Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jeden z neúspešných kandidátov na primátora v Novákoch požiadal o prepočítanie hlasov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Neklamte.

Všetko je zdokumentované.
https://www.novaky.sk/download...
Tu je uvedené:
Hlasovanie za návrh:
MsZ odporúča primátorovi mesta podať riadny opravný prostriedok – odvolanie proti Rozsudku Okresného súdu Prievidza vydaného dňa 14. 04. 2016. č. k. 14Cb/136/2012 v právnej veci SPORT SERVICE, s. r. o. proti mestu Nováky o zapl. 81.453,28 eur s prísl.
Za: Bc. Kačenák, Ing. Lovecký, Bc. Hajnovič, Ing. Balák
Zdržal sa: p. Jakubis, Ing. Zgančík, Ing. Bošiak, p. Miština
Návrh nebol prijatý.

Zastupiteľstvo neodporučilo primátorovi pokračovať v súdnom spore, ktorý zapríčinil primátor Šimka, tým, že neuhradil faktúru za ústne objednané veci na ihrisku z umelou trávou, ktoré neboli v pôvodnom projekte, a to, dva stĺpy s osvetlením, digitálnu tabuľu na diaľkové ovládanie, striedačky, tréningové bránky a pod. Ako by ste o ňom písali, keby sa išiel ďalej súdiť, proti vôli zastupiteľstva, a ten spor by prehral? To by ste si zgustli.
Hádam nechcete nahovoriť občanom, že dodávateľ tam dal tie popísané veci len tak z vlastnej vôle a potom sa išiel súdiť s mestom, aby mu to zaplatili.
Nie. Toto niekto objednal. A keď na meste o tom nie je žiadny písomný dokument, tak to musel niekto objednať ústne. Je to protizákonné. O tom by bývalý primátor Šimka mohol hovoriť.
 
Hodnoť

Na

tej záležitosti je veľmi zaujímavé,že právnik platený mestom najprv vydal stanovisko,že mesto sa má proti rozsudku odvolať a potom z neznámeho dôvodu si to rozmyslel a vydal stanovisko presne opačné.
Taktiež sú v prípade evidentné rozporuplné konania vtedajšieho viceprimátora,ktorý v tomto poľutovania hodnom prípade zohral jednu z hlavných rozhodne nie iba štatistických úloh.
Skutkový stav je taký,aký je,mesto prišlo o kopec peňazí a je nepravdepodobné,že by sa na svetle sveta objavili nejaké nové okolnosti,ktoré by mohli byť dôvodom na revíziu súdneho rozhodnutia.
Teda asi ostáva len pragmatická klasika......"Příště budeme moudřejší drahoušku".
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Otázka na primátora ŠIMKA

Dobrý deň pán Šimka Dušan.

Chcel by som sa opýtať, do kedy bude vypúšťať splašky priamo do rieky Nitra priamo z toalety? Je to už 6 rokov a žiadnu nápravu ste neurobili. Kľudne nech odpovie aj Váš brat tu píšuci pod menom Občann Novák. Nie je to hanba byť primátorom a vypúšťať splašky do rieky Nitra a porušovať zákony?

Ďakujem za skorú odpoveď.
 


Už ste čítali?