FUTBAL: Derby v Lehote pod Vtáčnikom sledovalo 400 divákov

GÓLY: 32., 90. (11m) Kuzma – 20. Kapusta, 85. Beko

ROZHODOVAL: Chudý, 100 divákov

D. VESTENICE: Beník – Švirik, Šrámka, Floro, Humaj, Krivosudský, Kuzma, Tileš (72. Bako), Škarka, Cagáň, Kolenčik (82. Čaprnka)

BOŠANY: Sámela – Frank, Halmo, Tkáč (58. Beko), Karvay (63. Guniš), Kapusta, Mišeje, Murko, Meluš (36. Hodál), Kalina, Lauko

Od úvodných minút sa hra odvíjala na obe strany. Už v 3. min. zahrávali hostia trestný kop z 20-tich metrov a Frank tesne minul domácu bránu. V 8. min. unikol Lauko, obhodil si Beníka, no z uhla prázdnu bránu netrafil. V 10. min. vybehol hosťujúci brankár ďaleko z bránky, ale Kolenčikova strela išla tesne nad. V 16. min. hlavičkoval z piatich metrov tesne nad Frank. V 20. min. sa ujali hostia vedenia premenenou penaltou Kapustu – 0:1. V 33. min. domáci vyrovnali gólom Kuzma z trestného kopu z 35-tich metrov – 1:1. V druhom polčase sa obe mužstvá snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. V 70. min. tvrdá strela Flora zo 16-tich metrov po teči obrancu hostí tesne minula bránu. V 74. min. mal veľkú šancu Guniš, no jeho strela išla vedľa. V 85. min. po pravej strane domácej obrany unikol Beko a krížnou strelou s pomocou pravej žrde domácej brány poslal hostí do vedenia – 1:2. Domáci sa snažili vyrovnať, hostia im k tomu dopomohli faulom v šestnástke na Čaprnku a Kuzma s prehľadom vyrovnal na konečných 2:2. Nakoniec sa zápas skončil zaslúženou deľbou bodov.

MILAN VAŽAN

Z. Kostoľany – Horovce 1:0 (1:0)

GÓL: 8. Cmarko

ROZHODOVAL: Fúrik, 100 divákov

Z. KOSTOĽANY: Mar. Zvalo – Duda (34. Šurina), Výškrabka, Hancko (82. Obžera), Mich. Zvalo, Mašlonka (70. Mrtvik), Jakubis, Tesarovič, Liptaj, Cmarko, Mokoš

HOROVCE: Rajník – Kučo, Štepanovič, Kuric, Stratený, Budjač, Kebis, Svorada, Siekel, Bortel, Kollman

V zápase chudobnom na góly videli diváci ofenzívny a otvorený futbal s viacerými sľubnými akciami na oboch stranách. Hralo sa vo vysokom tempe, rozhodla však nechytateľná strela Cmarka po vydarenej akcii domácich už v 8. minúte. Hostia si vytvorili v priebehu zápasu množstvo šancí na vyrovnanie, no keď ani domácim sa z rýchlych protiútokov nepodarilo druhýkrát prekonať brankára, po trojtýždňovom pôste Kostoľanci zvíťazili najtesnejším rozdielom 1:0.

PETER RYBÁR

Malá Čausa - Tr. Turná 5:2 (1:0)

GÓLY: 44. Stopka, 58. Gajdoš, 64. 67. 86. Matiaško – 68. P. Chorvát, 82. Hulaj

ROZHODOVAL: Rusinko, 150 divákov

M. ČAUSA: Weis – Čampiš, Kaďara (46. Ľubor Chlpek), Borik, Krško Miroslav (79. Ďurdina), Slaný, Stopka, Krško Michal, Gajdoš, Chlpek Lukáš (46. Matiaško), Petráš Peter

TR. TURNÁ: Belák – Častulín, Kováč J., Babrnák, Vanko (25. Hulaj), Sivák, Chorvát M. (69. Čahoj), Chorvát P., Kováč M., Hrubý, Stronček (60. Hrušovský),

