Bánovce – FC Baník Horná Nitra.Bánovce – FC Baník Horná Nitra. (Zdroj: ANDREJ BARTA)

Bánovce – FC Baník Horná Nitra 1:0 (0:0)

GÓL: 88. T. Olej

ROZHODOVAL: Mlinkovics, ŽK: Líška, Gajdošík – Kaman, Oškrobaný, 400 divákov.

SPARTAK: Feriančík – Borcha, Škultéty, Doknić, Poštrk, Šiko (72. Svatík), Líška (81. Mrocek), Botka (76. Bogdanovič), Bartoš, Olej, Gajdošík, tréner M. Šagát.

BANÍK: Gramblička – Kaman, Švolík, Pekár, Sluka, M. Belanec, Oškrobaný, Belák, Zelenický (73. Viktory), Turančík (85. Čaládik), D. Belanec (72. Drozd), tréner P. Černák.

V súboji o prvé miesto v tabuľke sa v prvom polčase hral vyrovnaný futbal. Domáce Bánovce si i v úvodnom dejstve vypracovali dve pološance, Líškov pokus zablokovala obrana na päťke a Dokničov pokus letel tesne vedľa šibenice. Hostia v prvom polčase hrozili iba zo štandardiek a po rohových kopoch, ale domáca obrana na čele s brankárom boli pozorní. V 60. min. sa domáci Botka ocitol sám pred brankárom hostí, ale z jedenástich metrov trafil iba do tyče. Na druhej strane sa v rovnakej pozícii ocitol I. Belák, no jeho pokus zneškodnil domáci brankár. V 88. min. prišla najkrajšia akcia zápasu, po centri Svatíka hlavičkou prekonal brankára hostí Olej – 1:0. Bol to zápas o jednom góle, domáci ho vsietili a preto v zápase získali všetky tri body.

(MK)

Kanianka – Holíč 1:2 (1:2)

GÓLY: 12. Richter – 33. Macánek, 39. Ružička

ROZHODOVAL: Chlebo, 200 divákov

KANIANKA: Jantoška – Kurbel, Teslík, Drozd, Babašta, Khadir, Richter, Oravec (65. Petráš), Kôstka, Chupek (74. Bátora), Baláž (79. Kuric)

HOLÍČ: Rýzek – Matuský, Studenič, Milota, Slovík (73. Vaclavik), Macánek (61. Lašák), Uher, Ružička, Hrubša, Slovík, Sasínek

Kanianka chcela doma zvíťaziť, no opäť sa jej to nepodarilo. V 6. min. mal šancu Richter a vzápätí aj hosťujúci Ružička. V 14. min. si perfektne spracoval loptu Richter a strelou otvoril skóre – 1:0. V 26. min. si opäť Richter obhodil hosťujúceho obrancu, no jeho strela bola slabá. V 30. min. pokus Ružičku vyrazil na roh Jantoška. V 32. min. na dvakrát chytil aj nemožné domáci brankár, no o dve minúty neskôr v snahe odkopnúť malú domov trafil hosťujúceho útočníka do chrbta a bolo 1:1. V 36. min. mal veľkú šancu Baláž, avšak trafil iba brankára hostí. V 38. min. spravil domáci obranca chybu a hostia sa Ružičkom ujali vedenia – 1:2. V druhom polčase tempo hry opadlo, hostia dobre kombinovali. V 71. min. vypálil dobre domáci Khadir, v 90. min. závar pred hosťujúcou bránou a Khadirovu dorážku hosťujúci obranca vykopol z čiary. Domáci sú v kŕči, prehrávajú bitky, no neprehrali ešte celú vojnu.

MARTIN PIPIŠKA

Dohrávka 7. kola:

Kanianka – Domaniža 1:1 (0:1)

GÓLY: 51. Khadir – 3. M. Kvaššay

ROZHODOVAL: Darnadi, 120 divákov

KANIANKA: Jantoška – Kurbel, Teslík, Drozd, Babašta (46. Khadir), Richter, Oravec (71. Petráš), Belanec (46. Boško), Kôstka, Chupek, Baláž

DOMANIŽA: Kubiš – Kardoš, Vaštík, Svoboda, Braciník, Pilár (85. Hájek), M. Kvaššay, Sadecký, Svitek, Kardoš (89. M. Kvaššay), Blažek (67. Pilár)

V dohrávke 7. kola sa v Kanianke predstavil bývalý účastník tretej ligy, ktorý sa už v 3. min. ujal zásluhou M. Kvaššaya vedenia. Úvodnému zásahu predchádzalo množstvo nepresností v domácich radoch. Po tomto góle domáci prevzali iniciatívu, no ich snaha končila na pozornej obrane hostí. V 38. min sa hostia druhýkrát dostali pred bránu domácich, no výbornú šancu zneškodnil Jantoška. Do druhého polčasu nastúpili dvaja čerství domáci hráči a Khadir v 51. min. z priameho kopu vyrovnal na 1:1. Po tomto góle domáci ešte viac zatlačili súpera, po Khadirovej strele však vynikol hosťujúci gólman, ktorý vyrazil loptu na roh. Po jeho zahraní išla Kurbelova hlavička iba tesne vedľa. Hostia hrozili nepríjemnými strelami, ktoré však išli mimo brány domácich. V 80. min. hostia opečiatkovali po rohovom kope brvno domácej brány. Táto situácia bola poslednou vážnejšou, ktorá sa v zápase udiala, a tak sa v Kanianke zrodila spravodlivá remíza 1:1.

Ostatné zápasy: Šimonovany – Častkovce nehrali, Chocholná-Vel. – Partizánske 5:1 (2:0), Tr. Teplice – N. Dubnica 3:1 (2:0), Tr. Stankovce – Beluša 4:3 (2:1), Domaniža – J. Bohunice 1:1 (0:1), Boleráz – Modranka 0:0

Gól: Vida

Vrbové – Trenčianske Stankovce 8:1 (6:0), Veľké Kostoľany – Dolná Súča 1:2 (0:0), Nemšová – Holíč 4:0 (2:0), Boleráz – Plevník 0:3 (0:2), Bošany – Beluša 0:2 (0:1).

1. Vrbové 11 9 1 1 55:15 28

2. Borčice 11 9 0 2 44:12 27

3. N. Dubnica 11 7 4 0 34:11 25

4. V. Kostoľany 11 8 0 3 38:10 24

5. Nemšová 11 6 3 2 36:11 21

6. Plevník 11 6 2 3 25:17 20

7. Beluša 11 6 1 4 25:14 19

8. Bošany 11 5 1 5 17:28 16