Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rodina z Prievidze zažila pohreb ako z hororu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

Pre Chrenkov Tezas typické...

Prievidžania vedia čo je Chrenko a jeho Tezas zač, takže sa nie je čo diviť arogancii pre neho typickej. Chrenko je zvyknutý na verejné zákazky, rozdávať obálky do vreciek a iné pozornosti, aby mu tiekli do nenažraného gágora peniaze z rozpočtu mesta. Takže nemožno od neho čakať prozákaznícke správanie či nebodaj sebareflexiu. On nie je zvyknutý na reklamácie, veď ktorý mestský úradnk či poslanec by si trúfol niečo Tezasu reklamovať?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je síla

Tak tohle je fakt něco, tímhle jste české pohřební lajdáky odsunuli na druhé místo, 1 cenu získá TEZAS, ovšem takovou výhrou bych se já nechlubyl
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Hyenizmus

k tomu pohrebu: Je to nehorazne, co dokazu z ludmi robit aj po smrti. Akoby toho bolo malo za ziva, to by si mal niekto dobre odskakat. Moj otec robil hrobara a nikdy sa nic take nemohlo stat
danndy
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Smejdi

Takeho hrobara akurat dobre nakopat do zadku a nic mu nezaplatit. Pri takej smutnej udalosti prezivat este taky stres.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Je to hanba Tezasu,

že má takých pracovníkov. Ryba smrdí však od hlavy! Nečudo, že ktosi neoprávnene používal za boľševického režimu titul Ing.!!!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

TEZAS

TEZAS je čiernou morou Prievidze a nikto s tým nič neurobí. Tento prípad je len vrcholom ľadovca, pracovníci prievidzského TEZAS-u robia po meste čierne skládky, berú od domov kontajnery a následne občanmi vyseparované druhotné suroviny, pretože majú problém s odbytom, šikovne zosýpajú späť do komunálneho odpadu...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Obávam sa, že to je len bežné slovenské

správanie: 1)Peniaze zobrať. 2)Dobabrať. 3)Tvrdiť že je všetko v poriadku a klient/občan si vymýšľa. 4)Neospraveldniť sa ani za svet a ak, tak dať verejne najavo, že to nie je myslené vážne.
Klient je ***** volič detto. Tak načo kvalitné služby?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ty si trocha mimo nie?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nesuhlasim

Stale to bol niekoho otec, brat, ujo, dedko....a "pochovat" ho takymto strasnym sposob je nehoraznost aj keby to bol co i len bezdomovec...si predstav ze by sa to stalo pri pochovavani nejakeko tvojho clena rodiny...zastrelit je malo
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

MBA/Ing/BLB
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Na Slovensku je to tak, ze sa prhrebnictva vrhaju na mrtvych ako supy, vytiahnu z pozostalych peniaze a ked nieco skazia, nikdy to nieje ich vinou. Najsmutnejsie je, ze uz samotny lekari ich podporuju v tomto hyenizme, pretoze som mal moznost zazit, ked pohrabna sluzba prisla skor, ako obhliadajuci lekar, cca. 30min. po privoze neboheho, hoci ich nikto nevolal a len 5 min. pred ich prichodom bola objednavana ina pohrebna sluzba, z coho mi vyplyva, ze dostavaju tipi od lekarov. Co je ale smutne, ze ak zomrie niekto na ulici, ako sa to stalo pred nasim domom, tak trvalo 8 hodin, pokial prisla pohrebna sluzba a odviezli neboztika. Za take spravanie, ako bolo v prispevku, by som dal pohrebnej sluzbe, co mala na starosti vykop mastnu pokutu a zakaz cinnosti na niekolko rokov.
xdiko
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pravda

Aby som uviedol informácie na pravú mieru:
- nebožtíka doviezla do Domu smútku v Prievidzi Pohrebná služba SUSAN, presne tak ako ukladá zákon:
ZÁKON 470
z 23. septembra 2005
o pohrebníctve a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb.
Preprava ľudských pozostatkov a ľudských ostatkov
§. 9
Prevádzkovateľ pohrebnej služby je povinný zabezpečiť, aby ľudské pozostatky pri preprave na miesto konania pohrebu alebo vystavenia boli oblečené a uložené do konečnej rakvy. V odôvodnených prípadoch sa môžu ľudské pozostatky uložiť aj do transportnej rakvy alebo do transportného vaku. Označenie konečnej rakvy, transportnej rakvy alebo transportného vaku musí zodpovedať listu o prehliadke mŕtveho a štatistickému hláseniu o úmrtí a musí byť také, aby nemohlo dôjsť k zámene ľudských pozostatkov alebo ľudských ostatkov.

- Zákon 470/2005 Z.z. NEUKLADÁ podmienku dopravenia ľud. pozostatkov alebo ľud. ostatkov na miesto určenia pohrebu 3hod pred začatím pietneho aktu....pán Chrenko sa opieral o tvrdenie "nezmyselných" interných predpisov spol. TEZAS. Interné predpisy sa priamo týkajú len zamestnancov TEZASU a nie pohreb. služby, ktorá má ľud. pozostatky dopraviť do Domu smútku.

- rakva, ktorú predala pozostalej rodine Pohrebná služba SUSAN mala klasické rozmery, aké má 99% rakiev určených na pochovávanie. Chrenko tvrdil, že rakva bola nadrozmerná! Je absurdné tvrdiť o nadrozmernej rakve aj napriek tomu, že ju sám p. Chrenko nevidel osobne.

- Objednávka na výkop hrobu bola podaná pozostalou rodinou v piatok t.j. 20.12.2009, čiže 3 dni pred dňom pohrebu. Hrobári spol. TEZAS začali kopať jamu v deň pohrebu pri teplote -10 - 15C. Tu sa musí človeku zastaviť rozum. Pokiaľ niekto má objednávku 3 dni vopred a aj napriek nepriazni počasia začali kopať jamu, tak sa niet čo diviť, že vykopali hrobári malú a úzku jamu a že p. Chrenko nazval klasickú rakvu za nadrozmer. Každá rakva bude nadrozmerná, pokiaľ jama (hrob) bude malá.

- namiesto toho, aby konateľ spoločnosti TEZAS p. Chrenko stiahol chvost a ospravedlnil sa rodine, namiesto toho označil pozostalú pani Kruppovú za hysteričku, čo odznelo aj v mediách. Navyše po odvysielaní príspevku označil p. Čertíka z TV JOJ za klamára a manipulátora s audio-video záznamom.

Spravte si teraz vlastný obraz o dôstojných rozlúčkach na Prievidzskom TEZASE a ich prístupe, či sa Vám skutočne nehnusí vrážať nekresťanské peniaze sa takýto spôsob pietnej rozlúčky s Vašim blízkym!!!
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Už ste čítali?