Súperovi z Tr. Turnej mali Maločausania čo oplácať, veď v oboch zápasoch, ktoré doposiaľ hrali ani raz nebodovali naplno. V Turnej remizovali 1:1 a doma navyše prehrali 1:3. I vzhľadom k tejto nelichotivej štatistike pre domácich sa očakával kvalitný, bojovný zápas so ziskom troch bodov. Prvý polčas sa hral väčšinou len medzi šestnástkami s minimom šancí. Miernu prevahu mali ale domáci. V 15. minúte vyskúšal brankára Beláka Gajdoš. V 33. minúte Gajdoš z pravej strany centroval na Stopku, no jeho hlavičku hosťujúci gólman kryl. Domáci sa ujali vedenia v 44. minúte, keď Borik hodil dlhý aut do päťky na Stopku, a ten hlavou otvoril skóre – 1:0. Po zmene strán v 58. minúte Gajdoš zvýšil na 2:0 po peknej spolupráci s Petrášom. V 63. minúte trafil Gajdoš brvno Belákovej brány. Tretí gól dal striedajúci Matiaško v 64. minúte, keď ho ideálne vysunul Gajdoš. Štvrtý gól domácich dal o tri minúty znova Matiaško po situácii, keď Gajdoš stredom poslal loptu medzi obranu a traja domáci hráči – Stopka, Michal Krško a Matiaško sa rútili na bránu. Michal Krško sa neulakomil, prihral Matiaškovi, ktorý rozvlnil sieť prázdnej brány. Na 4:1 znížil strelou z blízka P. Chorvát. Hostia dali aj druhý gól Hulajom v 82. minúte, ktorému predchádzal čistý faul na brankára Weisa. Svoj hetrik zavŕšil Matiaško v 86. minúte presnou hlavičkou, keď mu centroval Ľubor Chlpek.

DUŠAN CHLPEK

Lehota p/Vt. – Cigeľ 0:0

ROZHODOVAL: Zachara, 400 divákov

LEHOTA: Vavro – Beláň, Mendel (70. Kralovič), Homola, Benko, Jankula, Pavkeje, Mišeje, Šimko, Benčat, Perniš

CIGEĽ: Gregor – Madarász, Orság, Mjartan, Svitok (46. Kurinec), Halaška, Š. Zaťko, Cserge (90. Málik), Lučan, Katrena, T. Zaťko

V Lehote pod Vtáčnikom sa hralo veľmi kvalitné derby. Do 65. min. mali podstatnú časť hry pod kontrolou domáci, ktorí však spálili množstvo šancí. Brankára Gregora neprekonali Benčat, Jankula, Perniš či Mišeje. Od 70. min. pohrozili trikrát aj hostia, no Kurinec Vavra ani zblízka neprekonal. V 80. min. mohol všetky tri body hosťom zariadiť Mjartan, no hlavičkoval tesne vedľa. V 83. min. neskóroval ani Katena, a tak sa v Lehote pod Vtáčnikom zrodila bezgólová remíza 0:0.

VILIAM ŠKRIBA

Ostatne zápasy: Stará Turá – Podolie 4:1 (0:1), Uhrovec – Prečín 4:0 (2:0), Streženice – Myjava B 0:3 (0:0), Ladce – V. Uherce 4:1 (2:1)

Góly: Špeťko, Vereš

Ostatné zápasy: Klát. N. Ves - Tr. Turná 2:1 (1:1), M. Španko, M. Zajíc. Dubodiel - Prečín 2:1, Chynorany - Domaniža 3:1 (2:0), D. Marko 2, M. Benko. Častkovce - Košeca 1:2, Drietoma - Papradno 2:0, Šimonovany - Bošáca 0:2 (0:0), Streženice - Stará Turá 0:3, Dohrávka: Domaniža – Prečín 2:2.

1. Bošáca 7 7 0 0 25:5 21

2. Klátová N. Ves 7 6 0 1 12:7 18

3. Kanianka 7 5 2 0 38:4 17

4. Opatová 7 5 1 1 31:4 16

5. Papradno 7 4 2 1 17:7 14

6. Košeca 7 4 2 1 16:12 14

7. Drietoma 7 4 0 3 10:12 12

8. Domaniža 7 2 1 4 18:13 7