Pondelok, 22. apríl, 2019 | Meniny má Slavomír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nováky upravujú záznamy z rokovaní (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

PRIMÁTOR DANIŠ CENZURUJE MsZ V TV!!!!!!

V článku redaktora Silvera Jurtinusa, ktorý bol na tejto stránke uverejnený dnes,t.j. 22.6. 2018, je uvedené, že: " Radnica cenzurovala informáciu o problémoch prednostu MsÚ v Novákoch (Milana O.) so zákonom!!! Podľa Transparency International Slovensko (TIS) ide o nebezpečný precedens!!! Michal Piško z TIS doslova v uvedenom článku uvádza: "Prednosta MsÚ je najvyšším úradníkom mesta plateným z verejných zdrojov, vrátane miestnych daní. Musí preto strpieť verejnú kritiku od obyvateľov mesta, aj keď mu je nepríjemná. Ak je pravda, že prednosta MsÚ (Milan O.) je zároveň trestne stíhaný pre také závažné skutky ako je zločin ublíženia na zdraví a prečin výtržníctva, verejnosť má na takéto informácie právo !! Ak tieto informácie zazneli na rokovaní MsZ, nemali sa stať predmetom cenzúry!!! Ak ich prednosta alebo primátor považovali za nepravdivé, alebo poškodzujúce dobré meno kritizovaného úradníka, mali na ne reagovať vo verejnej diskusii. Zvolený postup (primátora a prednostu MsÚ...) považujeme za nebezpečný precedens !!!!!! Znamená to, že primátor bude z videozáznamov z rokovaní MsZ vystrihovať aj ďalšie kritické vyjadrenia obyvateľov mesta alebo poslancov, ak sa jemu alebo úradníkom mesta nebudú pozdávať?" Povedal Michal Piško z TIS.
Ja len dodávam k stanovisku Michala Piška, že primátor Daniš už viackrát nielenže manipuloval záznamy z MsZ - zmazávaním, resp. vypínaním zvuku, keď dvaja občania hovorili o konaní prednostu MsÚ (a to týchto - 13.11. 2017, 18.12. 2017, 19.2. 2018 a 23.4. 2018 !!!), ale dokonca aj zakázal odvysielať viaceré MsZ v TV Nováky !!! Napr. zakázal odvysielať MsZ zo dňa 26.6. 2017. No a následne prijali poslanci MsZ uznesenie, že všetky MsZ v Novákoch musia byť odvysielané celé (nezostrihané) v TV Nováky !!! Takže primátor Daniš, prednosta MsÚ a referent MsÚ Peter Paulík (inak poslanec MsZ v Prievidzi !!!) svojím konaním porušujú "zákon" - uznesenie MsZ !!!
V článku je tiež uvedené, že konanie mesta označila za cenzúru aj poslankyňa Dana Horná, ktorá doslova uviedla: "Vedenie mesta účelovo zostriháva vysielanie mestských zastupiteľstiev, aby občania nemali pravdivé informácie o ich činnosti !" Silver Jurtinus tiež v článku uviedol, že priestor na vyjadrenie redakcia ponúkla aj primátorovi Danišovi a prednostovi MsÚ Milanovi Oršulovi, ale ani z nich na otázky neodpovedal !!! Aj to je veľavravné... Skrátka, zrejme nemali čo povedať, pretože všetko, čo je uvedené v článku je asi pravdivé... Keby to nebola pravda, určite by odpovedali. A čo urobil vlastne urobil prednosta MsÚ Milan O. ? Teraz budem citovať (zo dňa 8.6. 2018 ) trenčianskeho hovorcu polície Pavla Kudličku: "Štyridsaťročného muža mal obvinený (prednosta MsÚ Milan O.) fyzicky napadnúť v Prievidzi (na ulici...) ešte 15.8. 2017 asi o 9,00 hod., počas incidentu boli poškodenému spôsobené zranenia s dobou narušenia obvyklého spôsobu života v trvaní 57 dní !!! Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie 1.11. 2017, stíhaný za zločin ublíženia na zdraví a prečin výtržníctva je prednosta MsÚ (Milan O.) od 19.12. 2017. Obvinenému prednostovi MsÚ (Milanovi O.) v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 4 - 10 rokov" !!!!! Toľko vyjadrenia trenčianskeho policajného hovorcu Pavla Kudličku...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nielen v Novákoch

