Pondelok, 22. apríl, 2019 | Meniny má Slavomír

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prievidžanka prerazila v Nórsku na stavbe. Na Slovensku je to tabu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm....

ano..u nas by tym prekvapila...totiz..v pd a jej okoli sa nic nestavia,leda tak typizovane bytovky a to pre stavebnu ing...je asi nezaujimave.nevraviac o financnom ohodnoteni.v pd.. moze zena tak dokladat tovar,sediet v pokladni v tescu,pripadne roznasat pohare v nejakej krcme.
a pobavil ma postreh..ze nori su pracovity..dokonca mozno viac ako slovaci.....kde sa nabral ten mytus,ze slovaci su pracovity?alebo ze pracuju kvalitne?.....to je taky nezmysel,ako potemkinovske dediny...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a ta moja pracuje aj doma.

predstav si, ide opravovat pisomne prace, nakolko v piatok sa domov pred 16:00 nedostane...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Bez aspoň 1 gender denne zanikne sme.sk

Uniká vám pointa. Článok je o presadzovaní gender ideológie, vyvolávať v nás pocit viny akí zlí sme mi na tom zastaralom, nemodernom a šovinistickom Slovensku, utláčame ženy, nemôžu sa tu realizovať len kvôli zlým mužom ktorí im v tom bránia.

Preto autor článku rodovo asi nie muž, Marián Kucman, napísal:

"Prievidžanka prerazila v Nórsku na stavbe. Na Slovensku je to tabu"
" V severskej krajine sa profesijne uchytila na pozícii, ktorá je na Slovensku takmer výhradne obsadzovaná mužmi."

Zrovna severské krajiny sú krajiny kde sa ukázal nezmysel gender teórií. Potom čo ženám dali úplnú slobodu vybrať si akékoľvek povolanie (baníčka, osobná strážkyňa, smetiarka, čistička žúmp) vysvitlo, že ženy tie "mužské" práce nezaujímajú. Zdajú sa im nudné, nenapĺňajú ich. Na to gender aktivisti zareagovali povinnými kvótami. Ak ženy nechcú, my donútime firmy, celú spoločnosť že tam ženy budú musieť byť.

Jeden chlapík, vyštudovaný sociológ o tom natočil dokument.
Pre autora článku, či autorku? to bude šokujúce, ale na Slovensku máme žeriavničky, kamionistky, možno aj baníčky. Nie sú tu zlí muži ktorí bránia ženám, ale ženy samé nechcú. A keď chcú, dokážu sa samé presadiť. Tak isto ako hockto iný, bez toho aby musel verejnosti ukazovať svoje pohlavné orgány alebo tisíce úradníkov vymýšlať a spovinniť kvóty.

Harald Eia - Vymývanie mozgov (1/7) - Paradox rovnosti pohlaví [EN + SK subs]
http://www.youtube.com/watch?v...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Netrpíš ty stihomamom?

Alebo nejakou inou úchylkou?
Ani ja nie som za kvóty podľa pohlaví v parlamente a pod., ale nemám obavy, že ma ženské pokolenie zbaví radosti zo života.
Nechaj túto tému tej feministke, ktorá sem rada vypisuje...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Už aj ty, pope? Snáď pochopíš, čo som tým chcela povedať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Akosi som nepochopil o čo ide.

