Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Dve Prievidžanky zabojujú o korunku kráľovnej krásy

Kristína Jančeková miluje tanec a fotografovanie, Denisa Vyšňovská šport a čokoládu.

Kristína (vľavo) a Denisa budú reprezentovať Prievidzu na Miss Universe SR.Kristína (vľavo) a Denisa budú reprezentovať Prievidzu na Miss Universe SR. (Zdroj: ARCHÍV KJ)

PRIEVIDZA. V tohtoročnom finále súťaže krásy Miss Universe SR 2015 sú až dve Prievidžanky. Slovenským divákom sa na televíznych obrazovkách predstavia už 6. marca. Porota vyberie víťazku, ktorá pocestuje za Slovensko na celosvetovú súťaž Miss Universe. Svoju favoritku si v rámci súťaže Miss Tip môžu vyberať aj diváci.

V tejto súťaži krásy mala horná Nitra dvojité zastúpenie aj v roku 2012. reprezentovali nás Natália Horná z Novák a Ľubica Štepánová z Prievidze. Práve pre ňu sa finálový večer skončil šťastne, pretože zvíťazila a cestovala na svetové finále.

Obom našim tohtoročným kráskam, 19-ročnej Kristíne Jančekovej a 20-ročnej Denise Vyšňovskej, sme položili niekoľko rovnakých otázok.

Kristína: Očakávam mnoho skúseností

kristina_r7803.jpg

Kristína túži spoznať svet modelingu. Foto: ARCHÍV KJ

Čo alebo kto vás motivoval, aby ste sa prihlásili do súťaže Miss Universe SR?

- Motiváciou som si bola v podstate sama a túžba spoznať svet modelingu zo strany modelky, ktorú ľudia obdivujú a nie len zo strany pozorovateľa, ktorý obdivuje krásne dievčatá v časopisoch. Tiež to bola aj možnosť získať skúsenosť, ktorá sa nenaskytne každému. Možnosť spoznávať veľa skvelých ľudí alebo fotiť pre známych fotografov, či skúsiť veci, na ktoré by som sa inak neodvážila.

Vizitka

Meno: Kristína Jančeková

Bydlisko: Prievidza

Číslo v súťaži: 1

Vek:19 rokov

Miery:81-62-87

Hmotnosť: 48 kg

Výška: 167 cm

Čo očakávate od účasti v tejto súťaži?

- Očakávam mnoho skúseností, ktoré sa mi snáď zídu v budúcnosti a ktoré mi pomôžu v živote. Jednou z dôležitých skúseností je určite disciplína, ktorú každá jedna z nás musí dodržiavať. Do tejto súťaže sme sa prihlásili s tým, že chceme vyhrať. A to je určite to najväčšie očakávanie, ktorá z nás bude tohtoročnou víťazkou a ktorá bude zároveň reprezentovať krajinu na svetovej súťaži krásy. Bola by som veľmi šťastná, keby sa to podarilo práve mne.

Na akej škole študujete a čomu by ste sa chceli v budúcnosti venovať?

- Momentálne študujem na Trenčianskej univerzite A. Dubčeka v Trenčíne, odbor regionálna ekonomika a rozvoj. Do budúcna, myslím, že ako každý, mám veľa plánov, ktoré by som chcela určite naplniť. Mojím najbližším plánom je doštudovať úspešne školu, nájsť si skvelú prácu a začať si plniť sny o cestovaní a spoznávaní nových krajín, kultúr a ľudí. Ak všetko pôjde tak ako má, možno si aj časom založiť šťastnú rodinku.

Máte skúsenosti s modelingom a chceli by ste sa mu v budúcnosti venovať?

- Nemám skúseností s modelingom. V takomto svete je veľmi dôležitá výška dievčat, pretože mnohí návrhári šijú modely pre vyššie dievčatá, ktoré ich potom predvádzajú na móle. Keďže nemám ideálnu výšku modelky, nikdy sa mi nepodarilo objaviť čaro modelingu, hoci viem, že to nie je ľahká práca. Práve preto dúfam, že účasťou v súťaži ukážem ľuďom, že aj nižšie dievča vie očariť a vie sa správnym spôsobom predať na móle.

finalistka2_r2725.jpg

Kristína Jančeková súťaží s číslom 1. Foto: ARCHÍV KJ

Ktorým záľubám sa venujete?

