FUTBAL: FC Baník deklasoval Chocholnú-Velčice vysoko 7:0

Výsledky 13. kola IV. LIGY SZ.

(Zdroj: IVAN MRIŠKA)

FC Baník Horná Nitra - Chocholná-Velčice 7:0 (4:0)

GÓLY: 6., 22. Belák, 29. Oškrobaný, 39. Viktory, 69. D. Belanec, 85. Turančík, 90. Kaman

ROZHODOVAL: Miksa, 405 divákov, ŽK: Gvizd, Adamči

FC BANÍK: Gramblička – Kaman, Švolík, Pekár, Sluka, Zelenický, Oškrobaný (63. M. Belanec), Belák, Viktory (75. Čaládik), Turančík, D. Belanec (71. Kamdem). Tréner: Peter Černák.

CHOCHOLNÁ: Poláček – Smolík (61. Lukša), Cingel, Bečár (81. Bariš), Gvizd, J. Tuharský, Adamči, Lobík, Cingel, Michalec, Sabadka. Tréner: Ján Kozárec.

Futbalisti FC Baníka Horná Nitra diktovali tempo hry od úvodu a už v 6. min. po efektnom voleji Beláka viedli 1:0. Hostia sa iba bránili a domáci si vypracovali ďalšie dve čisté šance, no D. Belanec i Viktory iba opečiatkovali žrde Poláčekovej brány. V 22. min. sa však už Baníci dočkali, keď po skvelej prihrávke Turančíka zakončil rutinérsky Belák – 2:0. Hostia sa počas celého zápasu iba bránili, ojedinelé ich protiútoky končili na výbornej domácej obrane či brankárovi Grambličkovi. Jasnú prevahu domácich pečatili ešte do prestávky Oškrovaný a Viktory, a tak rozhodnuté bolo už pred začiatkom druhého polčasu – 4:0. V tom sa obraz hry nezmenil a hralo sa prakticky iba na polovici hostí. V 69. min. zachytil loptu Viktory a ideálne našiel D. Belanca, ktorý už s dorážkou do prázdnej brány problém nemal – 5:0. Päť minút pred koncom zápasu sa šestnástke hostí zorientoval najlepšie Turančík a bolo už 6:0. Posledné slovo v jednoznačnom stretnutí mal Kaman, ktorý po vyšachovaní hosťujúcej obrany pečatil jasné víťazstvo FC Baníka Horná Nitra na 7:0. Futbalisti z Chocolnej-Velčice sa snažili, no na rozbehnutý domáci celok nemali, a tak o zaslúženej výhre FC Baníka určite niet pochýb.

IVAN MRIŠKA

Beluša – Kanianka 3:2 (2:2)

GÓLY: 12. a 62. Peter Vavrík, 25. Hoppan – 22. Oravec, 43. Baláž.

ROZHODOVAL: Martinovský, 150 divákov.

BELUŠA: Poat – P. Gažo, Kucharík (46. J. Gažo), Pavol Vavrík, Jurga, Hoppan (62. Kujaník), Novisedlák, Ondrička, Peter Vavrík (86. Peter Vavrík), M. Hrnčík, Pšenák.

KANIANKA: Jantoška – Michal Petráš, Kurbel, Teslík, Babašta, Khadir (15. Bátora), Oravec, Chupek, Baláž, Marián Petráš, Belanec.

V Beluši sa za nepríjemného slnka na hrboľatom teréne hral zápas bohatý na šance. Hneď v úvode bol Opat v strete s Khadirom úspešnejší, hráč Kanianky ale utŕžil zranenie, kvôli ktorému musel striedať. V 12. min. si na priamy kop krásne nabehol Peter Vavrík a hlavou otvoril skóre. Po prenesení hry na M. Hrnčíka sa cez Petra Vavríka dostala lopta k Pšenákovi, ktorý z otočky prestrelil. V 22. min. sa Oravec po vysunutí z jednej dostal do nájazdu a nezaváhal. Podobná situácia nastala tesne po rozohrávke, tentokrát bol ale Opat úspešný. V 25. min. našiel Pšenák prihrávkou do šestnástky Hoppana a bolo 2:1. Vo veľkom vápne sa ku strele dostal Peter Vavrík, no poslal loptu do brvna. Odrazená lopta sa v 33. min. dostala k Pšenákovi, ktorý minul bránu. Tesne pred prestávkou zaváhali belušskí stopéri, Baláž využil nákop a z brejku v 43. min vyrovnal.

Druhý polčas bol v réžii Beluše, ktorá zúfalo búšila Kanianke na bránu. Pšenák svoj nájazd zakončil len do Jantoškových nôh, M. Hrnčík umiestnil odrazenú loptu tesne vedľa, Ondričku nabiehajúceho z druhej vlny v tutovke vychytal hosťujúci gólman. V 62. min. sa Peter Vavrík pretlačil do šestnástky a s prispením žrde poslal Belušu opäť do vedenia. V ďalšej príležitosti strieľal nad a Jurgov pokus zlikvidoval Jantoška. Aktívny Pšenák po centri M. Hrnčíka z malého vápna prestrelil a Kujaník krížnou strelou minul bránu. Kanianka sa v závere nakopávanými loptami snažila vyrovnať, Beluša odolala a uhájila cenné tri body.

MARTIN PAGÁČ

Ostatné zápasy: Partizánske – Tr. Teplice 1:1 (1:0), Iskra Holíč - Sp. Bánovce 0:2 (0:1), Modranka – Šimonovany 0:3 (0:1), Jaslovské Bohunice – Boleráz 2:0 (0:0), Častkovce – Tr. Stankovce 4:4 (3:1), N. Dubnica – Domaniža 0:0

Gól: Jurík

Ostatné zápasy: Dolná Súča – Boleráz 3:0 (1:0), Ilava – Bošany 1:1 (1:1), Vrbové – Borčice 4:1 (3:0), Beluša – Nemšová 2:3 (1:3), Dubnica – Veľké Kostoľany 5:0 (1:0)

10. Desať hotelov v destináciách, ktoré sú toto leto favoritmi 2 790

Po vyhlásení poplachu na miesto zásahu v Nitrianskom Pravne vyrazili siedmi obecní hasiči s dvomi cisternami a jedným veliteľským vozidlom.