Sobota, 18. september, 2021 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Dve Prievidžanky zabojujú o korunku kráľovnej krásy

Kristína Jančeková miluje tanec a fotografovanie, Denisa Vyšňovská šport a čokoládu.

Kristína (vľavo) a Denisa budú reprezentovať Prievidzu na Miss Universe SR.Kristína (vľavo) a Denisa budú reprezentovať Prievidzu na Miss Universe SR. (Zdroj: ARCHÍV KJ)

PRIEVIDZA. V tohtoročnom finále súťaže krásy Miss Universe SR 2015 sú až dve Prievidžanky. Slovenským divákom sa na televíznych obrazovkách predstavia už 6. marca. Porota vyberie víťazku, ktorá pocestuje za Slovensko na celosvetovú súťaž Miss Universe. Svoju favoritku si v rámci súťaže Miss Tip môžu vyberať aj diváci.

V tejto súťaži krásy mala horná Nitra dvojité zastúpenie aj v roku 2012. reprezentovali nás Natália Horná z Novák a Ľubica Štepánová z Prievidze. Práve pre ňu sa finálový večer skončil šťastne, pretože zvíťazila a cestovala na svetové finále.

Obom našim tohtoročným kráskam, 19-ročnej Kristíne Jančekovej a 20-ročnej Denise Vyšňovskej, sme položili niekoľko rovnakých otázok.

Kristína: Očakávam mnoho skúseností

kristina_r7803.jpg

Kristína túži spoznať svet modelingu. Foto: ARCHÍV KJ

Čo alebo kto vás motivoval, aby ste sa prihlásili do súťaže Miss Universe SR?

- Motiváciou som si bola v podstate sama a túžba spoznať svet modelingu zo strany modelky, ktorú ľudia obdivujú a nie len zo strany pozorovateľa, ktorý obdivuje krásne dievčatá v časopisoch. Tiež to bola aj možnosť získať skúsenosť, ktorá sa nenaskytne každému. Možnosť spoznávať veľa skvelých ľudí alebo fotiť pre známych fotografov, či skúsiť veci, na ktoré by som sa inak neodvážila.

Vizitka

Meno: Kristína Jančeková

Bydlisko: Prievidza

Číslo v súťaži: 1

Vek:19 rokov

Miery:81-62-87

Hmotnosť: 48 kg

Výška: 167 cm

Čo očakávate od účasti v tejto súťaži?

- Očakávam mnoho skúseností, ktoré sa mi snáď zídu v budúcnosti a ktoré mi pomôžu v živote. Jednou z dôležitých skúseností je určite disciplína, ktorú každá jedna z nás musí dodržiavať. Do tejto súťaže sme sa prihlásili s tým, že chceme vyhrať. A to je určite to najväčšie očakávanie, ktorá z nás bude tohtoročnou víťazkou a ktorá bude zároveň reprezentovať krajinu na svetovej súťaži krásy. Bola by som veľmi šťastná, keby sa to podarilo práve mne.

Na akej škole študujete a čomu by ste sa chceli v budúcnosti venovať?

- Momentálne študujem na Trenčianskej univerzite A. Dubčeka v Trenčíne, odbor regionálna ekonomika a rozvoj. Do budúcna, myslím, že ako každý, mám veľa plánov, ktoré by som chcela určite naplniť. Mojím najbližším plánom je doštudovať úspešne školu, nájsť si skvelú prácu a začať si plniť sny o cestovaní a spoznávaní nových krajín, kultúr a ľudí. Ak všetko pôjde tak ako má, možno si aj časom založiť šťastnú rodinku.

Máte skúsenosti s modelingom a chceli by ste sa mu v budúcnosti venovať?

- Nemám skúseností s modelingom. V takomto svete je veľmi dôležitá výška dievčat, pretože mnohí návrhári šijú modely pre vyššie dievčatá, ktoré ich potom predvádzajú na móle. Keďže nemám ideálnu výšku modelky, nikdy sa mi nepodarilo objaviť čaro modelingu, hoci viem, že to nie je ľahká práca. Práve preto dúfam, že účasťou v súťaži ukážem ľuďom, že aj nižšie dievča vie očariť a vie sa správnym spôsobom predať na móle.

finalistka2_r2725.jpg

Kristína Jančeková súťaží s číslom 1. Foto: ARCHÍV KJ

Ktorým záľubám sa venujete?

- K mojím záľubám patrí najmä tanec. Venujem sa mu od malička. Je to môj spôsob relaxácie a vyčistenia mysle. Zaujímam sa tiež o fotografovanie. Som veľmi amatérsky fotograf, ale chcela by som absolvovať školenie, aby som sa mu mohla venovať na vyššej úrovni. Taktiež ma zaujíma interiérový dizajn, v ktorom by som si tiež veľmi rada rozšírila obzory a naučila sa veľa nových vecí. Svoju záľubu k interiérovému dizajnu som začala pozorovať pri hraní hry The Sims, kde som sa zaujímala skôr o stavbu a návrh domu, ako samotné vytváranie života postavičiek. Od hry som prešla k návrhárskym programom, s ktorými sa učím pracovať.

