Výhry Handlovej a Prievidze, Krajnovičovci sú už na čele

Basketbalová Eurovia SBL mala na programe zápasy 25. kola.

(Zdroj: ARCHÍV - p3gue.sk)

PRIEVIDZA/HANDLOVÁ. Prievidza sa proti poslednému celku v prvej polovici mierne trápila, no nakoniec zvíťazila vysoko 80:52. Z triumfu sa tešili aj Handlovčania, ktorí pod Urpínom vyhrali tesne 89:86.

EUROVIA SBL

25. kolo:

BC Prievidza – MBK SPU Nitra 80:52 (22:21, 15:13, 16:8, 27:10)

Body: Klarič a Evans 16, Vasilič 11, Zadnik 10 – Vido 22, Ward 11, Novysedlák 10

TH: 17/20 – 6/10, Trojky: 3 – 4, Fauly: 17 – 20

Rozhodovali: Kukelčík – Margala – Turček

Po víťazstve v 107. Hornonitrianskom derby začali Prievidžania vlažne a proti poslednému celku súťaže sa v úvodnej štvrtine trápili. Aj v druhej časti sa v Prievidzi hral vyrovnaný basketbal, do šatní odchádzali tímy na prekvapenie všetkých divákov iba za trojbodového vedenia domácich - 37:34.

Cez prestávku zrejme tréner Krajnovič prehovoril hráčom do duše a Prievidžania začali na palubovke dominovať. V tretej desaťminútovke súpera spod Zobora zdolali 16:8 a v poslednej až 27:10, a tak prievidzskí basketbalisti zvíťazili podľa očakávaní rozdielom triedy – 80:52. V prvej polovici stretnutia to síce nebol zo strany Prievidze najlepší výkon, no v druhej to už bolo o niečom inom. Po víťazstve s Nitrou sa Prievidžania dostali na čelo extraligovej tabuľky.

Krunoslav Krajnovič (tréner Prievidze): „Čo som dnes chcel na zápase sa mi nepodarilo, lebo niektorí hráči si vybrali deň voľna a ja ako tréner si to nemôžem dovoliť. Na konci som sa dostal do toho, že som musel hrať s dvomi rozohrávačmi, chcel som dať väčší priestor mladému Pasovskému, nech hrá viac minút a nechať oddýchnuť oboch rozohrávačov. Niektorí hráči si ale vybrali voľný deň, je to poslednýkrát, už sa to stávať nebude. V každom zápase musíme hrať zodpovedne, nemáme byť z čoho unavení. Vo štvrtok sme mali ľahký tréning popoludní, v piatok sme mali ráno hodinový a popoludní hodinu a pol, aj to pivoti prevažne. Nemáme dôvod byť unavení, nemôžeme hľadať výhovorky u niekoho iného a v niečom inom. Určite to nebudem akceptovať a nech sa niektorí hráči zamyslia nad svojím správaním.“

Uroš Zadnik (hráč Prievizde): „Začali sme ľahšie, neboli sme koncentrovaní a za to sme mali aj problémy. Druhý polčas sme hrali agresívne v obrane aj v útoku a za to sme porazili Nitru.“

Ľubomír Urban (tréner Nitry): „Myslím si, že kto bol na zápase, tak povie objektívne, že ten výsledok nie je úmerný hre. 25 minút sme hrali veľmi dobrý basketbal. O ten krajší výsledok sme sa nejakým spôsobom nezapríčinili kvôli viacerým strateným loptám. Celkový sumár sa vyšplhal až na 33, najmä v druhom polčase. Je to škoda, ale po predchádzajúcom stretnutí sme dnes zahrali aspoň tých 25 minút dobre a je to taká mierna cena útechy.“

Roman Vido (hráč Nitry): „Zápas sme začali dobre, prvý polčas bol super, prehrávali sme o 3 body. Môžem povedať, že prvé tri štvrtiny boli viac naše ako domácich. Na konci Prievidza zagresívnela obranu, mali sme viac strát. Výsledok nehovorí za všetko, za dnešnú hu. Stalo sa nám bohužiaľ to, že keď sme dostali viac košov po sebe, družstvo sa vzdáva. Treba hrať až do konca.“