Čo si a čím chcela povedať? Veď hore nemáš nič! (Myslím vyššie žiaden príspevok - aby ma niekto neobvinil, že si hore bez...) Ja som reagoval na toho zurko_tomas, čo za všetkým vidí niečo.
Iste, nič sa nedeje len tak. Môj kamoš zvykol hovorievať, že "len tak máš iba ten švík na vajciach". (To na odľahčenie.) Ale za jednou reportážou o tom, ako sa mladá baba uchytila v Nórsku vidieť rovno nejaké gender sprisahanie - to je naozaj choré.
Ja som presvedčený o tom (keď už je reč o "gender ideológii"), že aj táto fakľa raz zhasne. Táto ideológia existuje už vyše 40 rokov (existuje dlhšie, ale asi tak dlho má aj svoju teóriu, teda je akceptovaná ako disciplína), ale až dnes sa akosi dostala do vyššieho kurzu. Vieme, kto a čo na to vplýva, ale nebude to vždy. Prirodzený vývoj je prirodzený vývoj.
Čo ma k tomu názoru vedie? Človek pre svoju reprodukciu potrebuje nielen pohlavné orgány, ale aj prácu a podmienky na život. Tie sa vytvárajú prácou a jej organizovaním. Aj v zamestnaní, aj doma. Každý, kto niekedy nejaký kolektív ľudí riadil vie, že najefektívnejšie funguje tá skupina, ktorá dokáže rozdeliť prácu svojím členom podľa ich schopností a predpokladov. Kto toto nerobí, pracuje menej efektívne a ten druhý - konkurent - ho prevalcuje. To je neúprosný zákon efektívnosti organizácie.
Takže: keď budeme nakladať veľký nákup z vozíka do auta, nebude to robiť manželka, ale ja, lebo som o niečo silnejší (fyzicky). Keď sa bude doma utierať prach, bude to robiť manželka, pretože niektoré práce robí dôkladnejšie ako ja. Keď bude treba rýľovať v záhrade, budem to robiť ja, ale presádzať cibuľky tulipánov ona. To je efektívna deľba práce vychádzajúca z toho, že sú medzi nami rozdiely vo fyziologických predpokladoch. Aby ma tu ale nejaký trkvas hneď nenapadal, musím napísať, že keď ja budem profesionál - záhradník a moja manželka povedzme novinárka, je vysoko pravdepodobné, že tie cibuľky budem strkať do zeme ja, kým sa ona bude povedzme venovať papierovaniu okolo dane z nehnuteľností. To je ale deľba práce už nie na základe gfyziologických schopností, ale profesionálnej zručnosti a skúseností.
Takých kritérií je veľa, ale základné je to, že deľba práce musí byť ak má byť práca čo najefektívnejšia a tá deľba musí byť podložená určitou uvedomelosťou a dobrovoľnosťou, pretože nie sme otroci a nerobíme z donútenia.
Iný prístup, ako je povedzme delegovanie určitých kvót žien do funkcií a pod. je nielen dehonestujúce (pre ženy, lebo tým verejne demonštrujeme, že sú iné a pristupujeme k nim nie ako k rovnocenným partnerom, s ktorým si delíme prácu podľa svojich schopností), ale je to aj neefektívne, hoci pre aktivistov z oblasti rodinného násilia a podobných skupín je to veľmi ľúbivé. Ale týmto neodstraňujeme príčinu, ale následok.
Za rovnakú prácu má žena dostať rovnakú mzdu (nie za funkciu!), má mať rovnaké nároky, nemá byť diskriminovaná a už v žiadnom prípade fyzicky napadaná. To je konanie hulvátov a nekultúrnych ľudí.
To je môj postoj a moja manželka, deti, sestry a ďalšie príbuzné nemajú so mnou a s týmto názorom problém.
Ale viem, že v rodinách, kde je muž tyran a násilník, tam problémy majú. Lenže ten problém sa nevyrieši tým, že tej žene dajú vyšší plat, alebo vyššiu funkciu, ale keď ju odstavia od toho násilníka. Alebo posunúť ženu do vyššej funkcie, či dať jej vyšší plat len preto, že sú schválené kvóty a ponechať na mieste jej vedúceho toho istého trkvasa, ktorý jej to predtým odopieral je takisto volovina. Lebo keď tam bude normálny vedúci, alebo vedúca, nič také by sa nemalo stať.
To je môj názor.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj môj , do posledného slova. A to som žena ...len tak, mimochodom pracovala som aj na SK na stavbách ako dozor. Nemala som a nemám problém s chlapmi stavbármi, aby ma rešpektovali. Na všetkých stupňoch ich pracovných pozícií na stavbe. Ale ...keď som potrebovala urobiť väčší krok ponad mláku, podali mi ruku, aby mi pomohli. :-)
Myslím, že ani na SK to nie je také zlé, čo sa týka rodovej deľby práce. U nás je tomu tak ako píšeš, k takému vzťahu k žene som viedla aj svojich, dnes už dospelých synov. Zlé je s množstvom práce. Stavbarina stagnuje,lebo stagnuje celá spoločnosť, tak je len samozrejme, že sú akosi prirodzene uprednostňovaní muži, ak sa nejaká práca "pritrafi" ! :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

chore na tom kamarat nie je nic..

ze je to realita a agenda, ktoru dobrovolne smetiari plnia, je realita.. Takze otazkou skor nie je ci je chore to, ze na tuto gender a multi-kulti niekto upozorni a ukaze prstom, .. ale chore je to, ze novinari tuto spravicku otocia "vhodne" tak, aby im pasovala do agendy. Co by sa stalo, keby napisali, ze stavebna inzinierka zial nemala poriadnu robotu doma, tak bola nutena rpretrhat rodinne vazby a ostat v cudzej krajine, aj ked s vidinou daleko lepsieho materialneho zabezpecenia ... Ze jej domovska krajina zaplatila studium z dani vsetkych obcanov a potom "elita" tohto naroda ju nechala utiect do zahranicia len preto, lebo u nas by nedostala ako 1/4 platu, ktory dostane inde ... Juuuj, lenze takyto pohlad sa uz tebe nehodi vsakze ? Lepsie pisat o konspiracnych teoretikoch...ach jaj
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Aj Ty máš pravdu, čo sa článku a spoločenskej reality týka. Ale on to nepísal z pohľadu situácie na pracovnom trhu, ale z pohľadu ako mužké a ženské práce vnímame ako spoločnosť. Aspoň ja som jeho príspevok tak pochopila. Ten článok je naozaj tendenčný. Veď ju tam vyslala naša, slovenská firma ako svoju pracovníčku. Takže o čom vlastne točíme, kde jej ako žene bolo ublížene? Našla si tam priateľa , čiže sedliacky napísané " dobrú partiu", aj ona bude inak žiť. Ak by si svoj život spojila so slovenským stavbárom, bola by rada, že nájde na SK ako tak hodnotenú prácu on. Jednoducho medzi nimi dvoma, by on mal "prednosť. " Realita taká je, a nemá nič spoločné s kvotami na obsadenie nejakých miest ženami. Najprv musíme nejaké tie pracovné miesta aj primerane ohodnotené vytvporiť a potom vedátorovať, komu ich poskytnúť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zurko_tomas,

