FUTBAL: Remízy Kanianky a FC Baníka Horná Nitra

Partizánske – FC Baník Horná Nitra 1:1 (1:0)

GÓLY: 45. Petreje – 65. M. Belanec.

ROZHODOVAL: Majerík, 222 divákov.

TEMPO: Zdychavský – Sedláček, Kompas, Chrenko (69. Buričan), Poluch, Macega, Křapka, Nižňanský, Slivka (79. Beňuška), Kučerka (88. Norocký), Petreje.

FC BANÍK: Gramblička – L. Kaman, Švolík, J. Pekár, Sluka, Oškrobaný, I. Belák, Zelenický, Viktory (46. M. Belanec), Turančík (78. Fotso), D. Belanec (63. V. Drozd).

Už v 2. min. sa v dobrej príležitosti ocitol tiesnený Slivka, no jeho strelu po zemi Gramblička vyrazil nohou. O tri minúty po Chrenkovom dlhom pase Kučerka prešprintoval obrancov hostí, no jeho lob z hranice šestnástky ponad Grambličku skončil tesne za brvnom. Na druhej strane po Turančíkovom prieniku po pravej strane a následnom centri si Chrenko takmer vsietil hlavou vlastenca. V 13. min. hostia ukážkovo zakombinovali, no Belákovu strelu v poslednej chvíli stlmil Nižňanský. V 24. min. podnikli ďalšiu bleskovú akciu domáci, Kučerkovu strelu po zemi Gramblička vytlačil od pravej žrde na roh. Po jeho zahratí Poluch zo skrumáže pálil zo siedmich metrov bez prípravy nad. V 38. min. sa po Poluchovom dlhom výkope z päťky ocitol s loptou na kopačke za obrancami hostí znovu Kučerka, zoči-voči Grambličkovi hľadal prihrávkou Petrejeho, no vracajúci sa Pekár stačil prerušiť akciu domácich útočných hrotov. V 41. min. Chrenko z ostrého uhla tesne minul bránku hostí. O dve minúty po narážačke s Petrejem vnikol do šestnástky hostí Poluch, no v poslednom momente ho obrancovia Baníka zbavili lopty. V poslednej minúte prvého polčasu však Poluch zahral lišiacky roh a Petreje zo skrumáže vsietil gól do šatne. V 57. min. sa otvoril priestor Belákovi, no jeho pokus z dvadsiatich dvoch metrov minul pravú žrď bránky Tempa. O minútu Dávid Belanec sklepol loptu Zelenickému, no ten z pätnástich metrov našiel Zdychavského pripraveného. V 64. min. však Zelenického ďalekonosná jedovka narobila Zdychavskému problémy. Tlak hostí silnel a v 65. min. po trme-vrme v malom vápne domácich Marek Belanec na tretí raz prepasíroval loptu za Zdychavského chrbát. V 72. min. to zašumelo v hľadisku, keď Poluchova krížna delovka lízala pravú žrď. A keďže v poslednej minúte sa na druhej strane neujala ani hlavička Mareka Belanca, ktorá letela tesne vedľa pravej žrde, stretnutie skončilo zaslúženou deľbou bodov.

Kanianka – Bánovce 2:2 (1:1)

GÓLY: 11. Baláž, 89. Khadir – 43. Botka, 52. Olej

ROZHODOVAL: Maraz, 200 divákov

KANIANKA: Jantoška – Kurbel, Teslík, Drozd, Bátora (46. Babašta), Richter, Oravec, Belanec (70. Petráš), Kôstka, Chupek, Baláž (79. Khadir)

BÁNOVCE: Feriančik – Borcha, Škultéty, Doknič, Poštrk (45. Bogdanovič), Šiko, Botka, Bartoš, Olej, Svatík, Gajdošík

V Kanianke sa predstavilo tretie mužstvo štvrtej ligy, ale na ihrisku to vôbec nebolo vidieť. V 10. min. pohrozili domáci kapitánom Kurbelom, no ten dorážal slabo. O minútu už domáci otvorili skóre, keď sa presadil Baláž – 1:0. Vzápätí mohol vyrovnať Olej, ale jeho pätička išla tesne veľa brány. V 35. min. mohli domáci po peknej akcii svoje vedenie zvýšiť, avšak Richter na loptu nedotiahol. Hostia v 43. min. vyrovnali po peknom zakončení Botku, a tak do kabín išli mužstvá zmierlivo. V 48. min. striedajúci Babašta prestrelil hosťujúcu bránu. V 52. min. sa hostia ujali vedenia po hlavičke Oleja – 1:2. V 54. min. mohli domáci vyrovnať, avšak Balážovi lopta nesadla. V 71. min. nevyužili domáci chytenú malú domov gólmana hostí. O päť minút neskôr po strele Bartoša trafili hostia žrď. Od 80-tej minúty domáci pritlačili súpera, čím sa otvárali šance pre hostí, ktorí útočili do otvorenej obrany. Hostia však zakončovali neúspešne, čo sa im v 89. min. vypomstilo, keď hlavou vyrovnal striedajúci Khadir – 2:2. Hostia v Kanianke svojím výkonom neoslnili, domáci pri troche šťastia mohli získať všetky tri body.

MARTIN PIPIŠKA

Ostatné zápasy: Beluša – Šimonovany 1:1 (0:0), Jaslovské Bohunice – Trenčianske Teplice 0:1 (0:1), Modranka – Domaniža 1:0 (0:0), Holíč - Tr. Stankovce 0:1 (0:1), Častkovce – Boleráz 2:3 (0:3), N. Dubnica – Chocholná-Velčice 4:0 (0:0)

Beluša – Nováky 7:0 (3:0)

Ostatné zápasy: Ilava – Boleráz 2:0 (0:0), Trenčianske Stankovce – Borčice 2:7 (2:4), Holíč – Bošany 0:1 (0:1), Plevník – Veľké Kostoľany 1:0 (1:0), Nová Dubnica – Vrbové 2:2 (0:1).

1. Borčice 10 9 0 1 42:9 27

2. Vrbové 10 8 1 1 47:14 25

3. V. Kostoľany 10 8 0 2 37:8 24

4. N. Dubnica 10 6 4 0 33:11 22

5. Nemšová 10 5 3 2 32:11 18

6. Plevník 10 5 2 3 22:17 17

7. Beluša 10 5 1 4 23:14 16

8. Bošany 10 5 1 4 17:26 16