- K mojím záľubám patrí najmä tanec. Venujem sa mu od malička. Je to môj spôsob relaxácie a vyčistenia mysle. Zaujímam sa tiež o fotografovanie. Som veľmi amatérsky fotograf, ale chcela by som absolvovať školenie, aby som sa mu mohla venovať na vyššej úrovni. Taktiež ma zaujíma interiérový dizajn, v ktorom by som si tiež veľmi rada rozšírila obzory a naučila sa veľa nových vecí. Svoju záľubu k interiérovému dizajnu som začala pozorovať pri hraní hry The Sims, kde som sa zaujímala skôr o stavbu a návrh domu, ako samotné vytváranie života postavičiek. Od hry som prešla k návrhárskym programom, s ktorými sa učím pracovať.

Aké sú vaše pocity pred finále? Máte trému, alebo sa naň skôr tešíte?

- Moje pocity pred finále sú veľmi zmiešané. Na jednej strane sa veľmi teším na všetky emócie, radosť a obrovskú podporu ľudí, ktorí budú sedieť v hľadisku, ale zároveň mám aj trému, aby všetko vyšlo podľa plánov, teda choreografia alebo samotné predvádzanie na pódiu. Pociťujem však aj smútok, pretože sa ani nenazdáme a už bude po finále. Bude to zvláštne, keď to všetko okolo nás skončí, všetky tie prípravy, fotenia a skúšky. Človek určitým spôsobom unikne z každodenného stereotypu. Ale určite som rada za túto súťaž, pretože mi do života priniesla jedenásť skvelých dievčat, s ktorými všetko absolvujem a ktoré mám rada. Dala mi možnosť spoznať skvelých ľudí, ako sú bývalé víťazky, talentované kozmetičky a kaderníčky a najmä možnosť stáť po boku krásnej ženy, Silvie Lakatošovej–Chovancovej, ktorá súťaž organizuje.

Je príprava na finále náročná?

- Myslím, že tak ako prípravy na akúkoľvek súťaž, tak aj na miss sú svojím spôsobom náročné. Dávame zabrať hlavne nohám, na ktorých máme topánky s vysokými podpätkami. Učíme sa v nich kráčať, aby to dobre vyzeralo na pódiu. Náročné sú aj nácviky na spoločnú choreografiu, pretože nie každá z nás si dokáže rýchlo pamätať kroky. Pre jednu sú náročné, pre druhú ľahšie. Nie je to také jednoduché, ako si všetci predstavujú. Ľudia vidia len to vonkajšie pozlátko, krásu, za ktorou sa skrýva skutočná drina, bolesť a niekedy aj slzy. Všetko sa ale stratí, všetka bolesť nôh zmizne, keď vystúpime na pódium. Vtedy si to bude každá z nás určite veľmi užívať.

Denisa: Plním si sen, ktorý mám odmalička

denisa_r3568.jpg

Denisa súťaží s číslom 4. Foto: ARCHÍV DV

Čo alebo kto vás motivoval, aby ste sa prihlásili do súťaže Miss Universe SR 2015?

- Do súťaže Miss som sa chcela prihlásiť už od malička, len som čakala, keď vyrastiem. Bol to taký môj sen.

Vizitka

Meno: Denisa Vyšňovská

Bydlisko: Prievidza

Číslo v súťaži: 4

Vek: 20 rokov
Miery: 85-62-89
Hmiotnosť: 50 kg
Výška: 176 cm

Čo očakávate od účasti v tejto súťaži?

- Chcela by som sa trochu zviditeľniť, určite by mi to pomohlo v tom, čo chcem v budúcnosti robiť, tak dúfam, že sa mi to podarí.

Na akej škole študujete a čomu by ste sa chceli v budúcnosti venovať?

- Študujem na Obchodnej akadémii v Prievidzi nadstavbové štúdium, odbor hospodárska informatika. Inak som vyštudovala odbor farmakológia biotechnológia na SOŠ v Novákoch a keďže som sa ešte nerozhodla pre vysokú školu, venujem sa nadstavbovému štúdiu. V budúcnosti by som si chcela otvoriť obchod s oblečením. Zo začiatku to určite nebudú kúsky navrhnuté mnou, ale aj k tomu by som sa raz chcela dostať. A ak by to nevyšlo, tak mám v zálohe plán na otvorenie si malej čokoládovne. Milujem čokoládu, ale myslím, že by som skrachovala, asi by som ju všetku pojedla.

Máte skúsenosti s modelingom a chceli by ste sa mu v budúcnosti venovať?

