Pondelok, 22. apríl, 2019 | Meniny má Slavomír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sestry majú na stiahnutie výpovedí ešte viac ako týždeň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Sestričky naše ...

som si istá, že zostanete. Aspoň 90% z Vás to už má rozhodnuté. Dnes to už nie je o platoch, príplatkoch, skrátka o peniazoch, ale o stavovskej hrdosti. Dobre. Užite si to ešte tých pár dní a neskôr si toto znovu prečítajte. A propó ... Nie každý má nárok na podporu. Prečo? Lebo Vás ÚP nemusí ani zaregistrovať. Jednoducho Vám dá papier pre zamestnávateľa s voľným pracovným miestom a tým NsP Bojnice po Vašom odchode bude. Ak odmietnete, čo potom? Ani podpora, ani platenie ZP a ... určite sú tie Vaše nočné a nedeľné služby príjemnejšie ako kdesi pri páse a kábloch, resp. v Tescu. Keď u niektorých ani nie príjemnejšie, tak určite lepšie platené.
Sestričky naše zdravotné, ale toto všetko Vy viete a už určite to chcete mať za sebou.Nervy, stresy, ale hlavne, že ste vydržali. Viem, že odíde iba máloktorá z Vás. Čo myslíte, nemám pravdu?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

... co bude dál ???

Niekoľko z Vás výpoveď stiahlo. Asi 15-násť. Ostatné sa vraj boja pokuty. Fajn. Keď to podpisovali, nebáli sa. A teraz, milé sestry zdravotné - ... a ja sa začínam pomaly báť vás. Preto s malým v, lebo to nie je oslovenie, ale pomenovanie masy. Bojím sa vášho pístupu uplynutí tejto doby a vášho návratu do starého systému. Doteraz ste neboli voči pacientom, ani voči ich príbuzným nič moc, teraz to bude horšie. Opakujem: nesiaham na vašu profesionalitu. To nie. Sta profíčky. Ale čosi také ako empatia k ostatným, ktorí nepatria do rodiny zdravotníkov vám naozaj už nič nehovorí. Bežne som zaskočená sestrami v ambulanciach v NsP a ich reakciami, ako jednajú s ľuďmi v čakárniach. Osloviť ich a vysvetliť čo vlastne chcete, je takmer nemožné. A nehovoriac o tom, že čosi aj vybaviť. Možno ide iba o poukaz, o podpis, o ... skrátka maličkosť. Jednoducho nie. A ... na tých odd.- panebože, nedopusť hospitalizáciu -. Byť v noci dva, tri dni po operácii mimo JIS-ky je čosi hororové. Pozornosť z vašej strany smerom k pacientovi sa obmedzí na meranie teploty a zhasnutie svetla. O pocitoch je zakázané rozprávať. Nehovoriac o tom, že komunikácia medzi sestrou a príbuznými je priam zakázaná. Všetko sa deje cez lekára. Aj otázka - ako spala v noci naša mama, naša malá, moja žena - je pre nich vyzvedačstvom, takmer urážkou. Pýtať sa lekára na takúto banalitu nejde a sestru tieto otázky priam urážajú.
Sestry naše zdravotné, vrátite sa. Už sa nebude o Vás rozprávať, lebo diskusie k akémukoľvek článku o Vás, dokonca aj o učiteľoch sú regionálne stopnuté. Pýtať sa prečo, je zrejme urážkou. Nielen naše sestry zdravotné, ani pani učiteľky, nemajú radi otázky. Takže, prečo celé toto?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm...

sestricky..vydrzte a dodrzte tie vypovede.ak ich stiahnete bez toho..ze vam, pridaju..ste obycajne hnusoby..vydierajuce ,bezcharakterne.a keed ich stiahnete,nezabudnite vsade piasat a chvastat sa,ze ste to spravili koli pacientom..farizejske mrchy.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?