Pondelok, 18. november, 2019 | Meniny má Eugen

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mestské dokumenty s osobnými údajmi skončili v odpadkovom koši (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Vedenie mesta a nomeklatúrni

pracovníci mestského úradu majú veľa triednych nepriateľov, ktorých je potrebné obviniť z krádeže...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Naozaj zodpovedna reakcia mesta. Najskor obvinit vsetkych naokolo, a potom sa mozno aj zacnu zaoberat unikom dokumentov.

Verim, ze ta reakcia bola len zo srandy, lebo potom ich uz nebude mozne brat vazne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je zaujímavé

Je skutočné zaujímavé koľko "kontajneristov" žije v našom meste. V tejto diskusii sa k tomu vyjadril jeden diskutujúci, že by sa v tom hrabal, len keby vedel že sú tam peniaze. Takže otazka stojí na tom kto to tam v skutočnosti vyhodil a či to na skartovanie nebolo pripravené. Nikoho neobhajujem každý robí chyby ale v tejto a iných podobných diskusiach je toľko dokonalých a múdrych ľudí, že mi je divné ako to tu v tomto meste vyzerá. Skôr si myslím, že pred tým mal každý plné gate aby mu náhodou nezbĺklo auto alebo aby sa mu nestalo niečo podobné, teraz sú všetci geroji . Utierate si tu ústa o ľudí, ktorých vôbec nepoznáte. Skutočne by ste sa mali zamyslieť nad tým, čo sa tu v skutočnosti dialo do konca roku 2010. A že následky tohoto bačovania si asi budú pamätať aj naše deti. Alebo viete čo kľudne ďalej píšte podobné príspevky po čase sa ten negativizmus zunuje aj vašim "fanúšikom". Áno som podporovateľom a verným voličom tohoto vedenia mesta a dúfam, že v tom čo robia budú aj ďalej pokračovať. Keď zlyhá jeden človek na úrade hneď za to môže vedenie. Ľudia spamätajte sa všetkých vyhodiť nemohli i keď pri tých niektorých prešlapoch by to bolo jedno z riešení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súčasné vedenie mesta stratilo

podporu mnohých svojich voličov predovšetkým preto, že sa arogantne postavilo voči snahám obyvateľov činžiaka na starom sídlisku, ktorí sa rozhodli na samostatné vykurovanioe svojich bytov. A na to majú plné právo! Ďaľšou príčinou bolo rozhodnutie o zrušení základných škôl na základe pochybnej koncepcie a zatajovanie osudu historickej budovy školy na Mariánskej. O dvíhaní kadejakých poplatkov ani nehovorím.
Súčasnému vedeniu mesta už neverím!
Nie som stúpencom bývalého vedenia mesta.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pochybujem

Pochybujem o tom, že nie ste stúpencom bývalého vedenia. Čítal som mnoho Vašich príspevkov a Vaše vyjadrenia v ničom nepodporili súčasné vedenie. Všade len kritizujete, ale budiš. Je to Vaše tvrdenie. K Vaším pripomienkam len v skratke.
Čo považujete za arogantne zo strany mesta? Snahu o dodržiavanie zmlúv, zákonných lehôt a zákonov? Skutočne si treba preveriť či to bolo zo stany obyvateľov menovaného činžiaka voči mestu ako akcionárovi centrálneho zdroja tepla všetko v poriadku. Čo sa týka rušenia škôl. Myslím že emócie prevážili zdravý rozum a osud danej budovy nie je jasný pravdepodobne preto, že to nebolo pripravené na to, aby to niekto za babku kúpil (ako to už bolo spomímané v mnohých diskusiach). Ale bude sa riešiť využitie danej budovy až keď tá škola zo siete vyradená bude. Pokiaľ viem, ešte sa k tomu musí vyjadriť Ministerstvo školstva. Prečo som napísal to, že prevážili emócie nad zdravým rozumom? Už ste si spočítali o koľko detí je menej oproti porovnávanému roku? Tak pripomeniem, cca 1400. Zrušia sa dve školy. Koľko majú žiakov?Cca 600 takže ani nie polovica problému. Prečo klesá počet detí? Lebo sa tu nestavalo. Mladé rodiny odišli radšej na dediny kde sa stavalo, lebo tam rozmýšlali nad tým z čoho dedina žije. Najmä podielových daní a tie sú počítane podľa počtu obyvateľov atď. A kadejaké poplatky sú jendni z najnižších na Slovensku a niektoré najnižšie na Slovensku. Alebo sa to dá riešíť aj ináč dostať mesto do nútenej správy a potom sa budeme musieť opýtať aj to či môžeme pozametať chodníky. Takto sa to tu robilo predtým. Brali sa úvery, ani boh nevie kde sa peniaze podeli, pretože sa nič poriadného nevybudovalo, ale nikto nič nevedel a všetci boli spokojní. Lebo pokiaľ viem až na pár jednotlivcov nikto nič z mestom neriešil a nekritizoval. Teraz ako keby všetci mali patent na rozum a niektorí diskutuujúci sa vedia vyjadriť ku všetkému. "Obdivujem" takýchto ľudí. Na záver pre všetkých ak chcete vecne riešiť veci myslím, že dvere máte otvorené ibaže k veci a nie jpp. Nie som z vedenia mesta, ale mám voľný prístup k informáciám, ako vy všetci a pred tým než niečo napíšem si preverím "vo co go"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pochybujem o tom, že