Na našom krásnom SLOVENSKU je to tak. Ak občan prezentuje pravdivé informácie s ktorými jeho nadriadeny nesúhlasí, musí pykať. Aj keď tie pravdivé informácie poukazujú na nehospodarne konanie verejných činiteľov! Sama som to zažila a teraz pykam za to, že som pri zápise do obecnej kroniky ( po odsúhlasení poslancami ) uviedla informáciu, že obec musela vratit dotácie z eurofondov, nakoľko nedodržala stanovený postup prác. Starostka zrušila moje pracovné miesto na obecnom úrade a viac som už nemohla pracovať ani ako obecná kronikárka. Je prinajmenšom na počudovanie že takéto konanie nie je podľa zákona potrestane a starostka, ktorá naďalej rovnako zatajuje dôležité informácie pred voličmi, znovu kandiduje. A čo si máme myslieť napríklad o starostovi istej obce, ktorý bol prichytený pri jazde pod vplyvom alkoholu a stále šoféruje a starostuje naďalej. Rozsudok nenadobudol zatiaľ právoplatnosť pretože on sa odvolal a nenadobudne asi ani do volieb. A takíto spravodliví starostovia môžu a iste budú kandidovať ďalej. Nemusia sa totiž preukazovat čistým vypisom z registra trestov ako napríklad pracovník obecného úradu, ktorý o ničom nerozhoduje, len poslúcha "spravodlivého "šéfa. 😦
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

PREČO BOLI ZMAZANÉ MOJE PRÍSPEVKY???

Prečo boli zmazané moje príspevky, v ktorých som uviedol iba veľmi konkrétne pravdivé skutočnosti - s uvedením dôkazov mojich tvrdení, o ktorých sa môže presvedčiť každý občan, vrátane webmastera???
Citoval som tam vyjadrenia Michala Piška z Transparency International Slovensko (TIS), ktoré boli uverejnené práve na tejto stránke dňa 22.6. 2018 o 8,00 hod. - v článku "Nováky upravujú záznamy z MsZ"- Radnica cenzurovala informáciu o problémoch prednostu MsÚ (Milana O.) so zákonom !!! Citujem Michala Piška z TIS:
"Zvolený postup (cenzúru!!!) považujeme za nebezpečný precedens! Znamená to, že primátor (Daniš) bude z videozáznamov z rokovaní MsZ vystrihovať aj ďalšie kritické vyjadrenia obyvateľov mesta alebo poslancov, ak sa jemu alebo úradníkom mesta nebudú pozdávať???" Toľko citát Michala Piška z TIS...
A ako konal primátor Daniš o niekoľko dní neskôr ? Naozaj neuveriteľne, pretože sa vlastne naplnili slová (resp. otázka...) Michala Piška - či primátor bude vystrihovať aj ďalšie kritické vyjadrenia obyvateľov mesta, ak sa jemu alebo úradníkom mesta nebudú pozdávať...
A presne tak konal primátor Daniš ! Dal totiž príkaz referentovi MsÚ Petrovi Paulíkovi, ktorý záznamy z rokovaní MsZ spracováva, aby diskutujúceho občana, ktorý hovoril o konaní primátora Daniša a prednostu MsÚ Milana O. (bolo to presne v zmysle prihlášky do rozpravy MsZ (viď. dôkazy - primátor Daniš prečítal priamo z uvedenej prihlášky, o čom bude občan hovoriť...) po cca 2 minútach vystrihol z obrazovky !!! Bolo to presne v čase, keď diskutujúci občan citoval informácie získané v zmysle Zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám a zároveň citoval vyjadrenia Michala Piška z Transperency-TIS, ktoré boli zverejnené na tejto stránke !!! Znovu budem veľmi konkrétny a uvediem, že dôkazy týchto mojich tvrdení nájdete na stránke www.video.novaky.sk - Záznam z MsZ z 25.6., resp. 2.7. 2018 - v čase od 14:00 do 17:02, t.j. od 14 minúty do 17 minúty a 2 sekundy ! Práve v 17 minúte a 2 sekunde bol diskutujúci občan vystrihnutý z obrazovky !!! Bolo to po cca 2 minútach jeho 5 minútového vystúpenia... Tým občanom som bol totiž ja...
Ak si chcete, vážení, vypočuť celý diskusný príspevok občana, ktorý bol po cca 2 minútach svojho vystúpenia vystrihnutý ( vlastne zlikvidovaný z TV obrazovky - to ste ešte zrejme nikdy nevideli...), môžete si z MsÚ Nováky (v zmysle Zákona č. 211/2000 Z.z. o slobodnom prístupe k informáciám) vyžiadať zvukový záznam z MsZ na CD nosiči, zo dňa 2.7. 2018, resp. aj celý nezostrihaný obrazový záznam na DVD - z uvedeného MsZ - zo dňa 2.7. 2018 (aj z 25.6. 2018).
Aj v tomto príspevku som uviedol iba veľmi konkrétne pravdivé skutočnosti s uvedením konkrétnych dôkazov mojich tvrdení. Bude aj tento môj legitímny príspevok zmazaný???
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pár eurová pokuta a stav neustále trvá

V TV Nováky som sa stále nedozvedel a nebolo mi vysvetlene preco cenzuruju spravy a neinformuju o tom ako byvaly primator mesta Dušan Š zneužil pravomoci verejného cinitela!!! Bolo to presne v case ked uradoval on, ked si podpisal stavebne povolenie na dom a pritom nema ČOV a splašky vypúšťa do rieky priamo!!!!

