Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Rozhodol záver. 107. hornonitrianske derby vyhrala Prievidza

V 24. kole basketbalovej Eurovia SBL na seba narazili tradiční rivali z Prievidze a Handlovej.

(Zdroj: IVAN MRIŠKA)

HANDLOVÁ/PRIEVIDZA. Z víťazstva sa tentokrát tešili hráči z metropoly hornej Nitry, ktorí Handlovú zdolali 61:54.

EUROVIA SBL

24. kolo:

MBK Handlová – BC Prievidza 54:61 (12:11, 15:13, 13:18, 14:19)

Fotogalériu zo zápasu nájdete TU:

Body: Drezga a Bjelica 11, Djurišić 10, Savić 8 – Batina 17, Klarić 11, Zadnik 10

TH: 13/19 – 12/18, Trojky: 5 – 7, Fauly: 21 – 23

Rozhodovali: Ženiš – Tomašovič – Margala

V 24. kole basketbalovej Eurovia SBL bolo na programe 107. hornonitrianske derby. V poslednom meraní síl sa z víťazstva tešili Prievidžania, posledné stretnutie v Handlovej však ovládli domáci. Prievidžania podávajú v tejto sezóne stabilne výborné výkony, no aj Handlová dostala pod vedením trénera Maksimoviča novú tvár, a tak sa čakalo vyrovnané stretnutie.

Prognózy sa začali napĺňať hneď v prvej štvrtine stretnutia, v ktorej obe mužstvá trápila koncovka, veď skončila iba 12:11. Aj v druhej desaťminútovke dominovali obrany, tesne pred prestávkou viedli domáci o bod 25:24. Zároveň s klaksónom však krásne zavesil Djurišič a tímy odchádzali do kabín za stavu 27:24.

Na začiatku druhej polovice sa hráči oboch táborov osmelili a diváci si začali prichádzať na svoje. Sledovali vyrovnaný basketbal, čomu zodpovedali stavy 30:30, 31:31, 33:33, 35:35 či 38:38. Za tohto skóre sa ešte na chvíľu dostali do vedenia Handlovčania – 40:39, no od tohto momentu ovládli dianie na palubovke zverenci Krunoslava Krajnoviča.

Prievidza zvládla záver derby lepšie, postupne zvyšovala svoje vedenie, ktoré sa nakoniec zastavilo na skóre 61:54.

Stretnutie basketbalových tímov z hornej Nitry sprevádzala opäť skvelá atmosféra, obe mužstvá ukázali, že budú horúcimi želiezkami v ohni v blížiacom sa play-off.

Povedali zápase:

Branko Maksimovič (tréner Handlovej): „Bol to dobrý zápas, z Prievidžanov hral výborne Marko Batina. Zápas sme stratili v prvom polčase. Niektoré situácie v obrane a útoku sme neriešili práve najmúdrejšie, ale to je život. Tento zápas je momentálne pre nás už minulosťou a pripravujeme sa na Banskú Bystricu. Samozrejme, že gratulujem trénerovi Krajnovičovi a Prievidzi za dobrý výkon v zápase.“

Jaytornah Wisseh (hráč Handlovej): „Máme za sebou náročný zápas, ktorý sme však nezvládli. Spravili sme niekoľko strát a chýb, ktorým sme sa mohli vyhnúť.“

Krunoslav Krajnovič (tréner Prievidze): „Bol to dôležitý zápas a pre nás je toto víťazstvo ako hrom. Myslím si, že aj pre divákov to bolo veľmi zaujímavé, bolo to derby ako sa patrí. Vedeli sme, že ak ubránime Handlovú pod 70 bodov, máme šancu vyhrať. Prvý polčas bol rozpačitý, ale v druhom sme to ustrážili a dotiahli do víťazného konca. Handlová vyzerá lepšie a lepšie. Vidno, že nový tréner dal do družstva novú filozofiu a Handlová určite patrí do prvej štvorky.“

Marko Batina (hráč Prievidze): „Nezáleží na tom, aké vysoké je skóre. Toto je derby. Lepšie sme zvládli druhý polčas, v ktorom sme dobre organizovali hru v útoku a dobre bránili. Myslím si, že toto víťazstvo sme si zaslúžili.“

Ostatné výsledky 24. kola: Nitra – Svit 78:69, Komárno – Levice 99:85, S. N. Ves – Inter Bratislava 50:85, Karlovka – B. Bystrica 91:67