Piatok, 23. október, 2020 | Meniny má AlojziaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Filmový festival Jeden svet priniesol zaujímavé dokumenty aj pestré diskusie (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Pokiaľ sa týka Greenpeace,

tí zatiaľ nikdy nepredložili pre Hornú Nitru nikdy ani jeden jediný projekt. Téma uhlie je pre nich len prostriedkom ako získať nových členov, a teda prístup k Vašim peniazom. Ako člen platíte 200 dolárov mesačne. Na ľudí na Hornej Nitre kašlú.
Greenpeace riadi svoje kampane paralelne s líniami odporúčanými svojím bývalým strategickým poradcom Dr. Chris Rose v jeho knihe “AKO VYHRÁVAŤ KAMPANE”. Táto kniha poskytuje mnoho náhľadov do filozofie Greenpeace, do ich vedenia kampaní, a v Prílohe č. 3 sme pripravili detailné zhrnutie knihy.
Jednako však, kvôli skráteniu na tento účel možno zhrnúť odporúčania Dr. Rosea pre Greenpeace nasledovne:

1. Zvoľ predmet kampane, ktorý označíš ako katastrofický a neodkladný.
2. Vyber vinníka (nepriateľského agenta) ktorý sa nedokáže príliš účinne brániť.
3. Ty (dobrý chlapec) navrhni uveriteľné riešenie ako predmet kampane , a obviň zloducha (zo sebeckých dôvodov) z bránenia použitia riešenia, ktoré je potrebné podĺa teba zaviesť.
4. Vyvolaj výzvu na akciu a poskytni ľuďom cestu, akou sa môžu zapojiť (protestné pochody, maľovanie tvárí, finančné príspevky, atď.), aby sa mohli angažovať v kampani.
5. Vyber si mediálne výstupy , kde môžeš kontrolovať rozprávané príbehy. So „zlými chlapcami“ nediskutuj.

Ako uvádzame v časti prílohy číslo 3.2, Rose verí, že ciele kampaní Greenpeace sú v priamom rozpore s cieľmi vzdelávania. Rose argumentuje , že vzdelávanie zvyšuje vedomosti a pochopenie problematiky , čo vedie k viacerým odlišným a rozvážnym diskusiám o predmete kampane. Ďalej argumentuje, že skupinové kampane Greenpeace by mali bojovať proti vzdelaniu, a to úmyselným prílišným zjednodušovaním v danej oblasti a znižovaním nebezpečenstva uvedomovania si možných variant riešenia. Ako uvádza, touto cestou sú ľudia náchylnejší stať sa zainteresovanejšími a nahnevanými vo veciach, ktoré považujú za neodkladný problém , čo ich vedie k akciám/činom.

Viac pre tých čo vedia anglicky tu:

https://www.heartland.org/_tem...
 

 

"Ako člen platíte 200 dolárov mesačne" - prvá tvoja lož, nakoľko členské je individuálne. Finančná situácia každého podporovateľa je rôzna a preto neurčuje presné členské.
Navyše, platí len ten, kto CHCE.

Ale na tú všivavú dotáciu platí KAŽDÝ, či chce, alebo nechce 21 euro ročne, či už batoľa, či podnikateľ, robotník, alebo penzista.
Tvoja druhá lož je, že "Na ľudí na Hornej nitre kašlú". Nekašlú, urobili toho pre obyvateľov Hornej nitry ďaleko viac, ako inštitúcie, za to platené. Napríklad tým, že robia pozorovania, rozbory.

Ku zvyšku je zbytočné sa vyjadrovať, mali by ste na tlačovom odbore zmeniť manuál a prístup. Už to na ľudí nezaberá....
 


Už ste čítali?