Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mestá aj tento rok investovali do vianočnej výzdoby (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

PREDNOSTA ORŠULA: INVESTÍCIA ZA 120 € !

Mestá hornej Nitry sú opäť pekne vyzdobené - či je to Prievidza, Handlová, Nováky alebo Bojnice. V Prievidzi je novinkou krásny svetelný adventný veniec pred kostolom.
Keďže ja som občanom mesta Nováky, viem, že vianočná výzdoba v meste býva už "dlhé roky" naozaj krásna. Čo ma však dosť "pobavilo" v tomto článku, a určite nielen mňa, sú vyjadrenia prednostu MsÚ v Novákoch Milana Oršulu - a to v súvislosti s informáciou, že mestu Nováky sa po rokoch podarilo spojazdniť aj zvonkohru, ktorá znie z kostolnej veže... Vyjadrenie prednostu Oršulu bolo totiž nasledovné: "Nováčania budú opäť počuť vianočné tóny. Investícia dosiahla výšku 120 EUR" !!! To je investícia??? To nie je oprava??? Domnievam sa, že to je naozaj doslova "smiešna" oprava... To mesto nemalo 120 Eur na opravu v uplynulých 3 rokoch, čo je primátorom mesta Daniel Daniš a prednostom MsÚ práve Milan Oršula ?
Ešte oveľa "zvláštnejšie" a nepochopiteľnejšie však boli vyjadrenia prednostu MsÚ Oršulu, keď na občana - pýtajúceho sa priamo v kancelárii prednostu na nevýhodné zmluvy uzatvorené mestom Nováky (iba v r. 2015 boli uzatvorené "poradenské" zmluvy vo výške 63 000 EUR, t.j. takmer 2 mil. Sk...) a na podozrenia z hrubej manipulácie s verejnými obstarávaniami, resp. tvz. prieskumnými konaniami, privolal mestských policajtov... Veľmi šokujúce vyjadrenia prednostu Oršulu na polícii - u policajného vyšetrovateľa - boli takéto : "...Milan Oršula odmietol odpovedať občanovi na otázky, na ktorých sa nedohodli" !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!" To nie je skutočne žiadny vtip... To je citácia z policajného Uznesenia ČVS: ORP-309/1-VYS-PD-2017. Zdôrazňujem, že prednosta MsÚ sa ma vopred vôbec nepýtal, aké otázky mu budem - ako radový občan - pri osobnom stretnutí klásť !!!
Existuje ešte niekde podobný prednosta MsÚ, ktorý zavolá na občana "políciu" - na vopred dohodnutom stretnutí - pri kladení legitímnych otázok ??? Na čo by potom išiel nejaký občan na stretnutie s prednostom MsÚ, keby mu mal klásť otázky, ktoré mu vopred oznámi??? Konanie prednostu MsÚ Milana Oršulu voči "pýtajúcemu" sa občanovi bolo teda naozaj šokujúce!!! Tým občanom som bol totiž ja... Takže som citoval aj z policajného "Uznensenia" vyšetrovateľa Rastislava T. . Tento policajný vyšetrovateľ tiež uviedol nasledovnú skutočnosť: "Milan Oršula je ako prednosta MsÚ v Novákoch v postavení verejného činiteľa a ako verejný činiteľ je povinný zniesť väčšiu mieru kritiky" !!!!!!!!!!
Takže zrejme na MsÚ v Novákoch musia občania prednostovi MsÚ Milanovi Oršulu dopredu - ešte pred ich osobným stretnutím - oznámiť otázky, na ktoré sa ho budú v kancelárii pýtať... A ak sa ho náhodou opýtajú inú otázku, ako tú, ktorú mu dopredu oznámia, zavolá na nich mestskú políciu??? Aby ich vyviedli z jeho kancelárie... Tak to totiž bolo v mojom prípade... Preto som aj veľmi konkrétne citoval z policajnej zápisnice, resp. z "Uznesenia" č. ČVS:ORP-309/1-VYS-PD2017 vyšetrovateľa Rastislava T. .
Aj redaktor Silver Jurtinus, ktorý tento článok napísal, musel dopredu oznámiť prednostovi MsÚ v Novákoch Milanovi Oršulovi, na čo sa ho bude pýtať? Alebo mal pán redaktor to šťastie, že naňho prednosta Oršula nezavolal mestskú políciu, aby ho vyviedli z kancelárie? Má snáď ešte niekto podobnú skúsenosť s úradníkmi v samospráve???
 
