Streda, 5. august, 2020 | Meniny má HortenziaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bojnická vyhliadková veža získala anticenu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Čo už tá veža, ale čo tie príšerné vežičky rozosiate aj po celých kúpeľoch ako výsmech zámku - absolútny gýč, za to by mali "architekta" čo to kreslil zavrieť do blázinca na samotku do konca života! Zámok je v podstate taktiež gýč - napodobenina pozliepaná z fragmentov z francúzskych zámkov, ale tvorí harmonický celok a tento počin z obdobia romantizmu sa ešte dá odpustiť, ale páchať tieto zverstvá meniace Bojnice na disneyland v dnešnej dobe je zločin!
 

dobrý architekt

by sa asi takej zákazky nechytil, ale hlavný vinník v tomto prípade nie je architekt, ale objednávateľ - tupý mech peňazí, čo si za nahrabané milióny privlastnil už skoro celé Bojnice a przní to tam krok za krokom. holt - ďalší produkt súčasnej "demokracie"
 

 

V Bojniciach je predsa stavebný úrad, ktorý posudzuje zákonnosť každej stavby a pod každým stavebným povolením musí byť podpis primátora alebo poverenej osoby. Taktiež v Bojniciach platí územný plán, schválený mestským zastupiteľstvom. Takže vedeniu mesta asi konanie šéfa kúpeľov neprekáža...Z druhej strany - návštevníci Bojníc v drvivej väčšine posudzujú rozvoj kúpeľov - a mesta - vysoko pozitívne
 
Hodnoť

Clanok o tom

ze veza rusi pohlad z dialky na zamok, ale medzi 13 obrazkov sa takato fotka nezmestila.
 

 

Obrázky sú skôr reklamou na vežu
 

 

Pretoze toto je mienkotvorne medium.
 

 

Este aj v prvej vete spominaju "moc". Uzasni jazykovedci su to.
 

Chcel som to napisat, takto Ta

mozem iba podporit.
K+

Asi chcu aby sme vycestovali do |Bojnic, kupili si listok na vezu a pozreli si ako je pokazena panorama zamku.
Inymi slovami, je to reklama na to lešenie, ako tu už niekto písal.

Čo už, Smetiari...
 

 

Ak chceš vidieť pokazenú panorámu zámku, na to nepotrebuješ lístok a trepať sa na vyhliadkovú vežu. Aj keď - vežou by som to asi ani nenazval ...

Fakt je ten, že z pohľadu na zámok z trochu väčšej diaľky udrie do očí práve ten zvláštny patvar lešenia, čo vytŕča z lesa na obzore nad ním ...
 

A ešte bude raz tak vysoké.

To lešenie...
 
Hodnoť

Kde boli odborníci?!

Narušenie panorámy nejakej malebnej krajinnej scenérie, to je vo všeobecnosti pokladané za odsúdeniahodnú záležitosť v medzinárodnom meradle. Chýbali včasné diskusie odborníkov, ktoré by takému znehodnoteniu pohľadu na Bojnícky zámok zabránili?!

Slovenský prístup k ochrane pamiatkového fondu?
 

 

akoze dokazes z dialky spravit fotku tak, aby si okrem zamku zachytil aj v dialke tuto vezu tesne vystupujucu nad stromy, ale to je tak vsetko - proste stavba v hore na kopci.

Ak by ju ale chceli zvacsit na 60 m, tak to si neviem ani predstavit.
 

Ak naozaj kazi panoramu,

vyfotit sa to musi dat. Do tohoto clanku to teda patrilo. Mozno by sme to aj vedeli posudit.
 
Hodnoť

Moj názor

Myslím, že na to čo urobili z kúpeľov (spomínané vežičky) je tá vyhliadka ešte celkom Ok. Pohľad zatiaľ moc nenarúša. Aspoň sa každý môže pozrieť, že Prievidza a okolie je krásne.
Problém je ten les okolo, už je to parkovisko, dopravu nik nerieši, no a ako to bude pokračovať asi nevie nik
 
Hodnoť

veži pribúda,

najlepšie na holom hrebeni, si vo výške 1000m , výhľad široko ďaleko, a budeš vo výške 1020m , no nepostav to, najmä ak "prídu peniaze z EU" , na projekt. Cesty , chodníky rozbité, chýbajúce či chátrajúce osvetlenie, a my výhliadkové veže. Utešujem sa tým, že ak by neboli veže, bola by iná hlúposť, možno ešte väčšia.
 

výborný postreh,

niet čo dodať. Snáď len postreh ohľadom turistických informačných letákov najrôznejšieho druhu. Toľko chýb a nedostatkov sa ťažko hľadá, sprznené mapy , že keď človek nemá originál turistickú mapu či automapu , tak doslova zablúdi, vždy chýba nejaká podstatná atrakcia/atrakcie z danej oblasti a preplnené milion reklamami.
 
Hodnoť

 

dalsi dokaz gadzoidneho myslenia tak typickeho pre duchom zaostale slovensko.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

Duchom zaostalé Slovensko?

A ty si výnimka, potvrdzujúca pravidlo? A máš ešte občiansky alebo už iba zdravotný záznam?
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

1 2 >

Už ste čítali?