Pondelok, 21. jún, 2021 | Meniny má AlojzKrížovkyKrížovky

Volejbalisti Prievidze zdolali Svidník

I keď zverencom Romana Kaššu miestami viazla kombinácia, v 3. kole extraligy zdolali Svidník 3:1.

(Zdroj: IGOR MACKOVIČ)

PRIEVIDZA. Na čele štatistík v podaní sú venezuelskí „bombardéri“ Pinerua a Paez, čo sa prejavilo aj vo Svidníku, kde Prievidžania dali zo servisu až 18 bodov.

VOLEJBAL - EXTRALIGA

3. kolo:

VK Slávia Svidník - VK Prievidza 1:3 (-26, 23, -21, -21)

106 min, rozhodovali: Tiňo a Drobňák, 500 divákov.

Svidník: Jurko 1, Kuchárik 13, Ščerba 3, Labik 6, Čupka 6, Skasko 12 (libero Jurko, Mikula 8, Majcher 2, Kasperkevič 3, Krivka 1). Tréner: P. Tholt.

Prievidza: Rodriguez 10, Vlk 4, Hukel 2, Pinerua 23, Száraz 6, Paez 6 (libero Kubš, Michalec, Halanda 8). Tréner: R. Kašša., Štatistické porovnanie SK – PD, Útoky: 35-34, Bloky: 10-7, Esá: 10-18

Jedným k kľúčových faktorov duelu medzi Svidníkom a Prievidzou bol servis, keď hostia získali priamo z podania 18 bodov, pričom len dvojica Pinerua – Paez nastrieľala 13 es. Od úvodu boli diváci svedkami vyrovnaného zápasu. Hostia síce viedli 18:22, ale Svidníčania nedarovali kožu lacno, pretože vyrovnali na 22:22 a súper si vydýchol až po piatom setbale. Druhý set kopíroval vyrovnaným priebehom prvé dejstvo. Hoci v jeho priebehu viedli obidva tímy aj o tri lopty (13:10, 13:16), do koncovky vstupovali za stavu 20:20 a v tomto prípade sa darilo viac domácim, ktorí využili hneď prvý setbal. Napriek tomu, že hostia v treťom sete vytiahli skóre na 12:18, Svidníčania nezložili zbrane a postupne stiahli na 20:21, ale súper im už viac priestoru na drámu nedal. Rovnaký priebeh mal aj štvrtý set, keď Prievidza vyhrávala 13:21 a prvý mečbal mala za stavu 15:24. Na podanie sa však postavil Mikula a aj vďaka trom esám vrátil zápasu náboj, no na zvrat to nestačilo. Prievidza nastúpila aj s dvomi novými posilami, reprezentačným smečiarom Martinom Vlkom a venezuelským blokárom Rodriguezom.

Peter Tholt, tréner Svidníka: „Musím povedať, že v porovnaní s prvými dvoma kolami sme hrali o triedu lepší volejbal. Myslím si, že sme mohli siahnuť aj po lepšom výsledku, no v dôležitých chvíľach sme urobili chyby, kým súper individuálnymi výkonmi, predovšetkým na podaní, naklonil misky váh na svoju stranu.“

Roman Kašša, tréner Prievidze: „Na jednej strane som rád, že sme konečne začali hrať svoj volejbal, ale tiež musím povedať, že to prišlo až v polovici tretieho setu. Dovtedy klobúk dole pred domácimi hráčmi, ktorí bojovali o každú loptu. Ako je vo Svidníku zvykom, hralo sa vo výbornej atmosfére, diváci hnali svojich dopredu a tí nám robili problémy. Trošku sme sa trápili s tým, že sme sa nevedeli dostať k našej hre. Začínalo to prihrávkou a keď sme sa prepracovali k útoku, neboli sme ho schopní úspešne zakončiť. Aj kvôli tomu som rád, že sme sa rozpodávali a na servise nás potiahli najmä venezuelské posily, vďaka čomu sme sa mohli upokojiť.“

Ostatné výsledky 3. kola: Prešov – Stará Ľubovňa 3:0, Humenné – Trenčín 3:0, Komárno – Nitra 3:1, Myjava – Košice 3:2

10.Trenčín 3 0 3 2:9 0

Program 4. kola (sobota 4.10 o 18:00 hod.): Svidník – Myjava (17:00), Košice – Prešov, Nitra – Humenné, PRIEVIDZA – Trenčín, St. Ľubovňa – Komárno