FUTBAL: Skvelé víťazstvo Zemianskych Kostolian nad Myjavou B

Zemianske Kostoľany - Myjava B.Zemianske Kostoľany - Myjava B. (Zdroj: IVAN MRIŠKA)

GÓLY: 58. Medňanský, 77., 79. Šprta

ROZHODOVAL: Hrabaj, 100 divákov

D. VESTENICE: Beník – Botoš (65. Tileš), Šrámka, Floro, Humaj, Krivoudský, Kuzma, Švirik, Kolenčik, Cagáň, Šimurka (75. Čaprnka)

STREŽENICE: Janták – Jozefovič, Ľ. Medňanský, Hrišo (33. Lacko), Filač, Vavrík (57. Miho), Fedor, Šesták, Šprta, Loduha, E. Medňanský (90. Bernhauser)

Domáci odhodlaní zvíťaziť takmer po roku doma opäť neuspeli. Začali však aktívne, už v 1. min. šancu z pravej strany na dvakrát brankár hostí Janák zlikvidoval. V 4. min. pekne prenikol obranou hostí Humaj, no tesne minul bránu. V 10. min. prudkú strelu Humaja gólman kryl. V 16. min. pekne vystrelil Fedor, no Beník bol na mieste. V 29. min. nebezpečnú strelu Šimurku brankár hostí vyrazil iba pred seba, ale dorážka Flora išla vedľa. V 37. min. Beník skvele vychytal nájazd Loduha. V 44. min. strelu Šimurku brankár hostí kryl. Zlom v zápase nastal v 50. min., kedy dostal druhú žltú a následne červenú kartu Šramka. Začervenalo sa však aj pred očami hosťujúceho hráča, keď po kopnutí Šramku bez lopty odišiel predčasne pod sprchy Loduha. V 54. min. Kuzma z trestného kopu z 20-tich metrov mieril nad. V 55. min. unikol od polky Medňanský, ale jeho pokus tesne minul ľavú žrď domácej brány. V 58. min. si to však vynahradil, keď poslal hostí strelou od pravej žrde do vedenia – 0:1. V 70. min. Beník vyrazil tvrdú strelu Medňanského na roh. V 77. min. Šprta technickou strelou zo šestnástky zvýšil na 0:2. V 79. min. to bolo už 0:3, keď po vyšachovaní domácej obrany opäť Šprta prestrelil Beníka. V 80. min. opäť dobre hrajúci Medňanský unikol domácej obrane, no Beník opäť svoje mužstvo podržal. Ďalšie príležitosti hostia už nevyužili, domáci hráči divákov nepotešili, keď sklamali hlavne v druhom polčase.

MILAN VAŽAN

Z. Kostoľany - Myjava B 3:1 (1:0)

GÓLY: 40. vlastný, 84. Jakubis (11m), 90. Liptaj – 68. Horeš

ROZHODOVAL: Hafrovič, 120 divákov

Z. KOSTOĽANY: Mar. Zvalo – Rad. Zvalo, Výškrabka, Mašlonka (66. Chrenko), Mi. Zvalo, Šurina, Jakubis (90. Hulini), Tesarovič, Mokoš, Cmarko, Liptaj

MYJAVA B: Černák – Mareček, Vido, Palkovič (62. Nikodem), Pekník, Sivák, Oríšek, Horeš, Bruško, Vrábel, Sivák

V úvode stretnutia sa hralo trpezlivo, väčšinou medzi šestnástkami, ojedinelé akcie končili tesne pred pokutovým územím. Keď už sa zdalo, že do šatní sa rozídu hráči bez gólov, po nedorozumení v obrane hostí si vlastný gól strelil Vido. Po zmene strán sa tempo hry zvýšilo. Hostia na začiatku druhého polčasu párkrát pohrozili. V 67. min. sa gólovo presadil Horeš po priamom kope z hranice pokutového územia. Pre domácich bola víťazná posledná desaťminútovka, keď sa dostali do vedenia po premenenej penalte Jakubisa a pár minút pred koncom spečatil víťazstvo Liptaj.

PETER RYBÁR

Malá Čausa – Prečín 3:0 (2:0)

GÓLY: 2. Stopka, 12. 87. Gajdoš

ROZHODOVAL: Debnár, 150 divákov

MALÁ ČAUSA: Weis – Čampiš, Chlpek Ľubor (43. Lukáš Chlpek), Borik, Krško Miroslav, Slaný, Stopka (67. Tomáš Petráš), Krško Michal, Gajdoš, Matiaško, Petráš Peter

PREČÍN: Bartek – Škrabák, Kaprálik, Sádecký, Michalec, Gajdošík V., Orávik (66. Moravík), Kostelanský, Gajdošík P. (78. Kramarík), Hybben, Vicena

Maločausania privítali na svojom ihrisku doterajšieho lídra súťaže TJ Partizán Prečín. Ich doterajšie vzájomné zápasy vyzneli práve v prospech futbalistov z Prečína. Domáci začali bez rešpektu a už v 2. min. sa ujali vedenia, keď Michal Krško poslal z pravej strany center do pokutového územia, na ktorý najvyššie vyskočil Stopka a hlavou otvoril skóre - 1:0. V 12. minúte Stopka stredom obrany vysunul Gajdoša, a ten s prehľadom premenil svoj nájazd na brankára Barteka – 2:0. V 18. min. nevyšla pekná spolupráca Ľubor Chlpek-Petráš. V 27. min. znova centroval Michal Krško, no jeho prihrávku hlavou presne neumiestnil Matiaško. Hostia pohrozili v 37. min. Hybbenom, ale jeho úmysel dobre vystihol domáci gólman Weis. Po zmene strán v 52. min. Gajdoš posunul na Petráša, no ten tesne minul bránu. V 68. min. sa Petráš ocitol v čistej šanci, ale sám pred brankárom nevyužil svoju šancu. V 87. min. Petráš ideálne zo stredu poľa vysunul Gajdoša, ktorý svoj samostatný nájazd na brankára s prehľadom premenil – 3:0. Počas celého zápasu intenzívne pršalo, čo sa prejavilo na kombinačnej hre oboch družstiev. Hostia v druhom polčase prakticky neohrozili domácu bránu, čo sa ale nedá povedať o domácich, ktorí nevyužili ešte štyri čisté šance. Hostia sa prezentovali útočným futbalom a išlo o súpera, ktorý „nebetónoval“, ale chcel hrať futbal. Víťazstvo domácich je plne zaslúžené.