Aké sú vaše pocity pred finále? Máte trému, alebo sa naň skôr tešíte?

- Moje pocity pred finále sú veľmi zmiešané. Na jednej strane sa veľmi teším na všetky emócie, radosť a obrovskú podporu ľudí, ktorí budú sedieť v hľadisku, ale zároveň mám aj trému, aby všetko vyšlo podľa plánov, teda choreografia alebo samotné predvádzanie na pódiu. Pociťujem však aj smútok, pretože sa ani nenazdáme a už bude po finále. Bude to zvláštne, keď to všetko okolo nás skončí, všetky tie prípravy, fotenia a skúšky. Človek určitým spôsobom unikne z každodenného stereotypu. Ale určite som rada za túto súťaž, pretože mi do života priniesla jedenásť skvelých dievčat, s ktorými všetko absolvujem a ktoré mám rada. Dala mi možnosť spoznať skvelých ľudí, ako sú bývalé víťazky, talentované kozmetičky a kaderníčky a najmä možnosť stáť po boku krásnej ženy, Silvie Lakatošovej–Chovancovej, ktorá súťaž organizuje.

Je príprava na finále náročná?

- Myslím, že tak ako prípravy na akúkoľvek súťaž, tak aj na miss sú svojím spôsobom náročné. Dávame zabrať hlavne nohám, na ktorých máme topánky s vysokými podpätkami. Učíme sa v nich kráčať, aby to dobre vyzeralo na pódiu. Náročné sú aj nácviky na spoločnú choreografiu, pretože nie každá z nás si dokáže rýchlo pamätať kroky. Pre jednu sú náročné, pre druhú ľahšie. Nie je to také jednoduché, ako si všetci predstavujú. Ľudia vidia len to vonkajšie pozlátko, krásu, za ktorou sa skrýva skutočná drina, bolesť a niekedy aj slzy. Všetko sa ale stratí, všetka bolesť nôh zmizne, keď vystúpime na pódium. Vtedy si to bude každá z nás určite veľmi užívať.

Denisa: Plním si sen, ktorý mám odmalička

denisa_r3568.jpg

Denisa súťaží s číslom 4. Foto: ARCHÍV DV

Čo alebo kto vás motivoval, aby ste sa prihlásili do súťaže Miss Universe SR 2015?

- Do súťaže Miss som sa chcela prihlásiť už od malička, len som čakala, keď vyrastiem. Bol to taký môj sen.

Vizitka

Meno: Denisa Vyšňovská

Bydlisko: Prievidza

Číslo v súťaži: 4

Vek: 20 rokov
Miery: 85-62-89
Hmiotnosť: 50 kg
Výška: 176 cm

Čo očakávate od účasti v tejto súťaži?

- Chcela by som sa trochu zviditeľniť, určite by mi to pomohlo v tom, čo chcem v budúcnosti robiť, tak dúfam, že sa mi to podarí.

Na akej škole študujete a čomu by ste sa chceli v budúcnosti venovať?

- Študujem na Obchodnej akadémii v Prievidzi nadstavbové štúdium, odbor hospodárska informatika. Inak som vyštudovala odbor farmakológia biotechnológia na SOŠ v Novákoch a keďže som sa ešte nerozhodla pre vysokú školu, venujem sa nadstavbovému štúdiu. V budúcnosti by som si chcela otvoriť obchod s oblečením. Zo začiatku to určite nebudú kúsky navrhnuté mnou, ale aj k tomu by som sa raz chcela dostať. A ak by to nevyšlo, tak mám v zálohe plán na otvorenie si malej čokoládovne. Milujem čokoládu, ale myslím, že by som skrachovala, asi by som ju všetku pojedla.

Máte skúsenosti s modelingom a chceli by ste sa mu v budúcnosti venovať?

- Mám nejaké skúsenosti s modelingom, absolvovala som fotení, bola aj nejaká tá prehliadka.Nevenujem sa tomu naplno, ale začala som niekedy v šestnástich rokoch, keď som sa prihlásila na súťaž Tvár Laugarícia, kde som sa síce dostala do finálovej trojky, ale nakoniec si vybrali niekoho iného. Vtedy si ma tam našla jedna agentúra, ktorá mi ponúkla prácu modelky, ale musela by som vycestovať do zahraničia. No mala som šestnásť rokov, študovala som, tak som ponuku odmietla. Neskôr som sa ozvala jednej agentúre v Žiline, tam už som absolvovala pár fotení, prehliadky, ale taktiež chceli, aby som odcestovala do zahraničia na dva mesiace. Stále som sa ale bála, ako to bude so školou. Povedala som si, že škola je určite prednejšia. Tak som sa modelingu venovala iba na Slovensku. A či by som sa mu chcela venovať aj ďalej? Určite áno, baví ma fotenie a prehliadky.

