dňa 28.8. 2018 a 22.8. 2019 - bývalý primátor DANIEL DANIŠ AJ TAM ODMIETOL pani redaktorke ODPOVEDAŤ na legitímne otázky !!!!!!!!!

Z jeho konania je zrejmé, ŽE DANIEL DANIŠ NEVEDEL pani redaktorke ODPOVEDAŤ NA OTÁZKY, PREČO MESTO NOVÁKY NEVYPRACOVALO A NESCHVÁLILO PROGRAM ROZVOJA MESTA NOVÁKY (v reportáži TV RTVS - dňa 28.8. 2018 - a to bol ešte primátorom mesta Nováky...) a NEODPOVEDAL pani redaktorke ani dňa 22.8. 2019, KDE JEJ DOKONCA VEĽMI AROGANTNE POLOŽIL TELEFÓN !!!!!!!!!! Viď. tú reportáž o nedokončených toaletách a nedokončenej telocvični...

Treba zároveň zdôrazniť, že bývalý primátor Daniš podpísal ZMLUVY s firmou, ktorá realizovala Rekonštrukciu toaliet i práce súvisiace s TELOCVIČŇOU, ešte v apríli 2018, pričom práce mali byť UKONČENÉ V JÚNI 2018 (asi 12.6. 2018) !!!! A DODNES NIE SÚ UKONČENÉ !!!
Keďže som si uvedené zmluvy z MsÚ Nováky vyžiadal - v zmysle Zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám, viem, že v ZMLUVE bolo uvedené, ŽE CENA JE MAXIMÁLNA, KONEČNÁ A NEMENNÁ !!!!!!!!!!!!!
A NAPRIEK TOMU bývalý primátor DANIEL DANIŠ podpísal s tou firmou (bola to firma SCHREIBER, s.r.o. Salka) DODATOK k zmluve na sumu 16 373 EUR, t.j. cca 500 000 Sk !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zaujímavé skutočnosti, však vážení???

Čo je však najhoršie, to je skutočnosť, ŽE MALÍ ŠKOLÁCI (DETIČKY 6 - 10 ROČNÉ, sú to ročníky 1-4...) DODNES NEMôŽU VYUŽÍVAŤ "NOVÉ" TOALETY !!!!!!!!
A ROVNAKO ŽIACI NEMôŽU DODNES CVIČIŤ "V ZREKONŠTRUOVANEJ" TELOCVIČNI !!!!
AKO JE UVEDENÉ V ČLÁNKU, ŠKOLÁCI MUSIA CVIČIŤ NAMIESTO V TELOCVIČNI, NA CHODBÁCH Základnej školy...

ŠOKUJÚCOU SKUTOČNOSŤOU pre mňa - ako občana - je aj to, ŽE BÝVALÁ PANI RIADITEĽKA ZŠ v Novákoch ANNA CHLUPÍKOVÁ, ANI BÝVALÝ PREDSEDA RADY ŠKOLY IVAN PUTIŠKA (inak bývalý štátny POLICAJT...) vôbec, ani na jedinom MsZ v Novákoch na tak závažné skutočnosti NEUPOZORŇOVALI !!!
No a obidvaja už v ZŠ Nováky skončili... Bolo to asi ešte v marci 2019...
Zrejme sa tomu asi ani nikto nečuduje...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

MESTO NOVÁKY ZAPLATILO POKUTU !!!!!!!!!!

V článku šéfredaktora Andreja Lupricha je uvedené, ŽE MESTO NOVÁKY ZAPLATILO POKUTU, KTORÚ MU UDELIL ÚRAD PRE VEREJNÉ OBSTARÁVANIE !!!!

Budem citovať z článku: "NOVÁCKA RADNICA NAVYŠE ZA CHYBY PRI VEREJNOM OBSTARÁVANÍ REKONŠTRUKCIE TELOCVIČNE A SOCIÁLNYCH ZARIADENÍ MUSELA ZAPLATIŤ POKUTU VIAC AKO SEDEM TISÍC EUR (!!!!!!!!!!!!!!!!).

