PRIEVIDZA. Poslanec Mestského zastupiteľstva v Prievidzi Jaroslav Cigaňák (Sieť) dlhodobo upozorňuje, že súčasný zákon o voľbách do Národnej rady je nevýhodný pre regióny. Opätovne túto tému otvoril na januárovom rokovaní zastupiteľstva.
Navrhuje zmenu zákona o voľbách do Národnej rady SR, a to rozdelením krajiny na viacero volebných obvodov podľa krajov. Podľa Cigaňáka by každý obvod mal v parlamente zastúpenie podľa svojho počtu obyvateľov. Dosiahlo by sa tým podľa neho väčšie zastúpenie Trenčianskeho kraja a Prievidze v parlamente prostredníctvom poslancov.
Odporúča, aby tento jeho návrh bol prerokovaný v parlamente. Chce to dosiahnuť najmä oslovením poslancov Národnej rady a medializáciou tohto návrhu.