FUTBAL: V Podhradí skončili predčasne, počet hostí klesol pod sedem

Výsledky 5. kola II. TRIEDY.

(Zdroj: SLOVAN TEMEŠ)

Temeš – Čavoj 5:3 (2:1)

GÓLY: 12., 55. Nemec, 41. Trungel, 69. Zajak (11m), 88. P. Oravec – 26. Lupták, 79., 81. Karvaš

ROZHODOVAL: Gebrlín, 100 divákov

TEMEŠ: Hrdý – Lapin (73. Masný), Zajak, Krištof, Mil. Kluvanec (28. Kaňa), Marko, Trungel, Mir. Kluvanec (46. M. Oravec), E. Kluvanec, Nemec, P. Oravec

ČAVOJ: Cíger – Čičmanec, Lupták, Cibulka (65. Špilaj), Adamkovič (60. Kohút), Ferenčík, D. Čičmanec, Karvaš, Šagát, Halaška (60. Svrček), M. Čičmanec

Piate kolo ponúklo očakávaný súboj, takmer na deň presne sa po troch rokoch a piatich mesiacoch odohralo v poradí už 42. susedné derby medzi Temešom a Čavojom. Ani nepriaznivé počasie neodradilo skalných fanúšikov od účasti na tomto futbalovom sviatku. Početný bol najmä fanklub hostí. Začiatok stretnutia vyšiel domácim, keď úvodný tlak zužitkovali na strelenie vedúceho gólu. Strelu Petra Oravca hosťujúci brankár Cíger len vyrazil a kanonier Daniel Nemec dorážkou poslal svoj tím do vedenia. Tento gól však nakopol mladé, technické a hlavne bojovné mužstvo Čavoja. O vyrovnanie sa postaral v 26. min. Tomáš Lupták. Od tohto momentu boli na ihrisku lepším mužstvom hostia, ale v 41. min. ich schladil nestarnúci kapitán domácich František Trungel ukážkovým gólom, keď s prehľadom a obrovským citom poslal odrazenú loptu z 11-tich metrov za chrbát výborne chytajúceho brankára hostí.

Vždy, keď na domácom ihrisku viedol Temeš nad Čavojom po prvom polčase, dotiahol zápas do víťazného konca a nič iné si domáci nepripúšťali ani tentokrát. Po prestávke Temeš zmenil herný systém a aj rozostavenie, čo sa ukázalo ako výborný ťah. Nemec a Zajak gólmi v 55. a 69. min. zvýšili vedenie Temeša už na 4:1. Po štvrtom góle domáci poľavili a Čavoju sa podarilo zásluhou Karvaša v priebehu dvoch minút znížiť na rozdiel jedného gólu. Ten istý hráč mal na hlave aj vyrovnanie, no lopta išla mimo brány spoľahlivého gólmana Jozefa Hrdého. Definitívu a pohodu na domáce kopačky priniesol až piaty gól z kopačky Petra Oravca dve minúty pred koncom stretnutia. V 42. vzájomnom meraní síl tak Slovan Temeš zaznamenal 21. výhru. Mladé mužstvo hostí sa však prezentovalo bojovným výkonom, ktorý mohol mať pri troche šťastia aj bodovú hodnotu.

JOZEF BERNÁT

Podhradie - Veľká Lehôtka 4:0 nedohrané

GÓLY: 8. Homoľa, 16. Matušov, 19. Šimko, 20. Vida

ROZHODOVAL: Michale, 50 divákov

PODHRADIE: Sokolík – Dudáš, Cipov, Mujkoš, Chudý, Vida, Gendiar, Matušov, Šimko, Homoľa, Kriška

V. LEHÔTKA: Bátora – Mjartan, Ma. Matejov, Gerdenich, Režo, Ma. Matejov, Trepáč

Hostia nastúpili na stretnutie len so siedmimi hráčmi v poli. Domáci v 8. min. otvorili skóre, ďalšie góly pridali v 16., 19. a 20. minúte. Po štvrtom zásahu sa podľa očakávania zranil jeden z hráčov hostí a rozhodca musel stretnutie ukončiť.

TOMÁŠ DAŇO

Nitrica – Liešťany 3:5 (2:3)

GÓLY: 23., 24., 85. M. Kráľ – 12., 43. Sobota, 17. Kováč, 73. Duchoň, 88. Kocúr

ROZHODOVAL: Caňo, 50 divákov

NITRICA: Kerpner – Štrbák (80. M. Šúň), I. Bruška, P. Šúň (45. Radošány), Šagát, Koreň, P. Bruška (70. Rendek), Rus (62. Kňaz), Olejka, R. Bruška, Kráľ

LIEŠŤANY: Kotula – Siekel (60. Mi. Cvičela), Sedláček, Tkáč, Pôbiš, Michal, Sobota, Lomnický, Javorček (82. Ma. Cvičela), Kováč (63. Duchoň), Pietrik (45. Kocúr)

Do Nitrice prišiel kvalitný súper. Hral sa futbal veľmi dobrej úrovne, mierne navrch mali hostia, ktorí o gól vyhrali už prvý polčas. V druhom sa domáci všemožne snažili o vyrovnanie, ale zbytočnými chybami sa pripravili čo i len o bod.

MICHAL KRÁĽ

Ned.-Brezany - Valaská Belá 3:5 (0:3)

GÓLY: 55. Hanuska, 57. Hrdý, 65. Vavro - 25., 35., 53. M. Furka, 43. Pišta, 68. Iskra

ROZHODOVAL: Gašparovič, 150 divákov

NED.-BREZANY: Bušík – P. Málik (37. Hanuska), Havalda, Šnirc (81. Pružinec), Rajčányi (58. Važan), Kovalčík, A. Málik, Vavro, Boško, Hrdý, Píš

V. BELÁ: J. Furka – Pánis, Luchava, Belanec, Dušička, L. Furka, Čičmanec, Dolinaj (88. Kučera), Iskra, Pišta, M. Furka (62. Jurenka)

Za vytrvalého dažďa sa hosťom podarilo v prvom polčase odskočiť na rozdiel troch gólov. V druhom dejstve domáci zápas zdramatizovali a znížili na 3:4. Na zvrat to už ale nestačilo, kvalitné mužstvo hostí si z Nedožier-Brezian odnieslo všetky tri body.

BRANISLAV UHRÍN

Kostolná Ves – Bojnice 2:8 (0:5)

GÓLY: 74. Mercek, 80. Duriš (11m) – 10. Ondráš, 20. Vrták, 27. Brzáč, 30., 41., 57, Ľ. Uhliar, 61. Kušnír, 65. Ziman

ROZHODOVAL: Grolmus, 60 divákov

K. VES: Karak – Pažický, Ďuriš, Jurenka, Hnát, Štefanec, Sobota, M. Hanus, Ďuriš, Mercek, P. Hanus (63. Hrdý)

BOJNICE: Dolog – Tadiaľ, Kušnír, Krajčík (65. Rendek), Franko, Brzáč, Vrták (46. Benko), Mello, Zemanovič, Ondráš (50. Ziman), Uhliar (57. Šrámka)

Na ťažkom teréne sa zrodilo jednoznačné víťazstvo hostí.