nie ste z vedenia mesta.
Ak máte pochybnosti, že peniaze z úverov sa nevyužili tak ako sa mali, tak podajtte trestné oznámenie.
V prípade činžiaka na starom sídlisku trvám na toim, že vedenie mesta sa správalo arogantne namiesto toho, aby ocenilo iniciatívu jeho obyvateľov. Lenže to by bolo v rozpore so záujmami PTH a osôb naň nasatých!
Pokles žiakov bol aj na Malonecpalskej. Lenže tam pracuje istá pani, ktorá dlhodobo intriguje a narúša medziľudské vzťahy.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak sme si

Tak sme si navzájom zapochybovali. To o tom trestnom oznámení ste mysleli ako žart? Naša republika by sa mohla kľudne volať Absurdistan. Keby to malo význam podať také trestné oznámenie verte tomu, že ho podám. Pri väčšine obvinení, ktoré sa týkali takýchto záležitostí musíte dokázať úmysel (tak nejako to je, nie som právnik neviem to presne). Ale to tu nikdy nikto nikomu nedokáže. Čo nesledujete správy? Tu mál káždý úplne čisté "úmysle". Ten dlh cca 450 .000.000 Sk (to len aby ste si uvedomili aká to je suma toho času 15. 000.000 €) . To tu len tak vzniklo. Resp. nevidím adekvátnu odozvu v podobe niečoho hmatatelného čo sa tu v uplynulom období vybudovalo. Ale Vy isto áno. Je to tu super máme chodníky v bezchybnom stave, cesty tiež, platíme za smeti najmenej na Slovensku centrum mesta je jedno z najkrajších na Slovensku. Len vďaka minulým voleným funkcionárom mesta tlieskam a dávam dole klobúk.
Aroganciu treba opísať keď poviete, že bol niekto arogantný pod tým si možno vybaviť hoci čo. Ale Vám to na správne navodenie atmosféry stačí. A som muž aby ste nemuseli dávať písmenká do zátvorky. Tú pani čo intriguje v tej škole nepoznám jednak ste nenapísali meno ale to je jedno. Ja tam nikoho nepoznám tak to nemôžem ani nekomentujem. Ale isto to bude pravda ako všetko čo tu píšete.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jožo4 ja tomu veľmi nerozumiem ale súhlasím že zadĺženie mesta je veľké. Len ma zaráža fakt že pri schválení rozpočtu na rok 2012 primátorka zároveň predložila na schválenie prijatie ďalšieho úveru cez 300-tis eur aj napriek jej kritike úverového zaťaženia mesta, pri ktorom počas osemročného pôsobenia a z toho 4 roky ako členka MsR, bola aj ona. Tak ako to vlastne je?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Len v skratke

