FUTBAL: Zápas v Porube skončil pre inzultáciu predčasne

GÓLY: 8. Filkorn, 67. vlastný – 42. Drexler

ROZHODOVAL: Kluka, 200 divákov

MALINOVÁ: M. Bolfík – Luprich, J. Bolfík, Filkorn, J. Stiffel, Bobok (46. Dudáš), M. Stiffel Štefan, Dudáš, Filkorn (71. Blahuta), Pekár (88. Žigmond)

PRAVENEC: Krč – Bobocký, Minich (77. Mikula), Lalúch (81. Adamček), Drexler, J. Hvolka, Jánoška, Minich (73. M. Hvolka), Kotrík (89. Gróf), Adamček, Mihalička

V remízovom zápase dobrej úrovne sa z víťazstva tešili hostia z Pravenca. O troch bodoch hostí rozhodol v 67. min. vlastný gól Malinovej.

JURAJ STIFFEL

Nitrianske Sučany - Diviacka Nová Ves 3:1 (1:1)

GÓLY: 15., 60., 88. Masár – 18. Hagara Ľ.

ROZHODOVAL: Miksa, 350 divákov

NIT. SUČANY: Hurtiš – Kočiš, Pánis, Čertek (83. Miklaš), Bútora, Halaška, Fodor M., Miklaš, Fodor B. (88. Talian), Masár (90. Vacha), Miklaš Mat. (73. Adamec)

D. N. VES: Pös – Šimurda, Šlabjar, Géczy, Jankeje, Lupták, Pekár, Hagara (76. Uhlár), Štrbák Ľ., Vavro, Štrbák L. (68. Paulďuro)

V historicky prvom susedskom derby vyhrali domáci pred peknou diváckou návštevou. Domáci sa ujali vedenia po pokutovom kope v 15.min, ale o chvíľu už bolo po hrubej chybe domácej obrany vyrovnané. Potom sa hralo prevažne v strede ihriska, až do 60. min. keď zatiahol ručnú brzdu hosťujúci brankár, a Masár sa opäť presadil z penalty. Zápas sa definitívne zlomil v 88.min., keď hostia najprv nepremenili 1000 percentnú šancu a z proti útoku zavŕšil svoj hetrik Masár.

MAREK MIKLAŠ

Poruba – Kľačno 1:1 (1:0) nedohrané

GÓLY: 47. Kozák – 58. Sloboda

ROZHODOVAL: Krištín, 150 divákov

PORUBA: Pieš – Čavojský M., Jamriško, Valach, Oboňa, Rusnok N., Kozák, Rybár, Čavojský F., Gaman, Tisaj

KĽAČNO: Bakus – Proč, Strečansky, Greschner F., Pavliček, Mauer, Hanus, Lacko, Sloboda, Greschner M., Jakob

V Porube sa hral obojstranne vyrovnaný zápas so šancami na oboch stranách. Domáci sa hneď po zmene strán ujali vedenia, hostia však v 58. min. vyrovnali. V 82. min. na základe inzultácie bolo stretnutie predčasne ukončené. O konečnom verdikte rozhodne technická komisia OblFZ.

MIROSLAV GAMAN

Bystričany - Diviaky nad Nitricou 3:2 (1:0)

GÓLY: 45., 69., 82. Belica – 80. Kaňa, 85. Škríp

ROZHODOVAL: Gajarský, 100 divákov

BYSTRIČANY: Hutár – Belica (89. Bobok), Suchý, Kmeť, Vrbovský, Hancko (21. Murko), Grolmus (78. Šnirc), Bartoš, Hrádel, Obžera, Slúka

DIVIAKY: Kolárik – Gaman (46. Matejovič), Škríp, Púčik, Pružinec, Koššo, Kolárik (75. Čičmanec), Kaňa, Valuška, Cako, Blaho

Zápas ovplyvnilo vylúčenie hosťujúceho hráča v úvode stretnutia, čo však paradoxne zomklo hostí a zodpovedne bránili. Domácim sa však predsa len podarilo streliť gól do šatne. Po zmene strán hostitelia zvýšili svoje vedenie, ale hostia sa nevzdávali a znížili na 2:1. Domáci však po dvoch minútach opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov, ale hostia kontovali a opäť znížili. V bojovnom a zaujímavom stretnutí však tri body za víťazstvo ostali doma.

JÁN HANCKO

Chren.-Brusno – Nováky 3:2 (1:2)

GÓLY: 36. Vojtko E., 56. Gilan, 73. Ďurdina – 18. Hajnovič, 45. Adamec

ROZHODOVAL: Majzlan, 50 divákov

CHREN.-BRUSNO: Ľahký – Podolec, Šalátek, Horvay, Gilan, Malárik, Trgiňa, Ďurdina, Lukačka (53. De Abreu), Vojtko I., Vojtko E.

NOVÁKY: Kudláč – Daubner, Mikuláš, Plachý, Jankula, Adamec, Hajnovič, Šnirc, Oršula, Roháč, Balaj

Domáci nastúpili do stretnutia s odhodlaním vyhrať, ale hostia im v prvom polčase zobrali vietor z plachiet, o čom svedčí polčasový stav 1:2. Druhé dejstvo sa odohrávalo väčšinou na polovici hostí. Domácim sa množstva šancí podarilo premeniť aspoň dve a otočili priebeh stretnutia vo svoj prospech. Aj týmto výsledkom prispeli domáci k príjemnej hodovej atmosfére.

ĽUBOŠ ŠALÁTEK

Ráztočno – Koš 3:2 (1:0)

GÓLY: 28.,76. Hanus, 60. Petrucha, 85. vlastný – 88. Pipíška

ROZHODOVAL: Ševčík, 100 divákov

RÁZTOČNO: Vašíček – Sokolovský, Strelka, Madaj (83. Smidka), Drnaj, Hanus, Petrucha M. (81. Ulbrik), Petrucha T., Kerata, Krutý, Matuškovič

KOŠ: Kušnír – Špeťko (77. Pažický), Baláž (65. Weiss), Adámik (80. Pipíška), Vážan, Kliment, Pipíška, Molnár, Gramantík, Breznický, Pieš

V stretnutí priemernej úrovne domáci ovládli hru a kontrolovali výsledok až do stavu 3:0. Potom zbytočne poľavili a vlastnými chybami dovolili súperovi vrátiť sa späť do zápasu, čím si skomplikovali záver stretnutia. Víťazstvo si však domáci jednoznačne zaslúžili.

IVAN ŠKRTEĽ

Tužina – Hradec 2:1 (1:1)

GÓLY: 45. Rybár, 74. Galus – 34. Kanainsky

ROZHODOVAL: Uhlár, 150 divákov

TUŽINA: Klopan – Ošvát, Kmeťko I., Kmeťko P., Pekár, Kulich, Rybár, Galus (90. Dzina), Kvašnica A., Kvašnica V. (80. Greschner), Sláviček

HRADEC: Šnirc – Farkaš, Briatka, Svitok, Krško, Mokrý, Novorný, Kaniansky, Dohnálek (75. Novotný), Letavaj, Pekár

V úvode stretnutia sa domáci snažili prevýšiť súpera, ale ten sa im po 15-tich minútach herne vyrovnal. Boli to práve hostia, ktorí v 34. min. otvorili skóre zápasu. Domácim sa podarilo vyrovnať gólom do šatne v 45. minúte. V druhom polčase sa domáci snažili svojou aktivitou o zmenu skóre, čo sa im aj v 74. min. podarilo. Hostia v závere pritlačili, ale na konečnom výsledku sa už nič nezmenilo.