ŠKP Banská Bystrica – MBK Handlová 86:89 (23:19, 28:24, 14:27, 20:19)

Body: Körner 22, Berkis 18, Žiak a Munks 14 – Drezga 22, Djordjević 16, Savič 15

TH: 18/24 – 24/30, Trojky: 10 – 7, Fauly: 23 – 29

Rozhodovali: Lukáč T. – Turčin – Lamoš

Basketbalisti Handlovej cestovali po prehre v derby pod Urpín, kde nastúpili proti domácim Banskobystričanom. V prvej polovici zápasu si mierne vedenie vypracovali domáci, ktorí pred odchodom do kabín viedli 51:43.

Všetky štvrtiny skončili tesne pre Banskú Bystricu, no výnimkou bola tretia, ktorú vyhrali Handlovčania o 13 bodov 27:14 a zaistili si víťazstvo v stretnutí, pretože posledná časť skončila iba o bod pre domácich.

Martin Blaho (tréner Banskej Bystrice): „V 1. polčase sme predviedli celkom slušný výkon. Úplne odlišný, ako v poslednom zápase – na Karlovke. V 3. štvrtine sme však stratili koncentráciu, napriek tomu, že sme hráčov na to upozorňovali. Súper zmenil obranu a mali sme problém sa tam presadiť, lebo sme volili individuálne akcie nad tými tímovými a v poslednej štvrtine sa nám zase podarilo dostať zápas do vyrovnaného stavu, ale v závere sme nepremenili niekoľko otvorených trojkových pokusov a nepodarilo sa nám vyrovnať, ani zvíťaziť v tomto zápase. Gratulujem Handlovej k dnešnému víťazstvu, ale zápas sme si prehrali už v 3. štvrtine, lebo sme si vôbec nevedeli udržať náskok, ktorý sme si vybudovali v 1. polčase, prípadne ho ešte navýšiť.“

Richard Körner (hráč Banskej Bystrice): „Myslím si, že sme začali dobre od začiatku sme hrali tvrdo. Možno sme zaskočili aj Handlovú, asi nečakala, že tak budeme hrať 1. polčas. Hrali sme super tímový basketbal, prihrávali sme si loptu, ale v 3. štvrtine, ako vždy, sa nám niečo stane, zamrzneme alebo sa nám prestane dariť a v 4. štvrtine ide iba o to, kto je šťastnejší a komu padne viac striel. A vždy prehrávame kvôli tomu, že si nevieme ustrážiť 3. štvrtinu, aj keď máme náskok.“

Branko Maksimovič (tréner Handlovej): „Už som hovoril, že tréner Banskej Bystrice robí veľmi dobrú robotu, sledoval som viacero zápasov tohto tímu, ale hráči neplnia pokyny trénera. Banská Bystrica hrala v 1. polčase veľmi dobre, my sme nebehali, nebojovali a nehrali sme. V 2. polčase sme sa vrátili späť do zápasu a teraz to môže vyzerať tak, že my sme vyhrali, Bystrica prehrala, a že to bolo jednoduché. Nie je to však tak, pokiaľ si Bystrica udrží 100-percentný výkon počas celého zápasu, môže vyhrať akýkoľvek zápas. Bol to dobrý zápas, Bystrica bojovala o každú loptu, bolo to napínavé až do konca, divákom sa to muselo páčiť.“

Ondrej Haviar (hráč Handlovej): „Z našej strany super 2. polčas. Keď sme sa vrátili zo straty 10 bodov. Dobre sme začali hrať v obrane, dali sme voľné strany, využili sme rýchle protiútoky po získaných loptách a na konci rozhodla veľká bojovnosť.“

Zdroj hlasov: Eurovia SBL

Ostatné výsledky 25. kola: Inter Bratislava – Komárno 78:87, Levice – Karlovka Bratislava 78:79pp, Svit – S. N. Ves 75:82