DUŠAN CHLPEK

Lehota p/Vt. – Podolie 1:3 (1:1)

GÓLY: 25. Belaň – 17. Straka, 57. Moravčík, 82. Hlaváč

ROZHODOVAL: Piaček, 150 divákov

LEHOTA POD VT.: Sokolík – Belaň, Jankula, Benko, Mendel, Štefanička (59. Kroška), Pavkeje, Mišeje (59. Bobok), Šimko (78. Vida), Benčat, Roháč

PODOLIE: Palkech – Hrušovský, Moravčík (89. Bobocký), Uhlík, Straka, R. Červeňanský, M. Červeňanský, Hlaváč, Augustín, Balcír, Hrušovský

V prvom polčase sa hra domácich nevyvíjala zle, šance však zahadzovali Benčat, Beláň a Roháč. Aktívni boli aj hostia a v 17. min. ich poslal do vedenia Straka – 0:1. Vyrovnanie na seba nenechalo dlho čakať, po peknej akcii sa presadil Beláň – 1:1. V 28. min. mohol Beláň strhnúť vedenia na domácu stranu, no svoju šancu nepremenil. V 30. min. M. Červeňanský mohol skórovať, no jeho pokus v domácej bráne neskončil. V 40. min. nepremenil tutovku Roháč, podobne ako o minútu Šimko a hosťujúci Augustín, a tak sa do kabín odchádzalo za nezmeneného stavu 1:1. V druhom polčase pálil z voleja M. Červeňanský, no Sokolíka neprekonal. V 57. min. poslal hostí po peknej akcii do vedenia Moravčík – 1:2. V 71. min. vyloženú šancu domácich nepremenil Benčat, čo potrestal v 82. min. Hlaváč – 1:3. V závere mohli domáci stav skorigovať, no Jankula zakončoval tesne vedľa. Hostia zvíťazili zaslúžene, výborný výkon podala rozhodcovská trojica.

VILIAM ŠKRIBA

Cigeľ - V. Uherce 1:0 (1:0)

GÓL: 24. Lučan

ROZHODOVAL: Hrabaj, 200 divákov

CIGEĽ: Gregor – Madarász, Orság, Kurinec, Mjartan, Halaška, Š. Zaťko (46. Svitok), Bugár (90. Čertík), Lučan (89. Oboňa), Málik, T. Zaťko

V. UHERCE: Znášik – Gupka, Štálnik, Otočka, Súlovský (65. Valter), Cíger, Kundala, Beliansky, Poliak, Kováč, Šorec (82. Maťašeje)

Partizán nastupoval na toto stretnutie s úmyslom odčiniť minulotýždňové mierne zaváhanie, keď dom „iba“ remizoval s posledným mužstvom tabuľky. Domáci začali s chuťou, v 4. min. mieril tesne nad T. Zaťko, v 6. min. to po centri Š. Zaťka zopakoval Bugár. Prvú strelu na bránu hostí vyslal v 10. min. Madarász. V 24. min. sa v šestnástke najlepšie zorientoval Lučan a poslal svojich do vedenia – 1:0. Tridsiata piata minúta priniesla veľkú šancu hosťujúcim hráčom, ale Súlovský loptu dobre netrafil, a tak sa stav nemenil. Do konca prvého polčasu sa hralo vyrovnané stretnutie, domácim sa nepodarilo poistiť vedenia a hosťom vyrovnať, a tak do kabín odchádzali Cigľania s jednobodovým náskokom. Aj druhý polčas začal vyrovnane, hralo sa však väčšinou v strede ihriska a šancí veľa nebolo. V 83. min. mali domáci šťastie, keď po skrumáži v ich šestnástke hostia mierili mimo. Nakoniec zápas skončil tesným víťazstvom Partizána, ktorý týmto, objektívne priznané, vydretým víťazstvom odčinil stratu dvoch bodov z uplynulej nedele. Hostia však zanechali v Cigli výborný futbalový dojem.

JÁN ČERNÁK

Ostatné výsledky: Stará Turá – Horovce 1:2 (0:1), Uhrovec - Bošany 7:0 (2:0),Ladce – Tr. Turná 0:3 (0:1)

Kanianka - Drietoma 5:1

Ostatné zápasy: Klát. N. Ves - Streženice 2:0 (1:0), Dubodiel - Tr. Turná 3:4, Chynorany - Stará Turá 3:7 (2:4), Častkovce - Prečín 1:0, Drietoma - Domaniža 0:5, Šimonovany - Papradno 1:5 (1:3), Opatová n/V. - Košeca 0:1.

1. Kanianka 10 8 2 0 55:5 26

2. Bošáca 10 8 0 2 28:11 24

3. Klátová N. Ves 9 7 0 2 15:9 21

4. Papradno 9 6 2 1 25:8 20

5. Košeca 9 6 2 1 21:12 20

6. Opatová 10 6 1 3 34:9 19

7. Domaniža 9 4 1 4 28:14 13

8. Drietoma 10 4 0 6 11:26 12