Úver je pravdepodobne na vybudovanie parkoviska na ulici Rázusa na Zapotôčkoch. To je asi jediný kapitálový výdavok, ktorý bol odporúčaný schváliť v rozpočte. Ak si ho pozriete nájdete to tam. Ale pravdu povediac chvíľu mi to trvalo. V týchto rozpočtoch je veľmi zložité vyznať sa. To parkovisko je nutnosť kto neverí, nech ide večer zaparkovať na Rázusovú ulicu. Smola je, že na to mesto nemá tak musí zobrať úver.Len toto je niečo hmatateľné a každý uvidí nejakú zmenu, niečo sa vybuduje a je to "len 300.000" ale tých 15.000.000 mi v pomere ako to tu vyzerá nejako nesedí.Čo sa týka jej pôsobenia v mestskej rade a ako poslankine. Stačí si pozrieť hlasovania ja k tomu nemám čo povedať. Pozrite si ako hlasovala a potom jej môžete niečo vyčítať. http://www.old.prievidza.sk/?s... Ale vždy rozhoduje väčšina, pohár pretiekol pri hlasovaní o predaji PTH vtedy zorganizovala petíciu. Dnes by bolo PTH nenávratne preč. A niečo také, ako zníženie ceny, tak o tom by sa nám mohlo jedine snívať.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jožo4 máš úplnú pravdu. Parkovisko na Rázusa je určite potrebné. A tiež mi nevadí ten ,, len" 300-tis úver..Vadí mi to, že pred voľbami tak veľmi kritizovala úverovú zaľaženosť. Zatial zobrala úver ,,len" 300 tisíc. No, ďakujem pekne. Je tam zatial len prvý rok ....
Neviem to určite ale myslím si, že úvery sa brali aj za primátorovania Vaňa, Součeka aj Bodnára. A že tu nič hmatatelné neostalo? Postavila sa plaváreň, priemyselný park, zrekonštruovalo sa námestie, dostavala sa Ciglianska, mesto prehralo súdny spor a muselo platiť vysokú pokutu ..... Samozrejme všetky tieto veci sa dajú náležite okomentovať, že boli predražené alebo že námestie je špatné alebo iné.
Jožo4 tiež som si ako si mi odporučil pozrel hlasovanie za minulé roky. Prekvapilo ma, že pomerne veľa hlasovaní je zo stránky mesta zmazaných. A ktoré? No napr. tie kde sa hlasovalo o úvere na výstavbu plavárne alebo úver na výkup pozemkov pod priemyselný park. Neviem prečo sú vymazané a ani nechcem špekulovať ale myslíš si, že súčastná primátorka by hlasovala proti? Hmm? Čo sa týka PTH máš úplnú pravdu.Zatial.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Neviem

Neviem ako hlasovala pri jednotlivých úveroch. Skutočne nie, viem že kritizovala zadĺženosť, ktorá je skutočne veľká. Možno tá kritika ani tak nesmerovala na úvery ako také, ale na to ako boli jednotlivé peniaze použité. Vami spomínané stavby nie sú zrovna tým, čím by sa mohlla Prievidza popýšiť. Námestie ktoré sa nikomu nepáči (teda ja takého nepoznám) termín začatia prestavby zrovna tesne pred volbami v roku 2006 - náhodou. O Ciglianskej sa vyjadrovbať nebudem - to je na román, ten prehratý spor taktiež a jeto už dávnejšie a naši ľudia majú neskutočne krátku pamäť.. Zastavme sa pri plavárni. Absolútne nevhodná konštrukcia na tento účel, to Vám potvrdí každý stavbár aj bývalí zamestnaci realizátora stavby. Tieto konštrukcie sa používajú na sklady a myslím že je tým prekrytá jedna ľadová plocha. Na to naväzuje problém ktorý vznikol tesne pred vypšaním záruky. Áno, jedná sa o náslenú sanáciu kotvenia haly mimochodom len za cca 100 000 €. Realizáciu robil ten kto to staval - úplne štandartné. O probléme sa vedelo rok, ale nikto nič nerobil až keď Macháčková a Dadíková poukazovali na to, že už pred vypršaním záruky sú v rozpočte plánované peniaze na opravu dal sa spraviť posudok. Mal som ho možnosť čítať. Celé litánie o tom ako Unipa "zle kúrila" o tom že to nie je vhodná konštrukcia bolo len že konštrukter nepredpokladal, nerátal, nevedel. Hodili to na Unipu a 100. 000 je fuč. Podľa môjho názoru, ale problém nezmizol a opäť sa objaví. O cene za akú sa postavil tento krytý bazén sa ani nebudem vyjadrovať. Inde za tie peniaze postavia aqua park. Takže som sa nesprávne vyjadril, niečo sa postavilo ale radšej o tom nehovorme, lebo hrdí na to nemôžeme byť. Spokojní boli a budú len zúčastnení.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Vdaka za reakciu.

