Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Sviatok volejbalu v Prievidzi, domáci zdolali Myjavu

Volejbalisti VK Prievidza vyhrali v televíznej predohrávke 14. kola extraligy mužov nad Spartakom Myjava hladko 3:0.

(Zdroj: MARTINA SUVÁKOVÁ)

PRIEVIDZA. Zverenci trénera Romana Kaššu dosiahli desiate víťazstvo v sezóne a v tabuľke sa posunuli na druhé miesto. Majú však o zápas viac ako Komárno a Humenné. V súboji dvoch najviac bodujúcich hráčov súťaže vyhrali domáci Kervin Piňerua nad Josefom Mlčuchom v pomere 16:11.

EXTRALIGA

Predohrávka 14. kola:

VK Prievidza - TJ Spartak Myjava 3:0 (23, 15, 16)

75 min, rozhodovali: Mokrý, Daruľa, 500 divákov.
Prievidza: Paez 2, Piňerua 16, Rodriguez 10, Vlk 10, Száraz 8, J. Hukel 9, libero Kubš. Tréner: R. Kašša.
Myjava: Sládeček 2, Mlčuch 11, Malina 8, Mračko 10, R. Nemec 5, Durec 6, libero Vydarený (Konc 1, Pokopec 0). Tréner: M. Májek.

Zápas začali lepšie Myjavčania, ale len do stavu 5:6. Potom domáci výborným podaním otočili skóre a prakticky celý prvý set viedli. Prišlo aj ich zaváhanie, veď Myjava z 24:19 dokázala znížiť na 24:23, ale Martin Vlk rozhodol o prvom sete pre domácich. V druhom sete sa hralo vyrovnane do polovice setu, potom Prievidza pridala a set s prehľadom skončil na 15. S rozhodujúcim setom mávajú Prievidžania problém, ale tentoraz od začiatku do konca mali set pod kontrolou a nepustili súpera k ničomu.

Roman Kašša, tréner Prievidze: „Chalani podali bojovný kolektívny výkon, diváci nás za to odmenili a to nás hnalo dopredu, všetko sa odvíjalo od nášho výborného podania, a pokrok vidím aj na hre v poli, pochytali sme aj ťažké lopty a predovšetkým dnes sme sa vyvarovali chýb.“

Martin Májek, tréner Myjavy: „Domáci boli jednoznačne lepší, na servise nám narobili veľa problémov, čo je ich doména , s čím sme si nevedeli poradiť. Škoda koncovky prvého setu, kde sme sa dotiahli a keby sme prvý set vyhrali, možno by to vyzeralo inak. V druhom sete sa dostali do laufu a to už ťažko potom...“