Piatok, 18. september, 2020 | Meniny má EugéniaKrížovkyKrížovky

Stopku v pohári vystavilo Prievidžanom Komárno

V semifinálovom stretnutí Slovenského pohára podľahli volejbalisti Prievidze Spartaku VKP Komárno 2:3.

(Zdroj: LUKÁŠ JASEŇÁK)

PRIEVIDZA. Okrem vypadnutia zo súťaže trápi vedenie VK Prievidza aj nepríjemné zranenie smečiara Martina Vlka.

SLOVENSKÝ POHÁR

Semifinále:

Spartak VKP Komárno - VK Prievidza 3:2 (15, -15, -23, 17, 17)

Do finále postúpilo Komárno

115 minút, rozhodovali: Mokrý a Höger

V prvom mužskom semifinále sa stretli Spartak VKP Komárno a VK Prievidza. Lepšie vstúpil do zápasu tím z južného Slovenska, ktorý v úvodnom sete dominoval a vyhral 25:15. Prievidžania potom pritlačili na servise a druhý set bol jasne v ich réžii. Zverenci trénera Romana Kaššu vyhrali druhé dejstvo 25:15 a vyrovnali na 1:1. Jediné, čo môže Prievidžanom mrzieť v tomto sete je zranenie skúseného smečiara Martina Vlka, ktorý za stavu 21:13 po smeči zle doskočil a zradilo ho koleno. V zostave ho nahradil Hukel.

V treťom sete opäť úradoval na servise venezuelský univerzál Piňerua a Prievidza viedli 8:2. Komárno potom znížilo na rozdiel 12:13, ale v druhej polovici setu dominovala Prievidza do koncovky išla s náskokom 24:18. Spartak VKP pri podaní Kišša znížil na 23:24 a poriadne zdramatizoval koncovku, ďalší servis však Kišš pokazil a Prievidza sa dostala do vedenia 2:1.

Komárno však zlepšilo v štvrtom sete príjem, aj obranu, donútilo tlakom na servise súper k chybám a súboj vyrovnaných súperov logicky vyústil do tajbrejku. Komárno vyhralo štvrtý set 25:17 a o víťazovi musel rozhodnúť piaty set.

V tajbrejku sa strany točili za stavu 8:5 pre Komárno, ale Prievidza hneď po zmene strán pri sevise Halandu vyrovnala na 8:8 a po bloku Hukela dokonca viedla 10:9. Dráma vrcholila a potom Kišš blokom priklonil misky váh na stranu Komárno, ktoré viedlo 12:11. Potom však Spartaku VKP nevyšiel útok a za stavu 13:12 pre Prievidzu si kouč Oravec zobral timeout. Záver bol poriadne dramatický, Komárno napokon využilo piaty mečbal a vyhralo tajbrejk 19:17.

Daniel Oravec, tréner Komárna: „V prvom sete sme veľmi dobre podávali a blokovali. Plnili sme si všetko, čo sme mali a set vyznel jasne pre nás. V druhom sete začal súper lepšie podávať, dostali sme eso, dve, chlapci si prestali veriť a dostali sme sa do psychického útlmu. Univerzál Miloš Horník sa nevedel dostať do hry a chýbal nám Demeter, ktorý je na ceste a zajtra bude k dispozícii. Druhý a tretí set bol ako ženský volejbal, kto lepšie podával, ten bodoval. Tajbrejk bol otvorený, tak ako sme vyhrali my, tak mohla vyhrať aj Prievidza. Klobúk dolu pred chlapcami ako v závere zabojovali. Je to historický úspech pre Komárno, ktoré sa po dvojročnom pôsobení v extralige dostalo do finále pohára. História si nepamätá finalistov, ale len víťazov, tak sa zajtra už bez stresu pobijeme o prvenstvo. Je jedno či to bude Prešov, alebo Chemes.“

Roman Kašša, tréner Prievidze: „Nebudem klamať, prišli sme postúpiť do finále a zabojovať o Slovenský pohár, ale bohužiaľ nám to nevyšlo. Po katastrofálnom prvom sete sme sa dostali do hry, začali sme tlačiť podaním a dostali sme sa do vedenia 2:1 na sety. Bojovali sme aj bez zraneného kapitána Martina Vlka, zápas bol vyrovnaný až do konca. V závere rozhodli maličkosti, my sme po ubránených loptách nedokázali založiť dobrý útok a bodovať. V koncovke sme mali možno aj menej šťastia, ale taký je šport.“

Andrej Patúc, smečiar Komárna: „V druhom a treťom sete sme sa začali trápiť na príjme a zápas sa začal otáčať. Na konci sme mali kus šťastia, ale veľmi si cením, že sa tím v ťažkej situácii zdvihol a dokázali sme vyhrať."

Martin Vlk, smečiar Prievidze o svojom zranení: „Po smeči som zle doskočil a nevydržalo to koleno. Bol som v nemocnici, podľa prvých prognóz má natrhnuté bočné väzy, uvidíme čo odhalia ďalšie vyšetrenia.“

VK Spišská Nová Ves - VTC Pezinok 3:0 (21, 21, 11)