- Mám nejaké skúsenosti s modelingom, absolvovala som fotení, bola aj nejaká tá prehliadka.Nevenujem sa tomu naplno, ale začala som niekedy v šestnástich rokoch, keď som sa prihlásila na súťaž Tvár Laugarícia, kde som sa síce dostala do finálovej trojky, ale nakoniec si vybrali niekoho iného. Vtedy si ma tam našla jedna agentúra, ktorá mi ponúkla prácu modelky, ale musela by som vycestovať do zahraničia. No mala som šestnásť rokov, študovala som, tak som ponuku odmietla. Neskôr som sa ozvala jednej agentúre v Žiline, tam už som absolvovala pár fotení, prehliadky, ale taktiež chceli, aby som odcestovala do zahraničia na dva mesiace. Stále som sa ale bála, ako to bude so školou. Povedala som si, že škola je určite prednejšia. Tak som sa modelingu venovala iba na Slovensku. A či by som sa mu chcela venovať aj ďalej? Určite áno, baví ma fotenie a prehliadky.

Ktorým záľubám sa venujete?

- Určite sú to športy, hlavne bicyklovanie, korčuľovanie, bedminton, stolný tenis, tenis, volejbal, ale vlastne skoro každý šport. Rada tiež počúvam hudbu, rock, ale bavia ma aj terajšie hity. Obľubujem filmy, napríklad komédie, horory, pri ktorých mám väčšinu času zavreté alebo prikryté oči. Pozriem si niekedy aj romantiku a taktiež dokumenty, pretože ma baví odhaľovať tajomstvá.

modelka_r1654.jpg

Denisa Vyšňovká si už vyskúšala aj predvádzacie mólo. Foto: ARCHÍV DV

Aké sú vaše pocity pred finále? Máte trému, alebo sa naň skôr tešíte?

- Už sa to pomaly blíži, teda skôr rýchlo ako pomaly. Určite sa na to teším, ale mám aj stres. Nikdy som nestála pred takým veľkým publikom, vlastne budem stáť pred celým Slovenskom. Dúfam, že nevyrobím nejaký trapas, ale ako sa hovorí, aj zlá reklama je reklama. Myslím, že stres bude najviac jednu minútu pred priamym prenosom, ale akonáhle vystúpim na pódium, určite všetko zo mňa opadne. Podľa mňa to tak rýchlo ubehne, že si ani nevšimnem a bude koniec programu.

Je príprava na finále náročná?

Príprava je náročná, je to predsa vysielané na živo a všetko musíme poriadne nacvičiť. Chôdza, predstavovanie, program, to všetko je dosť náročné, ale určite to všetky zvládneme. Máte sa na čo tešiť.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 2. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 3. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 7. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 8. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 9. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 1. Stravné pre živnostníkov teraz najvýhodnejšie
 2. Investície s fixným ročným výnosom od 6 do 8,25 %
 3. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji
 4. Hygge ako životný štýl
 5. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 6. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 7. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 8. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 9. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 10. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 35 732
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 34 600
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 11 907
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 9 382
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 8 892
 6. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 166
 7. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 752
 8. Ohlúpli sme počas Covid roka? 6 411
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 326
 10. Zanzibar: Čo treba vidieť v africkom raji 5 141
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Prievidza a Bojnice - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Horná Nitra

Vo štvrtok zachytili PCR testy 1 785 nakazených koronavírusom, laboratóriá otestovali 11 018 vzoriek. Počet úmrtí pacientov na COVID-19 stúpol o 93. Vyliečilo sa ďalších 2 813 osôb.

9 h
Mobilné odberové miesto.

Trenčianska župa spolu so svojimi organizáciami pomôže samosprávam so zabezpečením plošného testovania obyvateľstva na ochorenie COVID-19 tak, ako jej to ukladá Uznesenie vlády SR č. 30 zo 17. januára 2021.

21. jan
ilustračné foto

Mesto Prievidza vytvorí počas víkendu 23. a 24. januára na skríningové testovanie obyvateľstva na ochorenie COVID-19 spolu 25 odberných miest. V článku nájdete aj ich zoznam.

21. jan
Ilustračné foto

Najvyššiu mieru nezamestnanosti v Trenčianskom kraji evidovali v decembri v okrese Prievidza.

21. jan

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

V druhom kole malo pozitívne testy 1,02 percenta testovaných. Na Borovej ulici však číslo vyskočilo na 6,45 percenta.

9 h

Hudečková je hlavnou odborníčkou na epidemiológiu ministerstva zdravotníctva.

21. jan

Záchranári odkazujú, nie každý s Covidom patrí do nemocnice.

15 h

Správa Národného parku Nízke Tatry sa obrátila na návštevníkov prírody s výzvou.

20. jan

Už ste čítali?