FUTBAL: Vysoká prehra Kanianky v Chocholnej-Velčice

Víkendové výsledky 20. kola IV. LIGY SZ.

GÓLY: 36. a 40. Ján Tuhársky, 75. Tuplík, 86. L. Cingel.

ROZHODOVAL: Černek, 180 divákov.

CHOCHOLNÁ-VEL.: Jozef Tuharský – N. Cingel, Gvizd, J. Cingel, Lukša, Vavro (84. Smolík), Sabadka, Lobík, Tulpík (78. L. Cingel), Bariš, Ján Tuhársky (74. Brlej). Tréner: J. Kozárec.

KANIANKA: Jantoška – Švolík, Pipíška, Kôstka, Mokrý (73. Baláž), Svitek, Babašta, Bátora, Petráš, Belanec (46. Minich), Khadir. Tréner: I. Slezák.

Ten, kto si myslel, že stretnutie mužstiev zo spodných priečok tabuľky prinesie málo atraktívny futbal, sa mýlil. V Chocholnej sa od úvodu hral ofenzívny futbal. Hneď na začiatku preveril pozornosť domáceho brankára Khadir. O okamih neskôr nasledovala tyč po Barišovej strele. Akcie sa prelievali zo strany na stranu. V 30. min. peknou strelou vyskúšal Jantošku P. Gvizd. Na opačnej strane zase ochranca domácej svätyne čítal hru, keď nepustil do zakončenia Batoru. V 36. min po Lobíkovom centri otváral hlavou skóre J. Tuharský. V 40. min. sa ten istý hráč uvoľnil v šestnástke a strelou k žrdi pridal druhý gól. Za stavu 2:0 tak mužstvá odchádzali na polčasovú prestávku. No do toho druhého akoby sa vrátilo iba jedno. Na bránku Kanianky sa valil jeden útok za druhým a hostia nevedeli kam skôr skočiť. Najprv J. Tuharský tesne minul bránu. Potom M. Lukša v čistej gólovej príležitosti napálil loptu do Jantošku. V 75. min. Tulpík krásnou strelou zvyšoval na 3:0. O malý moment neskôr opäť Tulpík pekne strieľal, no hosťujúci brankár tentoraz jeho pokus skrotil. Aktivita domáceho mužstva neutíchala. Najprv Bariš strieľal mimo a center M. Lukšu nenašiel svojho adresáta. V 83. min. strieľal nad L. Cingel, no to, čo sa tomuto matadorovi nepodarilo na prvýkrát, podarilo sa na ten druhý. O dve minúty neskôr, keď sa najprv ofsajdovej pasci vyhol Lobík a po svojom úniku a následnej strele Jantoška iba vyrazil loptu priamo na jeho kopačku a bolo 4:0. Chocholná tak dokázala potvrdiť plný bodový zisk zo Stankoviec.

TOMÁŠ FABIAN

Ostatné zápasy: Bánovce nad Babravou – Boleráz odložené, Partizánske – Beluša odložené, Nová Dubnica – Častkovce 0:0, Jaslovské Bohunice – Modranka 3:1, Domaniža – Šimonovany-Partizánske 0:1, Trenčianske Teplice – Trenčianske Stankovce 2:1

N. Rudno – Bošany hrá sa 7.5

Ostatné zápasy: Vrbové – Nemšová 4:1 (2:1), Nová Dubnica – Ilava 3:0 kontumačne. Dolná Súča – Plevník, Borčice – Holíč, Tr. Stankovce – Beluša odložené.

1. Vrbové 20 17 2 1 96:20 53

2. N. Dubnica 19 15 4 0 68:15 49

3. Plevník 19 13 3 3 67:21 42

4. Borčice 19 13 2 4 61:29 41

5. Nemšová 20 11 4 5 59:27 37

6. V. Kostoľany 20 11 3 6 50:26 36

7. D. Súča 19 10 2 7 56:35 32

8. Beluša 19 8 2 9 39:34 26