Sobota, 19. september, 2020 | Meniny má KonštantínKrížovkyKrížovky

Husársky kúsok volejbalistov Prievidze. Ukončili víťaznú sériu Prešova

V 4. kole extraligy zvíťazili prievidzskí volejbalisti na palubovke Prešova jasne 3:0.

(Zdroj: IGOR MACKOVIČ)

EXTRALIGA

4. kolo:

VK MIRAD PU Prešov - VK Prievidza 0:3 (-21, -22, -29)

91 min, rozhodovali: Porvazník a Mokrý.

Prievidza: Paez 3, Prešinský 3, Hukel 11,Pinerua 21, Rodriguez 9, Vlk 6, libero: Kubš, tréner R. Kašša.

Prievidzským volejbalistom sa podaril opäť husársky kúsok, keď po výhre v Komárne, ukončili víťaznú sériu Prešova. Na pôde lídra, ktorý ešte v tejto sezóne neokúsil prehry, Prievidza vyhrala 3:0.

Už začiatok stretnutia naznačil, že Prievidza neprišla prehrať. Aj keď náskok hostí 0:3, do prvého technického time-outu otočili domáci na 8:7, v druhom bol stav 13:16 a vedenie už hostia nepustili z rúk.

Zaskočeným domácim sa ešte menej darilo v druhom sete. V ňom Prievidza vyhrávala počas celého setu, Prešov neskôr stiahol až 5-bodový náskok hostí na dva body, ale to nestačilo na zdramatizovanie záveru. Kuriozitou záveru bolo osem pokazených podaní, o ktoré sa súperi rozdelili rovným dielom.

Tretí set začali domáci, hnaní početnými fanúšikmi lepšie. Celý čas vyhrávali, ale Prievidza sa držala v jedno–dvojbodovom odstupe. Až po prekročení dvadsiatky išli hostia do vedenia 21:22.

Potom začala dráma. Obaja súperi mali viac možností ukončiť set či zápas, ale stalo sa tak až keď sa na podanie postavil venezuelský reprezentant Kervin Pinerua, ktorý dvomi esami ukončil zápas.

Zápas v Prešove pol piatym víťazným za sebou, v žiadnom z nich VK Prievidza nestratil ani set. Najbližšie čaká Prievidžanov odveta pohára v Trenčíne 21.1. a v nedeľu cestujú do Spišskej Novej Vsi na zápas piateho kola extraligovej súťaže.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „V dnešnom stretnutí boli rozhodujúcimi činnosťami kvalita prihrávky a podania, v čom mali hostia navrch. My sme od začiatku boli v týchto činnostiach neistí a hráči Prievidze naopak pôsobili veľmi sebavedomo a hrali od začiatku do konca veľmi účelne. Nepodarilo sa nám ubrániť kľúčového hráča Prievidze, ktorý hral skoro neomylne a svojim výkonom strhol aj svojich spoluhráčov. O zvrat v zápase sme sa pokúsili v 3.sete, kde sme až do stavu 16:13 viedli. Niekoľko pokazených podaní a útočných chýb nás stálo stratu vedenia a do koncovky vstupovali z lepšej pozície hostia. Odvrátili sme niekoľko setballov, ale svoje sme nevyužili. O víťazstve hostí rozhodol dvomi priamymi bodmi z podania opäť Pinerua.“

Roman Kašša, tréner Prievidze: „Gratulujem chalanom za bojovný výkon. Uhrali sme veľmi dôležité víťazstvo na pôde súpera. V prvom sete sme na začiatku mali problém s Hudákovým podaním. Postupne sme sa dostávali do hry a s bezpečným náskokom vyhrali prvý set. Druhý sa niesol v podobnom duchu , kde sme dominovali hlavne v obrannej činnosti. V treťom sete domáci nastúpili oveľa bojovnejšie a agresívnejšie, čím si vytvorili náskok, ktorý sa nám podarilo až v samom závere skorigovať a kvalitným podaní doviesť do víťazného konca."

6.Trenčín 22 7 15 29:55 18

Program 5. kola (24.1): Komárno – Prešov, S. N. Ves – PRIEVIDZA (25.1), Nitra – St. Ľubovňa

1. Blíži sa nová kríza, ktorej následky môžu byť omnoho väčšie
  2. Sedemnásť slovenských hotelov na septembrový last minute výlet
  3. Nadšenci behu darovali košickej ZOO viac ako 2000 EUR
  4. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % až do 8,25 %
  5. Premení klimatická kríza Liptov na Podunajskú nížinu?
  9. Nová služba v Prešove – celoročný bezplatný zber elektroodpadu
  10. Prečo sa kanalizácia v našich mestách upcháva, keď prší?

Pre nočný beh úplne uzatvoria niektoré ulice v meste

Večerný beh Prievidzou prinesie dopravné obmedzenia. Vodiči sa počas trvania podujatia Brose Night Run v sobotu (19. 9.