ešte že si to napísal, ináč by som si nevšimla, že je to o presadzovaní gender ideológie :-)
Mňa ten článok veľmi zaujal, lebo po dlhom čase negatívnych informácií z nášho regiónu je tu niečo zaujímavé, pozitívne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

+

Typické podprahovky z dielne SME. Zasit subliminálne správy do inak nevinného clánku o práci v zahranicí. Skúsenému cloveku radary okamzite zasvietia a upozornia ho, o co tu (v skutocnosti) ide. Ostatní im do toho spadnú a nemozu sa bránit.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Môjtybože!

Redaktor je obyčajný regionálny novinár, ktorý má v paži nejaký gender. To sa už pomaly nemôže napísať nič, za čím by konšpirátori nevideli niečo úplne iné, ako tam je?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

slusnyobca

Ze " slusnyobca ". Hlavne ze si nespomeul na konspiracie.
Si vsetko, ale slusnyobcan nie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ano, obycajný novinár to je. Aj blogy sem písu úplne obycajní ludia, spontánne a úprimne. Ale ide skor o selekciu toho, co sa nakoniec do éteru aj dostane z toho mnozstva. No a práve tu SME dosledne navádzaní na tú "správnu cestu". Radi by z nás urobili zombíkov bez schopnosti cítit, ako je to v UK a Skandinávii. Len emocionálne zlomení apaticky akceptovat príkazy, robit vsetko, co je proti ludskej prirodzenosti. Ano sme chudobnejsí, nemáme biliónové príjmy z ropy, technológie, ani know-how ekonomiku, ale preco by sme sa mali vzdávat vsetkého tradicného u nás a bezhlavo nasledovat nejaké skandinávske modely. To je totiz tá (skutocná) správa, ktorú mozno medzi riadkami cítam.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

garantujem

ti ze skandivasky model spravania napr zamestnavatel - zamestnanec ( a opacne samozrejme ) by si bral, teda ja urcite... zombikmi sa stavame prave na sk, tupela decka odchovane na tabletoch, facebooku, konzumujuce vsetko co im pride pod ruku, treba byt vo vsetkom in...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Chby tam ze vlastne nerobi

len "preklada" a qako jej tak klesne kvalifikacia?

Ani nemusi ak to nebude robit prilis dlho, inak ak sa ti naucia anglickonorsky alebo odidu bude robit co? Teda o tych 10 az 20 rokov?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak veru

nejde o to, ze na Slovensku nie je robota, ci si odbornik, ci nie si...ale ide o to, ze mame malo zeriavniciek, bagristiek, traktoristiek... Poznam aj dalsie baby, ktore sa s technickym vzdelanim uchytili v zahranici.. A co sa Norska tyka, neviem ako je to v tomto konkretnom pripade, ale z ineho pripadu Slovaka, pracujuceho v Norsku viem tolko, ze nasi su tam vyhladavani najma preto, lebo zoberu aj vyrazne nizsi plat ako ma domaci Nor... A to bude mozno aj tento pripad. Aj ked na Slovensku by v zivote tolko clovek nezarobil, kolko mu daju tam.. Takze je to skoro "prast jak uhod"..Clovek maka tam, kde mu zaplatia..a ked mu zaplatia vyrazne dobre, tak je v zahranici.. Taketo clanky by mali vytlacit a vo velkom zhadzovat pred parlamentom, aby ti trubirohovia videli kam uteka nasa buducnost...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

DER-DIE-DAS-OVIA

O absolventku ktorej stavebnej fakulty sa jedná? Pred derdiedas ideológiov nás ochránia prvky nemeckého jazyka. Možno si na Slovensku nedokázala nájsť prácu z iných dôvodov. Kto vie kde študovala?
Európa je v porovnaní s Afrikou, Indiou či Čínou tak preľudnená, že sa tu bez derdiedasov už nik nezaobíde...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

moje skusenosti ... cim narod juznejsie tym lenivejsi ... mam v praci zle skusenosti s talianmi aj grekmi ...
tu v DE su zeny fakt ze na roznych poziciach ... udrzbarka mi montovala v kancli stol napriklad :D
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?