CHRENOVEC-BRUSNO. Obecný úrad v Chrenovci-Brusne v spolupráci s miestnou organizáciu Jednoty dôchodcov a poľovníckym spolkom Stanište usporiadali pri príležitosti sviatku svätého Michala archanjela, patróna dediny, tretí ročník obľúbených obecných hodov.
Deň začal slávnostnou svätou omšou v kostole sv. Michala archanjela, ktorú celebroval generálny vikár Branislav Koppal. V popoludňajších hodinách sa priestranstvo pri Mariánskom stĺpe začalo zapĺňať návštevníkmi, pre ktorých boli pripravené rôzne prekvapenia. Mohli si pochutnať na poľovníckom guláši, domácom chlebe, burčiaku a iných dobrotách.
Gazdinky z Jednoty dôchodcov opäť nesklamali a prichystali špeciality s príchuťou chrenu a brusníc. Podujatie spestrili aj stánky s ľudovými remeslami, v ktorých sa predstavili tvorcovia z domáceho aj blízkeho okolia. Aj pre najmenších boli pripravené rôzne prekvapenia, teda kolotoče, súťaže a mnohé ďalšie, bez ktorých sa správne hody nezaobídu.
O kultúrny program sa postarala jubilujúca folklórna skupina Hájiček z Chrenovca-Brusna, ktorá tento rok oslavuje 35. výročie svojho vzniku, Cimbalová muzika z Poluvsia a kapela Saxoband z Partizánskeho.
Slnečné počasie babieho leta vylákalo von mnoho rodín s priateľmi, a tak účasť na podujatí bola vysoká.
Autor: Silvia Švecová