Len par slov k skolam. O akych emociach hovorite? Myslim, ze nikto nespochybnil, ze pokles ziakov urcite treba riesit a po poriadnej analyze aj niektore skoly zrusit. Kamen urazu, na ktory bolo od zaciatku (bez emocii) odkazovane je prave analyza a nejasnost kriterii. Stretol som sa aj priamo s odborom skolstva a dokonca ani oni nemali jasne preco sa vytvorili prave tie kriteria. Pre Vasu informaciu - je tam napriklad Bytova koncepcia a Bezpecnost v okoli skoly postavena na rovnaku uroven ako Kvalita skoly alebo Ekonomicke ukazovatele.
Nehovoriac o tom, ze hodnotenie jednotlivych skol nebolo vobec podlozene. Za zamyslenie stoji aj to, ze k dvom skolam, ktore chceli zrusit dospeli "v diskusii" (podla slov odboru skolstva), a az nasledne sa vytvorili kriteria. Myslim, ze to dostatocne vysvetluje preco sa mnoho ludi stale domaha vysvetlenia.

Mne osobne nebolo odpovedane takmer mesiac na konkretne otazky. A viem o vela dalsich, ktori tiez este nedostali odpovede.
Komunikacia mesta je v mnohych smeroch arogantna, a pomerne spomalena. Nehovoriac o tom, ze rodicia a ucitelia stale nevedia aky je presny plan prechodu od septembra. A nehovoriac o tom, ze tiez nedostali poriadne vysvetlene preco chcu zrusit prave ich skoly. Nepride mi to velmi korektne.

K sucasnemu vedeniu mesta - velmi ocenujem, ze sa pustili do "spinavej" prace a dosahuju vysledky.Verim, ze to je narocne. Avsak chybaju mi nejake strategicke ciele a jasne vizie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravdepodobne

Pravdepodobne Vás ani ja nepresvedčím takže len môj názor. Kriteria poznám a to, že boli napísané v jednej tabuľke neznamená, že boli postavené na jenu úroveň. Ešte raz som si prečítal ten materiál k racionalizácii http://www.prievidza.sk/upload...
Ak má niekto čas nech si to dobre prečíta. Mne to stačí len niečo dodám. V objekte školy Malonecpalská je aj škôlka. Podotýkam už jediná v Necpaloch a ani si neviem dosť dobre predstaviť pri zrušení školy v Necpaloch, ako by ste tých cca 290 žiakov chceli dopravovať do iných škôl resp. školy. Takže podľa môjho názoru vyhralo to, aby v každej časti Prievidze bola škola. Zároveň čo sa týka kvality jednotlivých škôl, to je veľmi háklivá téma a vyzdvihovanie jednej školy na úkor ostatných sa mi zdá pritiahnuté za vlasy, pozrite si výsledky uvedené v materiáli k "Racionalizácii" Ani jedna škola nie je nad všetkými. Keby niektorá zo škôl neplnila to, čo plniť má myslím, že by bolo vymalované. Správne ste podotkli, že vedenie sa pustilo do "špiavej" práce to bude vždy niekomu tŕňom v oku.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ešte niečo vážený(á) "jožo4"

Vidieť za kritikou vašich skutkov predstaviteľov alebo stúpencov bývalého vedenia mesta je zrelé na zamyslenie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

A ešte niečo važený (á), Mestský úrad...

NIe som ani len zamestnancom mesta, môžete o tom zase pochybovať ale je to fakt. Len sa o komunálnu politiku viac zaujímam už minimálne 5 rokov. Všetko zo všetkým súvisí takže hrať sa na to, že to pred tým sa nejako zaretušuje a ide sa od znova jednoducho nejde. Škoda len, že ste tu nespomenuli toto http://www.prievidza.sk/podnik... keďže sršíte objetivitou, treba si veľmi dobre prečítať z akého raitingu sa Prievidza vyhrabala podotýkam za rok. Resp. to, že Prievidza možno ako jediná bude mať v nasledujúcom roku lacnejšie teplo alebo takéto zhrnutie http://www.prievidza.sk/spravo... To sem spadlo asi z neba.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

jožo4,

keďže je tu zvykom tykať, tak budem tykať. Len aby nevznikla pochybnosť, nie som nijako spojená ani s bývalým ani súčasným vedením mesta.
K rušeniu škôl už bolo popísané neúrekom. Len zopakujem môj názor: ZŠ Mariánska by mala byť posledná v rade na zrušenie. Len čas ukáže, čo je za tou urputnou snahou o zrušenie práve tejto školy a nie napr. tej, kde pracuje manželka viceprimátora. V inej diskusii väčší odborníci ako ja uviedli fakty, ktoré hovoria o tom, že táto škola je omnoho zrelšia na zrušenie ako ZŠ Mariánska.