Je toto mozne len na Slovensku!!! Ako sa píse v liste od okresneho uradu PPrievidza (bol uverejneny aj na stranke novaky) kde ich zaverom je: Citujem" "Voči užívateľom rodinného domu Ing. Dušanovi Šimkovi (vtedajší primátor mesta Nováky) a manželke Eve Šimkovej bolo vedené priestupkové konanie a každému z užívateľov bola uložená sankcia za porušenie vodného zákona.", Nehoráznosť!!! Prečo o tomto nebola žiadna informácia v TV Nováky???!!! Prečo sa cenzúruje?!!!

V súčasnosti platí zo zákona pre individuálneho stavebníka už pri povoľovaní stavby, že je stavebník povinný preukázať, ako má vyriešenú likvidáciu odpadových vôd. Ak má stavebník možnosť pripojiť stavbu na verejnú kanalizáciu, s čistením odpadových vôd si nemusí robiť starosti. Čo však, ak v meste nie je verejná kanalizácia, na ktorú by sa mohol existujúci alebo novobudovaný rodinný dom napojiť? Zákon umožňuje, že aj vtedy existuje riešenie. Stavebník musí likvidáciu odpadových vôd zabezpečiť v súlade s ST- normou pomocou žumpy, septiku alebo domovou čistiarňou odpadových vôd (ČOV).

Ak sa rozhodne pre žumpu, pri nej musí rátať s jej vyprázdňovaním, napr. fekálnym automobilom, čo treba zakaždým zaplatiť, pretože zákon o vodách v §-e 36 zakazuje vypúšťať čistiarenský kal a obsah žúmp do povrchových a podzemných vôd. Otázka žúmp sa teda v našom meste rieši tak, ako sa rieši .

Vlastník nehnuteľnosti, kde vznikajú odpadové vody, je povinný pri ich zneškodňovaní dodržiavať zákonom stanovené právne predpisy, t.j.: Pri nakladaní s odpadovými vodami je povinná každá osoba chrániť životné prostredie ako aj zdravie obyvateľov. Vlastník nehnuteľnosti na ktorej vznikajú odpadové vody je povinný : a) pripojiť nehnuteľnosť na verejnú kanalizáciu, b) pri pripojení na kanalizáciu dodržať technické podmienky miesta a spôsobu technického prevedenia pripojenia na verejnú kanalizáciu, c) uzatvoriť zmluvu o pripojení s vlastníkom verejnej kanalizácie, d) pripojiť nehnuteľnosť na žumpu, prevádzkovanú vlastnou starostlivosťou tam, kde nie je vybudovaná verejná kanalizácia, e) pri napojení na žumpu vyhotoviť prevádzkový poriadok a riadne dodržiavať jeho ustanovenia, f) uzatvoriť zmluvu s oprávnenou osobou na odvoz a likvidáciu odpadových vôd.

Sami sme však svedkami , že na ulici Duklianskej vyrástla stavba, ktorú užíva rodina vtedajšieho primátora mesta Nováky Ing. Dušana Šimku. Je isté, že kolaudácia sa uskutočnila, inak by nehnuteľnosť nebola zapísateľná na list vlastníctva. Čo je však záhadné a poznatky napovedajú a je viac ako pravdepodobné, že domové odpadové vody z tohto domu sú odvedené tak, že končia v rieke Nitra.

Ako je to možné? Nuž tak, že domové odpadové vody z nehnuteľnosti v ktorej vznikajú zaviedol stavebník do kanalizácie, vyhotovenej na Ul. Duklianskej, ktorá vyúsťuje do Lelovského potoka a tento je zaústený tzv. „tlamou“ do rieky Nitry. Teda nie do ČOV!

Kto sa mohol pod takéto rozhodnutie povolenia, či užívania stavby podpísať, keďže stavebník RD má za povinnosť preukázať stavebnému orgánu, ako a či zákonne bude mať odpadové vody zo stavby odvedené a likvidované. Sám vtedajší primátor mesta Nováky Ing. Dušan Šimka si podpísal povolenie? Nie je to zneužitie právomoci verejného činiteľa? Ak to nepreukázal a domové odpadové vody odvádza do rieky Nitry, s takýmto riešením
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?