Hodnoť

ZÁSAH PRIMÁTORA DO VYSIELANIA MsZ !!!

V tomto článku Silvera Jurtinusa si môžeme prečítať o všetkých mestách hornej Nitry - teda Prievidzi, Handlovej, Bojniciach i Novákoch - ako sú krásne vyzdobené. A je to počas Vianoc skutočne veľmi pekné.
Avšak to, čo sa aj v tomto Vianočnom čase deje v meste Nováky, nemá zrejme obdobu nielen na hornej Nitre, ale asi ani na celom Slovensku, či v celej EÚ... A to sú hrubé zásahy primátora Daniša a prednostu MsÚ v Novákoch do miestnej demokracie. Na túto skutočnosť dokonca písomne poukázali listom primátorovi aj siedmi (teda väčšina poslancov - spolu je 11 poslancov MsZ) poslanci MsZ v Novákoch !!! Sú to totiž hrubé a nevídané zásahy do vysielania MsZ v TV Nováky !!! Aké? Najskôr primátor Daniš zakázal odvysielať v TV Nováky MsZ - konané dňa 26.6. 2017, a neskôr aj MsZ - konané dňa 25.9. 2017 !!! Tieto informácie som si získal priamo z MsÚ v Novákoch - v zmysle Zákona č. 211/2000 o slobodnom prístupe k informáciám. Až následne museli zasiahnuť poslanci MsZ v Novákoch, a o tak, že svojim "uznesením" rozhodli o tom, že každé MsZ musí byť celé odvysielané v TV Nováky !!! A ako konal následne primátor Daniš a prednosta MsÚ Milan Orušla??? Naozaj neuveriteľne... Na žiadosť prednostu MsÚ Milana Oršulu primátor Daniš sa rozhodol hrubým a nevídaným spôsobom jednoducho "vypnúť" na cca 3 minúty občanov vystupujúcich v rozprave MsZ (ktorí boli riadne písomne prihlásení do rozprave o konaní primátora a prednostu...) !!! Zásahy do odvysielania MsZ boli dokonca opakovane na dvoch MsZ za sebou !!! A to zo dňa 13.11. 2017 a zo dňa 18.12. 2017 !!!
Vážení, všetci sa môžete sami presvedčiť o pravdivosti mojich tvrdení, keď si na webovej stránke mesta Nováky, resp. na stránke www.video.novaky.sk pozriete práve uvedené dve MsZ - a to zo dňa 13.11. 2017 v čase od 29:50 (teda od 29 minúty a 50 sekundy...), keď jednoducho občana, ktorý veľmi konkrétne poukazoval na konanie prednostu MsÚ Milana Oršulu (a položil mu legitímnu otázku) jednoducho "vypli" na niekoľko minút !!!!!!! Aby občania vôbec nepočuli, na aké závažné skutočnosti občan poukazoval, resp. na aké závažné skutočnosti sa prednostu MsÚ Milana Oršulu pýtal !!!
No a na ďalšom MsZ, konanom dňa 18.12. 2017, sa podobná situácia zopakovala, keď v dňoch 29.12. a 30.12. 2017 v TV Nováky dokonca už "vypli" na niekoľko minút až dvoch občanov, ktorí hovorili o konaní prednostu MsÚ Milana Oršulu !!! Občania boli opäť jednoducho "vypnutí" - od 23:45 (teda od 23 minúty a 46 sekundy...) a následne od 27:40 (teda od 27 minúty 40 sekundy...).
Takže dôkazy mojich tvrdení si každý občan môže pozrieť, keď si otvorí spomínanú webovú stránku /www.video.novaky.sk) - MsZ konané dňa 18.12. 2017 a MsZ konané dňa 18.12. 2017.
Viacerí občania, ktorí to už videli (a to si video zo dňa 13.11. 2017 pozrelo už viac ako 420 občanov...), sa vyjadrili, že takáto cenzúra nebola ani za komunistov... A zrejme majú pravdu...
Aký je Váš názor na takéto nevídané konanie primátora Daniša a prednostu MsÚ Milana Oršulu???Í
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Keď chodím cez Nováky, musím priznať, že už niekoľko rokov sú najkrajšie vysvietené v okrese. Je to už od čias bývalého vedenia. Spomenul som to aj nášmu predstaviteľovi obce. S týmto tvrdením s Mariannnnnnnnom súhlasím.
K ostatným jeho vyjadreniam nemám už také pochopenie. Neviem, či prednosta má vzdelanie z odboru stavebníctva, preto mohol mať naivnú predstavu, že zdevastovanú plaváreň by sa mohlo dať zbúrať za 10 tisíc. Ako poznám Nováčanov, tí sa ale pýtajú, prečo sa dostala do takého stavu, že ju treba zbúrať. Nedáte nám aj o tomto informáciu, ako primátor a prednosta zanedbali svoje povinnosti pri správe mestského majetku?
K príspevkovej organizácií som sa dozvedel nasledovné, ktoré iste viete aj vy, ale to nedáte do pľacu. Mesto vypísalo konkurz na obsadenie riaditeľa, ktorý vyhral podľa vyjadrenia členov komisie jednoznačne jeden pán inžinier, ktorý ostatných uchádzačov predbehol ako Sagan všetkých na posledných troch MS. Napriek tomu ho poslanci odmietli zvoliť. Bez udania dôvodu. Ich dôvod bol ten, že tam chceli mať niekoho, koho by mohli ovládať. Takého mali, ale nespĺňal podmienku vzdelania, preto sa neprihlásil do konkurzu. Preto páni poslanci znížili požiadavky pri vypísaní nového konkurzu, dokonca navrhli, kto bude v komisii na výber riaditeľa, aby to náhodou nedopadlo inak ako si predstavovali. Do konkurzu sa prihlásil len ten, kvôli ktorému to poslanci urobili. Preto sa nik iný neprihlásil, lebo výsledok bol istý a nikto mu nechcel robiť len krovie. Primátor ho neodporučil na zvolenie, lebo mu to zákon umožňuje. Ani vy by ste si vo svojej manažérskej funkcie nepustili voš do kožucha.
A k fyzickému napadnutiu. Ako ste uviedli v príspevku vyššie, prednosta úradu je verejný činiteľ, ale nie je verejným činiteľom stále ako primátor alebo poslanci, ale len pri výkone svojej funkcie. Tak ako sú vedúci zamestnanci úradu, učitelia a iní. Ak viete podrobnosti napadnutia, tak uveďte, ako na ulici vykonával prednosta svoju funkciu. Vy viete všetko. Objasnite to aj nám, jednoduchším.
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