Takže CHYBAMI BÝVALÉHO VEDENIA MESTA NOVÁKY - teda bývalého primátora DANIELA DANIŠA, bývalého prednostu MsÚ MILANA ORŠULIU, či bývalého viceprimátora PETRA BOŠIAKA, SÚ DODNES "POTRESTANÉ" NIELEN DETIČKY V ZŠ Nováky - a to 6- 10 ročné (teda ročníky 1-4), ktoré nemôžu využívať "zrekonštruované" toalety, či aj ostatní žiaci ZŠ, ktorí NAMIESTO V TELOCVIČNI MUSIA CVIČIŤ STÁLE NA CHODBÁCH ZŠ, ALE MESTO NOVÁKY BOLO POTRESTANÉ AJ POKUTOU VIAC AKO 7 TISÍC EUR ZA CHYBY BÝVALÉHO VEDIA MESTA PRI VEREJNOM OBSTARÁVANÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

WEBMASTER ZMAZAL PRÍSPEVOK po 8 MINÚTACH

Včera, t.j. 10.9. 2019, som napísal príspevok k článku Andreja Lupricha o ZŠ v Novákoch - a to ku konaniu bývalého primátora mesta Nováky DANIELA DANIŠA a bývalého prednostu MsÚ MILANA ORŠULA, ktorí svojich konaním, resp. aj nekonaním spôsobili, ŽE DODNES DETIČKY v ZŠ v Novákoch nemôžu využívať zrekonštruované toalety a nemôžu ANI CVIČIŤ V TELOCVIČNI !!! DODNES, t.j. UŽ VIAC AKO JEDEN ROK, MUSIA CVIČIŤ NA CHODBÁCH ZŠ NAMIESTO V TELOCVIČNI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AVŠAK WEBMASTER môj príspevok, ktorý som napísal včera, t.j. 10.9. 2019, o 23,09 hod., po 8 MINÚTACH (t.j. o 23,17 hod.), NEPOCHOPITEĽNE ZMAZAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Uviedol som v ňom aj ďalšie ZÁVAŽNÉ DOKÁZATEĽNÉ POCHYBENIA bývalého primátora mesta Nováky DANIELA DANIŠA a bývalého prednostu MsÚ MILANA ORŠULU (teda vedenia mesta Nováky), ktorí svojim KONANÍM SPôSOBILI, ŽE MESTO NOVÁKY PRIŠLO O MILIÓNY EUR Z EUROFONDOV !!! A TO z dôvodu, ŽE BÝVALÉ VEDENIE MESTA NOVÁKY NEZABEZPEČILO VYPRACOVANIE A SCHVÁLENIE PROGRAMU ROZVOJA MESTA NOVÁKY v súlade so zákonom !!!
Práve z dôvodu PORUŠENIA ZÁKONA č. 309/2014 Z.z. bývalým vedením mesta Nováky (teda primátora Daniša a bývalého prednostu MsÚ MILANA ORŠULU), VYDALA DŇA 11.1. 2018 Okresná prokuratúra Prievidza (Mgr. Jana Bahýlová) PROTEST PROKURÁTORA !!!
A práve pre uvedené porušenie zákona prišlo mesto Nováky O MILIÓNY EUR !!! Iba v prípade Materskej školy a Základnej školy v Novákoch to bolo 1,2 MIL. EUR !!! Ako dôkaz môjho tvrdenia viď. reportáž v hlavných správach verejnoprávne TV - dňa 28.8. 2018 o 19,32 hod. . Z rovnakého dôvodu mesto Nováky prišlo o 450 000 EUR na Rekonštrukciu MsÚ a Obradnej siene a 515 000 EUR na biologicky rozložiteľný odpad !!!

No a teraz chybami vedenia mesta Nováky PRI VEREJNOM OBSTARÁVANÍ - ako je uvedené v článku Andreja Lupricha - PRIŠLO MESTO NOVÁKY O ĎALŠIE TISÍCE EUR !!! POKUTU MESTU Nóváky totiž "udelil" ÚRAD PRE VEREJNÉ OBSTARÁVANIE !!!

Porušil som týmito - tak závažnými informáciami pre občanov mesta Nováky - kódex???

Ako je možné, ŽE WEBMASTER tejto stránky SME ZMAZAL PO 8 MINÚTACH môj LEGITÍMNY PRÍSPEVOK, v ktorom som uvádzal tak závažné skutočnosti podložené konkrétnymi dôkazmi!?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?