Ale nie o školách som chcela. V príspevku píšeš "A kadejaké poplatky sú jedni z najnižších na Slovensku a niektoré najnižšie na Slovensku." Prosím uviesť, ktoré sú to. Ja platím troje:
- daň z nehnuteľnosti - nekomentujem, neviem posúdiť
- daň za psa - 40 EUR za 4-kilového krpatého psa. WHY? A dôchodcom posunuli vek oslobodenia zo 60 na 65 rokov. Stavím sa o hocičo, že činžiakoví dôchodcovia (o tom je tá sadzba) majú ak nie v 100 %-ách, tak %-ách blízkych ku 100 %-ám práve malých psov. Argument, že do dôchodku sa už ide v 62 rokoch, neberiem, lebo momentálne ešte odchádzajú ženy v nižšom veku.
- daň za komunálny odpad - máme asi najvyššiu sadzbu na Slovensku, bolo o tom písané viackrát. Počula som, že sú nejaké zmeny v oslobodení od platenia. Ešte som si nepozrela VZN, ale už sa naň "teším" - roky bojujem každý rok, aby uznali oslobodenie na syna, ktorý žije trvale ďaleko mimo SR (samozrejme každý rok to dokladujem). Tak som zvedavá, čo sa zmenilo v tomto. Ak to nebude možné a budem musieť naňho platiť, tak bude syn posielať komunálny odpad priamo pani primátorke.

Záverom len otázka: prečo by mal radový občan podporovať vedenie mesta? Ja som volila túto primátorku, čo som už v inom príspevku verejne oľutovala. V prvom rade mi vadí, akými ľuďmi sa obklopila, potom jej prehnane sebavedomé, miestami až arogantné vystupovanie. Ona aj ostatné vedenie mesta, ako aj poslanci, sú za svoju prácu platení z daní daňových poplatníkov, tak nám majú lúžiť čo možno najlepšie. Ani predavačke v obchode nechodím vyjadrovať podporu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K tomu tykaniu

K tomu tykaniu, ja som tu nikdy nikomu netykal, ale v pohode my tykajte ja nie som ješitný.
Máte pravdu popísalo sa už veľa aj ja som teraz písal veľa a už sa k tomu nebudem vracať. Kopetentní rozhodnu a potom sa uvidí. Len kvôli Vám som si pozrel na stránku iného mesta aby ste videli, aké poplatky sú v iných mestách. Napadol ma Martin pretože je to porovnateľné mesto s našim takže som Vám našiel ich poplatky. Poviem pravdu, že som ich vôbec neporovnával lebo sa mi nechcelo. Ak sa Vám chce porovnajte si to, neviem čo Vás konkrétne zaujíma. http://www.martin.sk/data/msz/... .
Mrzí ma, že ste oľutovali svoju voľbu. Ale ak hovoríte o jej sebavedomí, keby ho nemala nestála by na čele mesta. O arogancii by som v jej prípade vôbec nehovoril. Viem, že je rázna a nekompromisná a to je fakt. Ale koho by ste tam chceli mať? Nejakého ustráchaného človiečika, ktorý sa bude báť výjsť na ulicu? Ten, kto ju pozná vie, že na druhej strane je veľmi milá. Ak to chcete zistiť objednajte sa ku nej v dobe keď príjma občanov a môžete tam prejednať aj tú záležitosť s Vašim synom. Určite aspoň z časti zmeníte názor. A na koniec. Každe mesto má len obmedzené zdroje financii tak ako štát. Takže žije z poplatkov a daní. Či sa nám to páči alebo nie. Čo sa týka poplatkov za komunálny odpad to sa tiež opýtajte jej. Ja to presne neviem, takže to nebudem tu rozpytvávať. Ona Vám vysvetlí prečo je to tak, ale jedno Vám poviem budete možno prekvapená, prečo je to tak. Potom to tu môžete popísať zase v nejakej diskusii. S pozdravom Jožo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Len taká poznámka k tomu čo sa tu dialo do roku 2010. Kolko poslancov je tých čo boli aj v minulom vedení? Veď aj oni majú svoj podiel zodpovednosti na tom čo sa tu dialo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

hmm...

Holt, takto to vyzerá, keď sa primátorkou stane právnička - neostane kameň na kameni.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Určite je na vine predchádzajúce vedenie mesta ...... alebo TEZAS. Áno TEZAS, neboli dosť rýchly.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?