ODPOVEDAL SOM "ŠTEFANOVI KRÁĽOVI" !!!

Je naozaj veľmi zarážajúce, že webmaster zmazal moje tri legitímne príspevky, v ktorých som uvádzal iba veľmi konkrétne pravdivé skutočnosti s uvedením konkrétnych dôkazov !!! A to som aj odpovedal na otázky "Štefana Kráľa" z vyššie uvedeného príspevku, pričom som uviedol iba skutočnosti, o ktorých sa môže presvedčiť každý občan na webovej stránke mesta Nováky a na videu z MsZ v Novákoch zo dňa 13.11. 2017 a 18.12. 2017. Uviedol som tam dokonca aj presné časy (minutáž...) - dôkazy mojich tvrdení, ako aj číslo policajného "Uznesenia" s presnou citáciou - týkajúcou sa prednostu MsÚ v Novákoch - Milana Oršulu !!!
Kto má teda záujem na zmazávaní mojich legitímnych príspevkov???
Vyzerá to tak, že - podobne, ako teraz zrušil generálny riaditeľ RTVS Rezník investigatívnu reláciu Reportéri, webmasteri tejto stránky likvidujú už aj diskusiu na SME... Na čo by sa teda mali občania vôbec vyjadrovať k závažným otázkam demokracie v samospráve??? Či k ostatným problémom? Skrátka jeden človek - či už riaditeľ, alebo webmaster - sa rozhodne zrušiť, resp. úplne zlikvidovať názory niektorých občanov a hotovo !!!!!!!!!!! Však, pán webmaster...
 


Už ste čítali?