Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pre zásahy mestskej polície je dôležitá jedna vec. Ako jej môžete pomôcť? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

AKO (NE)KONAL NÁČELNÍK MsP JÁN KRAJČI !

V tomto článku je uvedené vyjadrenie náčelníka MsP v Prievidzi Ľubomíra Pomajba, ktoré určite "platí" pre všetky mestá, ktoré majú mestskú políciu - a to, že okrem kamier a vlastných zistení im výrazne pomáhajú oznámenia od ľudí. Ročne ich zaznamenávajú tisícky, z toho 80 % je opodstatnených. K najzásadnejším kritériám pri oznamovaní je ich včasnosť a aktuálnosť. Náčelník MsP v Prievidzi Ľubomír Pomajbo ďalej uviedol: "Pokiaľ volajúci popisuje konanie, ktoré práve prebieha, chystá sa k nemu alebo k nemu bezprostredne došlo, máme možnosť konať operatívne, zakročiť a prípadne zabrániť vzniku väčšej ujmy alebo škody. Ak však udalosť svedok oznámi neskôr, polícia stráca šancu zasiahnuť okamžite."
Už z vyjadrení - a aj doterajšej činnosti náčelníka MsP v Prievidzi Ľubomíra Pomajba (viackrát ich operatívne zásahy boli uvedené aj v celoslovenských televíziách) je zrejmé, že je to človek na správnom mieste.
Žiaľ, úplne "opačným" - negatívnym príkladom je konanie náčelníka MsP v Novákoch Jána Krajčiho ! O jeho konaní sa môžete všetci presvedčiť, keď si otvoríte webovú stránku týkajúcu sa mesta Nováky, a to www.video.novaky.sk - Záznam z MsZ zo dňa 25.4. 2016 - konkrétne v čase 54:10 (teda od 54 minúty a 10 sekundy.
Uvidíte tam naozaj neuveriteľné konanie náčelníka MsP v Novákoch Jána Krajčiho !!! Totiž priamo počas rokovania MsZ poslanec Peter Miština (ako poslanec je verejným činiteľom, preto uvádzam jeho celé meno) napadol občana, ktorý si vykonával záznam z MsZ kamerový záznam z MsZ na svoj fotoaparát. Ako uvidíte na uvedenom zázname z MsZ - v uvedenom čase (54:10, t.j. od 54 minúty a 10-tej sekundy), poslanec Peter Miština agresívne vykríkol na uvedeného občana nasledovné slová: "Choď s tým preč, lebo Ti to zahodím, počúvaj ma"!!! A následne fyzicky napadol uvedeného občana, pričom mu svojím konaním zničil - rozbil fotoaparát s kamerou !!! A tak mu spôsobil škodu na majetku vo výške 166,80 € !!!
Priamym svedkom uvedeného útoku na občana, ktorý si legálne vyhotovoval kamerový záznam z MsZ, bol práve aj náčelník MsP Ján Krajči. Na uvedených záberoch je jasne a zreteľne vidieť, že náčelník MsP nielenže nijako nekonal voči "útočníkovi" poslancovi, ktorý napadol občana a rozbil mu fotoaparát - a to po agresívnom výkriku "Choď s tým preč, lebo Ti to zahodím !", ale namiesto ochrany občana a jeho majetku (v tomto prípade fotoaparátu s kamerou) - slovne útočil na "obeť" agresívneho útoku poslancom Petrom Mištinom !
Dokonca, keď obeť fyzického útoku žiadala náčelníka MsP, aby "zapečatil", resp. "zabezpečil" do príchodu štátnej polície uvedený rozbitý fotoaparát, toto náčelník MsP Ján Krajči s úsmevom na perách a "úškrnom" odmietol- so slovami: "Šak je to váš fotoaparát...!" A odmietol ho nielen "zabezpečiť", ale dokonca agresívne slovne zaútočil na obeť fyzického útoku so slovami: " Upustite od konania, lebo budete vyvedený z týchto priestorov"!!! Bolo to presne v čase 55:10 (t.j. v 55 minúte a 10 sekunde) na uvedenom zázname z MsZ - zo dňa 25.4. 2016. O pravdivosti mojich tvrdení sa teda môže presvedčiť každý občan. Domnievam sa, že takéto konanie náčelníka MsP (ale i každého radového MsP...) nemá v demokratickej spoločnosti žiadne miesto !!!
O ďalšom neuveriteľnom konaní náčelníka MsP v Novákoch Jána Krajčiho sa môžete presvedčiť aj v TV RTVS v relácii Reportéri - zo dňa 13.3. 2017, kde Ján Krajči spolu s ďalším MsP Marcelom H. doslova "vyhnali" redaktorku RTVS a kameramana z priestorov mestského futbalové štadióna, kde nakrúcali reportáž!!! Vyhnal ich so slovami: "Viete, že ste na súkromnom pozemku"???
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

Za Šimkusa vyhadzovalo aj za nádych

Dobre si pamätám ako to bolo za Dušana Š v Novákoch, okrem toho je to bývylý primátor ktorý zneuzil niekolko krát udajne právomoci verejného cinitela, docítal som sa to aj v liste z okresneho uradu Prievidza kde konstatuju: "Voči užívateľom rodinného domu Ing. Dušanovi Šimkovi (vtedajší primátor mesta Nováky) a manželke Eve Šimkovej bolo vedené priestupkové konanie a každému z užívateľov bola uložená sankcia za porušenie vodného zákona." a to za porušovanie niekoľkých zákonov!!!

Za jeho uradovania nás policia musela zo zasadnutia odvliect preč, lebo to bývalemu primatorovi Dušanovi nevyhovovalo!!!

Podla mna aj tymto sposobom zneužil svoju právomoc verejneho cinitela a narušil rokovací poriadok!!!

Okrem toho aj v tomto čase porušuje zákon ked do rieky nitra ma napjeny odpad zo svojho domu!!!!

Sami sme však svedkami , že na ulici Duklianskej vyrástla stavba, ktorú užíva rodina vtedajšieho primátora mesta Nováky Ing. Dušana Šimku. Je isté, že kolaudácia sa uskutočnila, inak by nehnuteľnosť nebola zapísateľná na list vlastníctva. Čo je však záhadné a poznatky napovedajú a je viac ako pravdepodobné, že domové odpadové vody z tohto domu sú odvedené tak, že končia v rieke Nitra.
Ako je to možné? Nuž tak, že domové odpadové vody z nehnuteľnosti v ktorej vznikajú zaviedol stavebník do kanalizácie, vyhotovenej na Ul. Duklianskej, ktorá vyúsťuje do Lelovského potoka a tento je zaústený tzv. „tlamou“ do rieky Nitry. Teda nie do ČOV!

Pár eurová pokuta a stav neustále trvá dodnes, bývalý primátor mesta Nováky Ing. Dušan Š neustále vypúšťa splašky do rieky Nitra!!!

O tomto by mali informovať všetky médiá!!!! Vrátane cenzurovanej TV Nováky!!! Prečo to v nej nebolo?
 


Už ste čítali?