Ktorým záľubám sa venujete?

- Určite sú to športy, hlavne bicyklovanie, korčuľovanie, bedminton, stolný tenis, tenis, volejbal, ale vlastne skoro každý šport. Rada tiež počúvam hudbu, rock, ale bavia ma aj terajšie hity. Obľubujem filmy, napríklad komédie, horory, pri ktorých mám väčšinu času zavreté alebo prikryté oči. Pozriem si niekedy aj romantiku a taktiež dokumenty, pretože ma baví odhaľovať tajomstvá.

modelka_r1654.jpg

Denisa Vyšňovká si už vyskúšala aj predvádzacie mólo. Foto: ARCHÍV DV

Aké sú vaše pocity pred finále? Máte trému, alebo sa naň skôr tešíte?

- Už sa to pomaly blíži, teda skôr rýchlo ako pomaly. Určite sa na to teším, ale mám aj stres. Nikdy som nestála pred takým veľkým publikom, vlastne budem stáť pred celým Slovenskom. Dúfam, že nevyrobím nejaký trapas, ale ako sa hovorí, aj zlá reklama je reklama. Myslím, že stres bude najviac jednu minútu pred priamym prenosom, ale akonáhle vystúpim na pódium, určite všetko zo mňa opadne. Podľa mňa to tak rýchlo ubehne, že si ani nevšimnem a bude koniec programu.

Je príprava na finále náročná?

Príprava je náročná, je to predsa vysielané na živo a všetko musíme poriadne nacvičiť. Chôdza, predstavovanie, program, to všetko je dosť náročné, ale určite to všetky zvládneme. Máte sa na čo tešiť.

Najčítanejšie na My Horná Nitra

Inzercia - Tlačové správy

 1. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí
 2. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 3. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 4. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu
 5. Slovenský orloj – svetová atrakcia
 6. Predplaťte si SME.sk s garanciou vrátenia peňazí
 7. Kanceláriám ešte neodzvonilo
 8. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér
 9. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých?
 10. Tam, kde sa ľahko verí na zázraky
 1. Prvé bezbariérové fitko vo Zvolene otvára ZŤP cestu k športu
 2. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 3. Vystúpte z radu, postavte si moderný dom podľa seba
 4. Slováci ochutnali vegánske bagety. Chutili im?
 5. Poznáme slovenské cesty s najkrajším výhľadom!
 6. Schodolez pre imobilných - Viete ako sa testuje?
 7. Mototechna tento rok predala už vyše 8 tisíc zánovných áut
 8. 100% ovocné šťavy pod lupou – Prečo sa ich oplatí konzumovať?
 9. Takto dokážu aj vaše peniaze zlepšiť život na našej planéte
 10. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
 1. Mikroplasty sú v produktoch každodennej potreby. V ktorých? 7 199
 2. Slovenský orloj – svetová atrakcia 6 241
 3. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet 4 598
 4. Radosť zachytiť tieto krásne krivky 4 280
 5. Maldivy, Maurícius či Mexiko sú na dosah jediným letom 3 760
 6. Zodpovedné investovanie praje budúcnosti a je fér 2 659
 7. 5 tipov, ako si užiť jeseň v Bratislave a okolí 2 591
 8. Zateplenie šikmej strechy PUR penou či minerálnou vlnou? 2 134
 9. Uznávané štúdio oživilo zanedbané štvrte. Prišlo do Bratislavy 1 817
 10. Volkswagen na IAA v Mníchove predstavil koncept elektromobilu 1 760
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Ilustračné foto.

Mestský bytový podnik (MsBP) Handlová kontroluje výťahy v bytových domoch vo svojej správe každý týždeň. Prehliadky a skúšky zabezpečujú odborníci v dlhšom časovom odstupe.


TASR 10 h
Ilustračné foto.

Počas jesene by v Prievidzi mali pokračovať s opravami vybraných miestnych komunikácií a chodníkov.


SITA 17. sep

Vinohradnícka ulica v Prievidzi otvorením zdravotníckej školy ožila. V danej lokalite však chýba parkovisko. Autá odstavené na ceste neraz dostali papuče.


17. sep
Z 23 ľudí s covidom na Jednotkách intenzívnej starostlivosti je len jeden zaočkovaný.

Z hospitalizovaných pacientov má potvrdené ochorenie 275 ľudí.


SITA 17. sep

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Z hospitalizovaných pacientov má potvrdené ochorenie 275 ľudí.


SITA 17. sep

Ako informoval portál Noviny.sk, osobné auto vletelo pod kamión, ktorý stál v odstavnom pruhu.


SITA 3 h

Napriek daždivému počasiu je Považskobystrický jarmok úspešný. Po ročnej pauze si ho prišli užiť stovky návštevníkov.


23 h

Dievča je vo vážnom stave.


3 h

Už ste čítali?

Skryť Zatvoriť reklamu